Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz D55 #15 üzenetére

    Pont ez az, hogy a ROG Strix a megadott árnál sokkal drágább, ezért nem értem én se, hogy miért az van odaírva, ahogy említettem is, szerintem az a TUF-ra vonatkozik, abban az esetben stimmelne.

    #16 paljani: Majd ha képes leszel normálisan, személyeskedés nélkül megfogalmazni egy hsz-t, akkor beszélhetünk. Konkrétumokkal részletesen elmagyaráztam, hogy miért gondolom azt, nem értetted meg valamiért, nem tehetek róla. Úgy látom inkább neked fájt a hozzászólásom.

    #17 Jacek: "7900XT meg most lemenni már van 305e-ért Phantom Gaming"

    Pontosan hol? Én sehol nem látom azt 305-ért, hanem 335-ért.

    "De a többség annyiba kerül mint a 4070Ti Super."
    Pontosan erről beszéltem, köszönöm a megerősítést.

    "Szoval azért van egy "50"-es árelőnye a 7900XT-nek"
    Hol? Az előbb még ugyanannyi volt mint a 4070Ti Super.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Dilikutya

    félisten

    válasz D55 #110 üzenetére

    Csak idő kérdése volt, hogy a DLSS és társai ne egy extra, hasznos funkció legyenek, hanem egyre fontosabb. Ahelyett, hogy régebbi kártyák kapnák, az újakba építik be az új fejlesztéseket. Az RTX4000 szériánál már a funkcióknál vezető helyen van a DLSS, most meg a frame generation. Tudtam, hogy a fejlesztők rá fognak állni, de talán adtam volna még egy generációt ennek.
    Anno azt is mondta valaki, azért nincsenek demók, mert az odabaszna az előrendeléseknek a minőseg miatt. Ezelőtt 20 évvel mindennek volt demója, mindig letöltöttük, és nem vette el a kedvünket, amilyen állapotban érkezett. Egy patch meg nem volt akkora, mint a játék 10+%-a, sőt olykor lényegesen több, párszáz kB, esetleg pár MB méretűek voltak, ami a teljes játékhoz viszonyítva is elenyésző volt. És miután feltelepítetted, játszani is tudtál, nem kellett a 0day patch-el indítani.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz D55 #112 üzenetére

    Középkategóriás VGA-nál van azért olyan, hogy tudjuk, hol a határ, melyik felbontáson használható jól. Én ilyen téren beszoptam tavaly az új monitorral, mert 4K, de nem csak játékra használom, és bizony tetszik a 28" és a 2160p felbontás. Játékoknál még amúgy nem nagyon volt bajom belőle, mert amikkel játszom, azokat még elbírta eddig a videókártya, vagy pedig már az 1080p-t sem támogatták menüből. :)
    Tökjó dolog az FSR/DLSS, de nem a normális programozás kiváltására kéne használni. Egy RTX4090 esetében ki se kéne ejtenünk azt a szót, hogy DLSS, brutális GPU, tonnányi Vram, annak mindent is bírnia kéne 4K felbontáson ma normális sebességgel, és kompromisszumok nélkül. Ugyanígy a többi kártya teljesítményarányosan a kisebb felbontásokon. Ehhez képest az van, hogy az RTX4000 szériát már eleve a DLSS-el promózták.
    Nem olyan gáz egyébként a nem natív felbontás, persze ne legyen nagy különbség, de 4K helyett az 1440p teljesen jó, nem mosott a kép. 1080p-nél már nyilván más lenne a helyzet.
    Lehet persze csalni, ultra helyett ami alatta van, hol minek hívják, igazából ott észre se venni a különbséget, de az irány egyértelmű, a felskálázás az új optimalizáció.
    De nincs itt semmi látnivaló, az emberek már akkor előrendelik a játékot, amikor az még a fejlesztőnél is csak egy működésképtelen félkész kód.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Peace

    nagyúr

    válasz D55 #120 üzenetére

    Én úgy látom, hogy önmagukban is nagyon erős kártyák ezek, itt igazából az RT öli meg őket nagyon továbbra is, abból is inkább a Path tracing. Nincs jelenleg olyan hardware, ami röhögve megbírkozik velük. 4090 is 20 FPS körül viszi CP2077-et FG nélkül 4k-ban, ha be van kapcsolva a PT.

