Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz kbalage2 #32967 üzenetére

    +1. Én nem olvastam előtte véleményeket, így elmulasztottam a váltót kipróbálni, amikor kész volt. Akkor rá kellett volna tenni a kerekeket, és végigpróbálni a fokozatokat, hogy minden rendben van-e. Nálam nem szorul, de ahogy nézem a videókat a Landroverről, nálam nem minden sebesség van meg, van, ahol elpörögnek a tengelyek, és nem hajtják normálisan a dugattyúkat. Persze a kész modellnél ezt már esélytelen javítani. Korábban nem volt olyan Technicem, ahol elontottam volna valamit, és ennyire a végén derült volna ki (mondjuk a Bugatti váltóját vissza kellett bontani, de az "csak" kb. 1,5 órás kör volt...). Engem ez qrvára frusztrált, majdnem falhoz vágtam az egészet. Most a gyerek játszik vele, én meg úgy vagyok vele, hogy egyszer, ha lesz időm és kedvem szétszedem és összerakom (soha).

    Maga az autó nem sok pluszt ad építésben a Bugattihoz képest. Van benne pár érdekes részlet, pl. a csörlő, vagy a hátsó ajtó, de összességében egy kocka, pont úgy, mint az eredeti. Nem is olyan impozáns, mint a Porsche vagy a Bugatti, ellenben itt a motor látható, tehát tudod illusztrálni az esetleges érdeklődőknek a váltó működését, ha el nem rontod. Amire, ahogy így utólag látom a saját és mások példáján, erre elég nagy az esély. Ellenben a gyerek szeret vele játszani, lehet kényelmesen tologatni, ki-be tudnak szállni a legóbabák, és a kisebb plüssállatok, van külső kormányzás, csomagtartó, és persze masszív.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz kbalage2 #32967 üzenetére

    & Segal & Freddy76 & sb: :R

    a Chiron es a 42082 nekem kb 40-50 oras build volt, mert az osszes fogaskereknel minden egyes lepes utan ment az "unit teszt", aztan pedig az "integracios tesztek" amint megfeleloen kesz volt. a Chiron valtojat egy helyen kellett visszaepiteni mert elneztem valamit (15 perces munka, kb 5 lepesen belul eszrevettem). a Chiron egyebkent 3 honap alatt lett kesz, a 42082 kb 10 honap volt, nem siettem sehova veluk.

    jo, mondjuk a Star Warsok nem vonzanak, nekem nagyon szurke az osszes. funkcionalitas engem annyira nem erdekel mar, inkabb modellnek veszem oket, emiatt az sem zavar, ha a komplexitas nem latszik kivulrol. a Mindstorms alapjan rajottem, hogy ha nagyon bonyolult a cucc akkor egy ido utan visszajutunk oda, hogy hoppa van egy bluetooth interface, akkor lehet belole jo valosideju SW projektet csinalni... nope. ha engem kerdeztek kb a Chiron volt a tokeletes Lego: komplex, bonyolult, ugyanakkor modellkent egy szep szobadisz, pont azert, mert jatekra mar teljesen alkalmatlan.

    koszi a valaszokat, tenyleg sokat segitettetek.

    anno fiatalabb koromban eszmeletlen mennyiseget legoztam, ami jellemzoen 90es creator, city es technic setek kombinacioja volt. magamnak inkabb olyan modelleket epitettem, mint a Mustang, de a legnagyobb autom amit magam raktam osszre hosszra a Chiron kornyeken volt (egy kisebb city haz alapjat hasznalva padlolemeznek). fake hajtaslanc, meg forgathato kerekek mar voltak akkor is, szoval bonyolultabb mechanikai szerkezetektol nem ijedek meg.

    Throme: nem valoszinu, a 42082 boven nem volt olyan hangulatos, mint a Chiron (a Mindstormsra a mai napig egy valosideju rendszerkent tekintek). meg hova rakom oket. meg foleg, szep lassan szoktam epiteni, ez nekem puzzlezes.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák