Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Zjunior #11010 üzenetére

    Jó beállítást? Ez egyéni ízlés dolga, ha most dinamikus módban nézed, akkor amit adni fogok nagyon fakó lesz, viszont egy idő után megszokja a szemed és nagyon kellemes pillanatokat fog okozni. A neten nemigen találni normális beállításokat, mert mindig az adott helyiséghez mérten kallibrálják, de nekem általában hasonlóak a beállításaim plazma és lcd esetén is, persze lcd-nél még van háttérvilágítás is. Minden esetben mozi színprofil, de, kikapcsoltam a local dimminget és a trumotion-t (alacsony beállításon akár használható lenne, de nekem anélkül jobban tetszik) háttévilágítást felveszem 35%-ra (számozástól függ), kontraszt 90%, fényerő 50% (de a 659 esetében a 45% is jónak tűnik teszt alapján is) a szín 50% színhőmérséklet meleg (W50), gamma közepes (2.2) egyéb beállításokhoz nem nyúlok, még a valósághű mozit is bekapcsolva hagyom, nekem ez így nagyon kellemes képet ad, még a plazmások is megnézik és minden bementen jónak tűnik (a fekete színt eltérő, hdmi esetében alacsony, mert ott 4:4:4- ra vannak állítva a lejátszók, viszont RGB esetén (scart, yuv, stb) magasra van állítva, szóval ebben azért eltérnek). :)

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák