Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz macilaci78 #14905 üzenetére

    Korábban javasoltam már itt fillérbaszó megoldásnak az adott szerelvénycsalád vakdugóját és azt kifúrva egy potmétert.

    Ha ilyen egyszerű lenne, akkor gyártanák is, vagy ismernék a szakmában, de ez nagyon nem így működik. Szakmailag épp az ellenkezője számít köztudottnak, hogy a potméter egy lineáris, disszipatív szabályzóeszköz, amivel teljesítményt közvetlenül nem is lehet szabályozni.

    Még a huzalpotméterek is pár W-ot bírnak esetleg elfűteni. Szokványos potméterek annyit sem. Egyébként sem lenne járható út, nagy teljesítményeket pazarolni, fűteni vele.

    Ráadásul egy LED-lámpa nem lineáris, nem ohmos jellegű fogyasztó, mint egy izzólámpa például.

    Mi értelme csökkenteni például egy LED-táp bemeneti feszültségét, miközben az meg azon dolgozik (bizonyos határon belül), hogy a kimenetét stabilizálja, a betáptól függetlenül? Mindegy ilyen szempontból, hogy áramgenerátoros kimenet (a lámpákon belül) vagy feszültséggenerátoros (LED-szalag tápja).

    230 V-os dimmelhető LED ehhez képest egy külön "állatfaj", ami a felfutóélű triac dimmerekkel lenne kompatibilis alapesetben, vagy némelyik azzal sem, hanem csak a LED-ekhez kitalált záróélű FET-dimmerekel. Ismét megemlítve a gyakori tévhitet: nem a dimmer alsó teljesítményhatára számít.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #14905 üzenetére

    Ismerem, vannak multi tavok, az erdekel fuggetlenul tud-e szabalyozni panelt es szalagot, nyilvan minden eszkiznek megvan a sajat dimmereloje es vevoje, tavnak csak annyi a dolga.h adja a jelez
    Elmeleti sikon ennek nincs akadalya, gyakorlatban nem tudom van-e ilyen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák