Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Szerintem az egész sorköteles szivatás úgy hüjeség ahogy van.
    Egy csomó energiámba meg pénzembe került, hogy megússzam. Rémes. Elképzeltem, hogy 9 hónapon keresztül szivat egy rakás uninteligens és aberált ember, testileg és lelkileg megtör, eltipor. Mindeközben elesek egy rakás pénztől (akkor a nettó keresetem 145ezer ft volt, Szegeden) Kiszoroztam, és rájöttem, semmilyen módon nem éri ez meg nekem. Mikor a sulipapiromat már nem fogadták el, más után kellett néznem. Ekkor jöttek elő mindenféle cicológiai problémáim. Hiába, örexik az ember.

    Ennek ellenére rendkivül sajnálom a sok sok fiatalt, akitől ellopták ezt a 9 (majd 6) hónapot, mitöbb, rengeteg megaláztatásnak vetették alá eközben. Sokukkal beszéltem (korábbi osztálytársak, haverok), és bizony hosszabb-rövidebb rávú érzelmi törést is lehet itt szenvedni, nagyon könnyen.
    Arról nem is beszélve, hogy gyakorlati haszna sincs az egésznek. Mégis mia jóistent képzelünk? Hogy majd 50-100-150ezer katona fogja megvédeni kis hazánkat? Ki ellen? Mi ellen? Még a legközelebbi szomszédunknak is komolyabb serege van, a felszereltségről nem is beszélve. Amúgy meg már rég nem a gyalogságon múlnak a dolgok. 1-2 komolyabb töltet, aztán mindenkinek a szemébe folyik a sisakja az árokban.

    Szóval örülök, hogy megszünt ez az értelmetlen dolog, és maradt egy a hivatásos módszer. Akinek ez a perverziója, vagy élete célja, hogy katonáskodjon, robbantson, lőjön, szivassák és szivasson, egy életen át alárendeltként ügyködjön (indokolatlan, papirforma-szerinti tisztelet a feletteseknek), az menjen, lépjen be, azt csinálja. A zsákot rakom én igy, civilként is. Nem azért mert kötelesség, vagy parancsolják, hanem mert szülövárosom védem. Magamért, értünk.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák