Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #143 üzenetére

    Nagyrészt egyetértek. Mindenki puffog a harmadik részre, de azt nagyon kevesen veszik figyelembe (hiába írták már le sokan, jómagam is), hogy a 3. rész egyik legnagyobb hibája az, hogy olyan lett a 2. rész, amilyen: A Kaszás probléma megoldásával egyáltalán nem foglalkoztak, a "hogyan fogjuk legyőzni a Kaszásokat?" kérdésre a második rész végén is ugyanannyi válaszunk volt, mint az elején: Lila gőzünk sincs. Plusz behoztak egy fél tucatniy karaktert, akikkel a 3 részben foglalkozni kellett, ugyanúgy, mint az első rész karaktereivel, magyarul szerintem kicsit túl sok lett a mellékszereplő egy játékba a 3. rész esetében. Nagyon szépen látszódik egyébként, a második részben mennyire elodázták a Kaszás problémát, és egyáltalán, a második részben mennyire elmismásolták az első döntéseit: Ashley vs Kaidan? Oké, feltűnik 3 perce, még a dialógus is ugyanaz, ami Kaidan esetén picit furán jön ki (látszik, hogy még ennyit sem akartak beletenni belőlük). Új Tanács vagy régi? Tökmindegy, alig van szerepük, az újak is ugyanolyan tökfejek mint a régiek. Anderson vagy Udina? Oké, ők is alig szerepelnek. Visszakaptad a Spectre státuszt? Király vagy, kár hogy a játékban szinte nem tudod használni semmire. Stb-stb.

    A Kaszásokat Sovereign olyan táposnak írja le, hogy kb. lehetetlen lenne őket legyőzni. A fentiek figyelembevételével 2 lehetőségük volt kb. a 3. rész íróinak: Előkapnak valami csodafegyvert, vagy retconolják Kaszásokra vonatkozó információt (erőteljesen legyengítik őket). (A harmadik az lett volna, hogy nem trilógia lesz, hanem tetralógia, és a 3. részt végre a Kaszás fenyegetés megoldása utáni kutatással foglalkozik, majd a 4. részre maradt volna az aktív háború...ezt viszont az Arrival DLC-vl végleg lehetetlenné tették)

    Szeretem a szériát, mert nagyon sok jó dlog van benne, de nagyon látszik, hogy nem terveztek előre, és a hatáskeltés kedvéért olyan magas labdákat dobogattak fel maguknak, amik túl magasra repültek, hogy csalás nélkül le lehessen csapni őket. Ennél fogva a harmadik rész lehetett volna jobb is, de összességében én mindent egybevetve elégedett vagyok az EC-tal, plusz a Levi DLC-ben megtudtakkal. (Az már más kérdés, hogy ezeknek a játék megjelenésekor a játékban kellett volna lennie, akárcsak az Omega DLC-nek, vagy Javiknak)

    "TIM szemelyisege is vett egy 180-at a harmadik reszben. "ME2 akadalyozzuk meg a Reapereket minden aron!". "ME3 - adjunk tippeket a Reapereknek, hogy az Alliance mire keszul, hadd arassak be a galaxist"."
    Érezhető változás, de azért szerintem nem ekkora. A ME2-ben ordított, hogy TIM-nek vaj van a füle mögött, és azt sem szabad elhinni, amit kérdez. :)

    "(minek kellett Sarennek a conduit, amikor o egy elit Spectre, barmikor besetalhatott volna a Presidiumra es megnyithatta volna manualisan a relay-t a dark space-be...stb)"
    De itt hol az ellentmondás a harmadik meg az első között? Ezt a kérdést rögtön az első után is fel lehetett tenni nem?

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák