Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz sasa311 #12906 üzenetére

    WoW-ban jóformán alig találkoztam hülyékkel. Úgy, hogy bármilyen hatásuk is lett volna rám pedig szinte soha. Mindent guilden belül intéztem, soha nem pvpztem (outdoort se, pedig első realmem az pvp volt... utáltam is emiatt bizonyos szempontból), noob guildtársam pedig addig volt, amíg én is kezdő voltam. Utána kizárólag progress raid guildekben játszottam (wowprogress kék), BC alatt Sylvanason (DXII tag pl. ahonnan a Method is szívott el embereket, sőt én is voltam Method tag egy hétig, de amikor körvonalazódtak az elvárások, akkor inkább visszamentem a régi helyemre, de több ottani realm 3-4. guildben is voltam huzamosabb ideig), wotlk pedig Aerie Peaken egy realm 2. olasz guildben, aztán elsők lettünk, mert elmigrált a rivális:D

    WoW-nak pont az volt az előnye, hogy teljesen el lehetett szeparálódni az "alja néptől", nemzetközileg szerveződött, angol nyelv elvárás volt, tehát ez is megszűrte az embereket, meg ott volt a guild, ami mindenre elég volt, kezdve a daily questektől az esti raidekig. De a craftolást is teljesen le lehetett fedni guilden belül, ráadásul ingyen. Emlékszem AP-en nekem esett először egy Ulduaros enchant az egész realmen, volt, aki 400 gold tipet is megadott (eleinte 1000-et akart adni, de mondtam, hogy az azért kicsit meredek lenne), csak csináljam meg neki. Persze, aki a pve körben benne volt, azoknak ingyen ment minden, mert ismertük egymást guildtől függetlenül, főleg a magányos, csak pvp-t, de azt magas szinten játszó emberek fizettek sokat annak idején.

    Szóval mindenkinek más élményei lehettek, szerintem a pro szintű pvp játékosoknak vannak a legrosszabb emlékei, kicsi guildekben voltak, igazából csak az aréna teamjük volt fontos, ugyanakkor régen még rá voltak szorulva a pve játékosokra (enchant, stb.), de a kutya nem ismerte őket a pve körökön belül, a dailyt is jóformán vadidegenekkel kellet, hogy csinálják, stb. Szóval náluk megértem a hajtépést. De aki csak tengett-lengett, kicsit mindenbe beleszagolt, azt sok negatív élmény érhette, persze ő maga sem ért semmit, még akkor sem, ha esetleg meg is lett volna hozzá a képessége. A WoW pve része 80% karrierépítés (beleértve az irl dolgok hozzáigazítását is, nem csak a WoW-beli ismertségi hálót), és 20% skill volt. Amit az is igazol, hogy összes "mérhető" pc játékban, amit játszottam messze a WoW-ban értem el a legnagyobb sikereket, az összjátékosok felső 1%-ában voltam guild/gear/raidismeret/aktív progresselés, stb. alapján, most a LoL-ban (ahol azért valljuk be a skillen kívül semmi más nem számít) az első 30%-ba tudtam kb. bekerülni... Ez óriási különbség, WoW-ban ez a szám, kb. valami kocaraidernek feletethető meg, aki akkor kezd el bossokat ölni SSC-ben, amikor a progress már BT-n is túl van.

    De még így sem igazán hiszem el, hogy sok volt wowban a hülye, hiába nincs sok public tapasztalatom wowból. Volt, hogy csináltunk az éppen elavuló contentre (pl. toc-ra, amikor már kijött icc, illetve kicsit előtte is, amikor senkinek nem kellett már a guildból toc item) ilyen pug raidet, mondjuk a 25 főből voltunk 5-en a guildből, a többiek meg teljesen véletlenszerűen felszedett emberkék, zömük valami raidezés szempontjából értékelhetetlen social guildből. Ezek az emberek mind végig tudták hallgatni, hogy mit kéne csinálni, tudtak figyelni, és gyönyörűen végigmentünk toc 25-ön 20 olyan emberrel, akik életükben nem olvastak boss tacticot, 0 gyakorlatuk volt, stb. Nem hiszem, hogy ez a fajta eredmény kivitelezhető lenne mondjuk a LoL-t játszó emberekből való random merítéssel. Sőt, tuti, hogy nem lenne az. Olyan emberekkel, akik gátlástalanul pickelnek ötödikként teemo-t úgy, hogy látják, hogy 0 tankunk van, az ellenfélnél meg ott a 2-3 potenciális tank champion, egyszerűen lehetetlen lett volna megölni azokat a bossokat. Annyira egyszerű dolgokat nem tudnak LoL-ban megtenni, hogy ha elveszítenek egy lane-t, akkor ne öntsék tovább az olajat a tűzre, hanem húzódjanak be, vagy kérjenek segítséget, stb. de ők kitámadnak, hogy na, ez a garen 5x megölt, de hatodszorra már nem lesz ekkora "szerencséje" majd én jól lerendezem... Ég és föld a két community. (Hogy a wowban azóta volt-e változás, azt nem tudom.)

    Na mindegy, inkább alszom, mert 5-kor kelek...:) pedig van még pár gondolom wow vs. lol témában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák