Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • battag

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én most nagyon gondolkodóba estem, hogy a következö számítógépem ne egy Mac mini legyen -e. (csak a legolcsóbb Mac jöhet szóba, mert több pénzem nincs...) Az operációs rendszer nagyon tetszik, de több cikk elolvasása után is lenne pár alapvetö kérdésem:
    1. Igaz-e, hogy nem lehet rendesen hosszú ő-t és ű-t írni, hanem csak õ-t és ũ-t hullámmal vagy kis csákóval a tetején?
    2. kérdés a billentyüzettel kapcsolatban: Tényleg fel van cserélve a Z és az Y, még akkor is, ha magyarra állítom a regionális tulajdonságokat, vagy valamit?
    3. kérdésem és egyben utolsó a billentyüzettel kapcsolatban, hogy szerintetek érdemes-e megvenni az Apple billentyüzetet (8500 HUF)?
    4. Nemrég olvastam, hogy az Apple frissítette a Mac mini családot, és hogy ezentúl minden gépet 512 mb-al adnak és iWork 2005-el. Jól értesültem?
    5. Szerintetek érdemesebb megvenni az 1,42 Ghz-s macminit, mert elég nagy az árkülönbség a kettö között.
    6. Azt is olvastam, hogy van valami kis adapter, amivel a Dvi kimenetet koax kábel kimenetre lehet alakítani, így egyböl a TV-re lehet csatlakoztatni... Tud valaki valamit erröl, ha igen, mennyibe kerül, mert szeretném a macminit dvd filmek TV-n keresztüli vetitésére is használni.
    7. Ígérem utolsó kérdés! Szerintetek hány évig marad használható a macmini? Gondolok arra, hogy majd macOS-böl is jönnek ki az újabb és újabb verziók és meddig lesz képes a kis mac futtatni a legújabb programokat, operációs rendszert... Mint látjátok a konfigomból szeretem maximálisan kihasználni a számítógépemet, a jelenlegi, mivel nagyon meg vagyok elégedve már lassan hat éve segíti munkámat.

    Bocsánat a sok kérdésért!
    Várom a válaszokat!

    BattaG

Új hozzászólás Aktív témák