    [ Szerkesztve ]

  • gbors

    nagyúr

    válasz D55 #120 üzenetére

    Tedd hozzá az analógiádhoz, hogy hitelt kellene felvenned, de a törlesztőrészleteket a céged fizetné, amin 100-ból 1 ember felháborodik, 99 meg leszarja, mert nem érzékeli a különbséget.
    Azt senki nem ígérte Neked, hogy a flagship kártya 3 évig mindent is bír - ezt jellemzően azok az emberek találják ki, akiknek a normál keretük felett van a flagship kártya, és így próbálják meggyőzni magukat, hogy jól választottak.

    Természetesen engem is zavar az a fajta igénytelenség, aminek a következményeként nem a shaderek futnak 2x gyorsabban, hanem a fake frame insertion megduplázza a framerate-et, vagy a DLSS megnöveli 50%-kal. De ez nem új keletű dolog, a DLSS előtt egyszerűen erősebb kártyát kellett venned néha egész röhejes vizuális minőségű játékokhoz. Ha van legalább közelítő elképzelésed arról, mi folyik egy AAA játék fejlesztése során, különösen a határidő közeledtével, akkor azt is tudod, hogy ez az igénytelenség alapvetően nem a fejlesztők hibája, és ha kicsit továbbgondolod a dolgot, akkor elég egyértelműen kijön, hogy az AAA-kategória és -piac sajátosságaiból majdnem megkerülhetetlenül jönnek ezek a dolgok. Ellenben jó hír, hogy nem kötelező AAA-játékokkal játszani :)

    #119 huskydog17: :K

    "We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."

  • sixpak

    nagyúr

    válasz D55 #128 üzenetére

    Szerintem ez csak a PC-nél lesz probléma.
    Konzolok esetében minden rendben lesz, ha PC-n akar játszani a paraszt, akkor meg fizessen. :D
    A konzolos kiadások jelentik az eladások túlnyomó részét, még jobban le fogják szarni a PC-t, mint eddig tették.
    Kíváncsi vagyok, hogy mikor jön el az az idő, hogy nem tol el az ember minden csúszkát koppanásig jobbra, ha 30fps-nél többet szeretne. :D
    Mondjuk én 40-50 fps-el már elvagyok, nem kapok agyfaszt azonnal. :D

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • gbors

    nagyúr

    válasz D55 #128 üzenetére

    Ezért vagy Te a 100-ból 1, akit zavar.

    "We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."

  • carl18

    addikt

    válasz D55 #155 üzenetére

    Igen, a Zen 2 2019 nyarán rajtolt a maga idejében remek ár-érték arányt képviselt a Ryzen 5 3600. 60-75 fps mellé még azért maga módján elég ez a processzor szerintem. :R
    Nekem mondjuk starcraft 2 esetében képes limit elöjönni processzor felül, egy Direct Strike csata 30 perces elég cpu heavy.
    De egy címért nem váltok processzort, inkább várok valamire ami nagyon lép előre.

    #156Dilikutya
    Na ettől tartok én is hogy a végén odajutunk úgy fut majd DLSS mellet mint eddig DLSS nélkül natívan. Ezt megérteném ha a látvány olyan téren fejlődne, de mostani címek natívba elég gyenge teljesítményt nyújtanak csúcshardverek mellet is. :(
    Mikor jött a 4090 mindenki ámult 4k mellet is milyen nagy fps-t produkált, most jött pár gyengén portolt cím és DLSS nélkül a 4090 is elhasal, avatar 4k natív mellet elég vicces ez a 20-25 fps.
    AVATAR: Frontiers of Pandora (PC) UNOBTANIUM Settings 4K Gameplay | RTX 4090 ✔
    DLSS 3.5 4k mellet 50-60 fps, vicc kategória az én szemembe.

    #158Peace
    Hát igen, azért a RTX 4070TI-nak elég nagy felár volt az Extra teljesítmény érdekében. Persze nagy előrelépés úgy látom lassan visszajön az Luxus lesz a pc gaming master race.
    Főleg ha a portolás ennyire elhanyagolják, majd úgy állnak hozzá vegyé jobb gépet.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés