Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz lsc #1090 üzenetére

    Nem tudom, lejött-e neked, de nem a BT-határozatok eredményességéről, vagy az ENSZ BT döntéseinek hatékonyságáról, végrehajtó képességéről van szó (egyébként ezért is van a NATO és az EU-haderő...), hanem arról, hogy Te mennyit ismersz közülük?!
    Ha jól sejtem, Észak-Korea nem azért van "izolálva" már idestova 50 éve, mert azt a tisztelt nagybecsű észak-koreai kommunista párt önhatalmúlag így akarja, hanem azért, mert az ENSZ igen. Pusztán csak azért likas a zsák, mert a BT állandó tagjai között van két "kvázi" szövetségese...
    Ezzel "spontán" felvetődik az ő felelősségük is, ha kaki lesz a palacsintában és vihar a biliben.
    Tudnám díjazni, ha utána néznél, mikor melyik határozat miről szólt, mit szankcionáltak vele, mint engedtek és meddig, illetve elemzésképpen hol maradt kibúvó?
    Pusztán csak azért, hogy ne nekem kelljen...
    A demokráciába való belebombázás esetéhez meg csak annyit tudok fűzni, hogy ha nem is világos, de minden diktatúrának vannak politikai ellenfelei egy adott országban (ld. Irán). Pusztán csak őket kell a hatalomra segíteni. Vagy politikai (diplomáciai), és/vagy ha ez eredménytelen, pénzügyi/katonai segítségnyújtással (fegyvereladások, egyéb finanszírozások), vagy legvégső esetben katonai beavatkozással.
    Észak-Korea esetében ez utóbbi még nem jött el (még csak a külügyisek szívják egymás vérét). Egyébként sincs rá effektíve hadereje az USA-nak. Legalább 3-6 hónap kell az előkésztésre és a felvonulásra! (ld. Afganisztán és Irak esetét)
    Ha egyébként igaz lenne, amit írsz (belebombázás), fel tudod nekem itt sorolni az összes országot, ahol a mai napig nincs demokrácia és az USA, vagy bárki korábban katonailag beavatkozott a demokrácia nevében?

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák