Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Tulaja lettem egy Leadtek DTV200H Plus tunernek, és a kezelésével kapcsolatban rögtön el is akadtam... A leadtek honlapjáról letöltöttem a driver, és a PVR2 szoftvert, viszont használni egyelőre nem tudom. Ugyanis indításkor azt kapom, hogy "A demultiplexer hibája miatt, a rendszer nem jeleníti meg a képet." Csatornakeresést szintén nem tudtam indítani, mert úgy fest, mintha abszolút nem is lelne semmit. De inkább ez a demultiplexer tehet nekem (és a PVR2-nek) keresztbe.

    Mit tudnék ilyenkor tenni? :U

    Ha még valamit segít az infó: a digitális videófelvétel beállítása pontnál, a a legördülő Eszköz pont is üres, nem tudok semmit sem kiválasztani. A szoftver 2.0.3.39 verzióját raktam fel a gépre, XP SP3 alá.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7326 üzenetére

    Ilyen "spéci" hardverem nincs...a Win-em se herélt fajta, codec pack-om nincs. Bár a Dscalert feldobtam, az előző tunerem miatt, de az uninstallja után is ugyanez a helyzet. kodekből Divx, xvid van csupán. Sopcast, TVU player félék meg nem tudom, okozhatnak-e ilyesmit, de józan paraszti ésszel belegondolva nem kellene...

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7328 üzenetére

    Nos, megcsináltam, amit írtál, az újratelepítés előtt egy CCleanert is ráengedtem a rendszerre, így jó a dolog, megtalálta a Mindig tv-s csatornákat is. Viszont a kép és a hang is nagyon akadozik és szaggat, a kép néha szét is esik. Ez mitől lehet? Tetőantennával fogom az adást, ami ugyan nem mai darab, viszont a húgom tévéjén akadásmentes volt minden...igaz az nem ilyen tunerkártya volt...Ennek lehet köze hozzá esetleg?

    Ja meg úgy vettem észre, hogy nem nagyon szereti, ha közben java alapú chat is megy a gépen, de ez a régi Terratec-emnél is így volt, hogy alkalomadtán nem indult el a Terratec Home Cinema, ha ment a chat, bár ezt ebből az esetből kiindulva inkább a java saraként rónám fel...

    Egyébként mind a szoftver, mind a driver a Leadtek oldalán fellelhető legfrissebb...ha minden igaz, akkor a 7.5.2.4 driververzióhoz van szerencsém.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7330 üzenetére

    Az összes kis pont zölden gyulladt ki. A processzorterhelés max. 9%, 115 mega memória fogyasztás mellett.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7332 üzenetére

    Inno 3D 7600 GT-m van, 256 megás verzió. Igaz, már cirka 4 éves jószág, ha nem több...játszani szoktam néha, bár a kártya miatt nem a legújabbakkal nyilván, de nem vettem észre, hogy valami drasztikus változás állt volna be, pl. nagyon akadna, ami eddig szépen ment...

    Meg ahogy a Leadtek oldalát néztem, csak a rendszermemóriára van megkötésük, azt meg bőven teljesíti a gép...

    Valami PVR2-beli beállítás nem lehet ennek az okozója esetleg?

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7334 üzenetére

    A Megjelenítés módjában 4 választásom volt, az Overlay mixer volt az alapértelmezett. Átraktam VMR9-re, itt is szaggat elég szépen, de egy fokkal talán jobb. A sima VMR, illetve az EVR rosszabbat nyújtott. A hardveres gyorsítás meg nem nagyon, vagyis inkább nagyon nem jött be, kép gyakorlatilag nem volt, és a hang is nagyon akadt.

    Szóval így ez eddig nem túlzottan öröm-boldogságos :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #7335 üzenetére

    No...felraktam a kicsit régebbi, CD-n lévő PVR2-t, hátha azzal jobb lesz. Nos, valamennyivel jobb is lett, de az élvezhetőtől még messze van. Nem tudom, mire kéne gyanakodnom, de lehet meg fogom majd az antennát nézni mégis, ha más nem, a csatlakozóját, hogy nincs-e azzal valami. Okozhat egyébként ilyen gondot? Az 1. hozzászólás inkább a kábeles vételre tér ki... Úgy meg nem értem, hogy a jelszint elméletileg maxon van... :F

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #7336 üzenetére

    Még valami :D Szétszedtem és összeraktam a tunerbe belemenő antenna csatlakozót, és látványos javulást tapasztaltam :K De még így is vannak problémáim, illetve olyan furcsaságok, amelyekre nem tudok józan ésszel megoldást találni.

    Duna tv: proc. terhelés 33-45% között, de felugrálgat 50-re is, memória fogyasztás 235 Mb
    RTL Klub, tv2: ugyanezek a paraméterek 13-18%, 111 Mb
    m1, m2: 25-40%, 195 Mb

    A helyzet az, hogy jelenleg csak az m1 és az m2 műsora akadozik, a kép szaggat és gyakran szétesik, továbbá a hang is megdöccen, pedig a Duna tv 2 adója jobban leterheli papíron a rendszert. És azoknál, ill. a tv2-RTL párosnál minden jó. Plusz néha a csatornaváltás is döcögős. Erre lehet valami magyarázat?

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7338 üzenetére

    Akkor megpróbálkozok egy driver frissítéssel. És ha akkor se jó? VGA csere? :( Meg azért elég durva lenne, ha egy Core2 processzor kevés lenne a kártyához...

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7340 üzenetére

    Felraktam a legfrissebb nvidia drivert, azzal is szaggat :( Illetve a splash lite-ot, és azzal ugyanez a helyzet. Régen szívtam hardverrel ennyit :(

    Elvileg nem kéne nagy gondnak lennie a jelszinttel, Tokajtól légvonalban kb 15-20 km-re élek. A splash lite-on viszont jobb oldalt alul van 2 állapotjelző, S és Q jelekkel, nos azokon nem látszik semmi...ezek szerint az antennával van mégis valami gond? Vagyis az hivatalos oldalon lévő képhez viszonyítottam...ahol mindkettő mutat valamit, de nálam nuku.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7342 üzenetére

    Ott sincs semmi. Viszont ahogy egy korábbi hsz-ban is mondtam, másik szobában beépített dvb-tuneres tévén semmi gond nem volt a vétellel. Illetve itt sem, amíg a régi terratec-et használtam, igaz az csak analóg adás vételét tudta. Szóval nem értem :O

    DTV 2000H Plus-om van.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7344 üzenetére

    Akkor ez nem lesz túl egyszerű kör, azt hiszem...most nincs a lakásban másik tévé, amivel kipróbálhatnám, hogy itt mi a helyzet. De akkor jó eséllyel valami "felfelé" lesz, ha a szavaitokat jól értem, tehát antenna, kábel vagy csatlakozó lehet a ludas...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7346 üzenetére

    Terratec Home Cinema volt fent előtte, valamint a Dscaler. Mindkettőt leszedtem, utána végeztem CCleanerrel egy takarítást is. A Dscaler bizonyítottan bekavart, azzal kezdődött az egész mizéria, a demultiplexeres hibaüzenettel. Így meg se csatornakeresés nem ment, se semmi...ezt eltávolítva működött a PVR2...de ennyi volt a maximum, amit ki tudtam hozni a cuccból eddig. Ami ugyan a semmihez képest előrelépés, más kérdés, hogy amit kapok, egyelőre élvezhetetlen :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    No...újratelepítettem az XP-t, és most tökéletes végre a tunerem, nincs szaggatás, széteső kép sehol :C Illetve csak majdnem: megtörtént olyan eset pár csatornaváltás után, hogy a tv2 és az RTL Klub adása elnémult...és csak ez a kettő :U A Duna tv adói, valamint az m1, m2 ugyanúgy szólt...és ez megmaradt azután is, hogy kilőttem a PVR2-t, és újra elindítottam. Csupán a gép újraindítása jelentett megoldást. Ja és maradtam a szabadon fogható MinDig tv-s adóknál.

    Ez a probléma mitől lehet szerintetek? :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #7368 üzenetére

    Még egy dolgot tennék hozzá: az újratelepítés után frissítettem a windows-t. Felmászott vagy 100 frissítés, és ettől újrakezdődött a szaggatás történet, igaz egyelőre csak m1, m2-nél, bár jóval kisebb akkora mértékben, mint korábban :( Mivel tegnap minden csatornán tökéletes volt a kép, és most az időjárás se zavarhat be, ezért élek a gyanúperrel, hogy ezen frissítések között lehet valami, ami felelős a gondomért...Mivel még az Operát tettem fel, és azt levakarva is maradt a probléma, ezért is gyanakszom a frissítésekre.

    Hozzátenném, hogy most a kép nem élvezhetetlen, hanem egész jó sebességgel fut, de percenként be-beakad és néha szétesik pár mp-re...vagyis van, hogy 5 percig tökéletes és utána fél percig is kockásodik, akad, máskor meg jó minden... Tudom, hogy ez hülyeségnek tűnik, de más tippem nem nagyon van, mint hogy ez a bibi okozója...

    Erre tudtok mondani valami okosat? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7370 üzenetére

    Hát, nem tudom...elvileg jónak kellene lennie. Tokajból fogom a jelet, és a tv adó ott a hegyen van, innen nyílegyenesen rálátni, mert én már Szabolcsban élek, sík területen...és maga a hegy is max. 20 km innen. Más elektromos berendezés a szobában nincs a lámpát és egy asztali ventilátort leszámítva, de ilyenkor nyilván az sem megy. A mozgás nem tudom, hogyan befolyásolhatja a minőséget :U Tetőantennáról jön a jel, a kábel pedig nyílegyenesen jön le a padlásról...

    Semmiféle codec nincs még egyébként felpakolva, lehet nem is lesz, max az xvid. És csak ezen a kettőn akad be néha...a többin jó a dolog. Létezhet olyan,amit daa-raa is írt korábban, hogy ez a mux A ennyivel gyengébb lenne, mint a mux C? Csak azért, mert a tv2, RTL Klub egész jó, igaz az nem HD adás - bár ahogy látom, az m1-2 se mindig az :F A Duna meg még a win reinstall előtt is stabilabb volt.

    Így meg már értem, miért kérdezted meg korábban, milyen tunerem van...nem tűnt fel, hogy lehagytam egy nullát :B :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7374 üzenetére

    Ebben a tsreader-ben nem vagyok valami penge, hogy hogyan kell értelmezni a kapott adatokat, ezért fellőném a 850 és a 810 MHz-en készült eredményeket. Bár lehet az jó jel, hogy a Signal quality 100%-on áll :B


    Ez a 850 MHz-es.


    És ez a 810-es.

    Az igazgatással nem értem most el sok javulást. Egyébként még egy érdekes felvetésem lenne...miért van az, hogy ha java alapú chatet használok (pl. chat.hu, gyaloglo.hu) a PVR2-vel egy időben, akkor látványosan rosszabb minden? Mármint nem a kép szétesésére gondolok, hanem sokkal jobban akadozik a kép és a hang is. Valahogy olyan, mintha ütné egymást a két dolog, és ugyanazok az erőforrások kellenének nekik...pedig a gép mind memória-, mind processzor terhelés ügyileg simán bírná egyszerre a kettőt. :U

    Még valami: a tetőantennánk enyhén szólva nem mai csirke, kb. 15 éves...nem tudom, ez mennyire mérvadó :B Ja és a tsreader a win újratelepítés előtt nem ment fel, az ini fájlok közül egyet sem tudott felrakni...most meg pöccre.

    És még egy: a csatornákat nem tudom, mutatnia kellett volna-e a jobb oldalon, de nem tette.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7376 üzenetére

    XP SP3-at tettem újra, és telepítettem, a Forceware 93.71-es verzióját. Azért ezt, mert a legújabbat az előző alkalommal leszedtem, de viszont produkált fura dolgokat a kártya azzal, mint pl. firefox alatt ha gyorsabban görgettem, akkor az oldalak teljesen feketére váltottak, és a szöveg csak az egérmutató felévitelekor jelent meg ismét...és ezt ne úgy képzeld el, hogy pl. bevillant egy bekezdés egyszerre, hanem szavak. Vagy itt a PH-n a bal oldalon lévő témák szépen egyesével. Magyarán nem volt éppen élvezet használni. Ja és azzal a legújabb driverrel sem értem el előrelépést az újratelepítés előtt.

    Daa-raa említette, hogy lehet kevés a 256 mega VRAM a témának, de azt is hozzátette, hogy neki integrálttal szépen megy :F Másik kártyát kérni meg nem tudok.

    Magyarán a 6 csatornából perpill 4 jó, az m1, m2 az, ami akadozik...viszont ott most nincs kint a HD logó, tehát ha jól okoskodok, akkor ugyanolyan minőségű adásnak kellene jönnie, mint az RTL-tv2 páros esetében - és ugyanúgy mux A-n. Érti ezt a fene :O

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz katt777 #7378 üzenetére

    Viszont nálam nem némul, hanem szaggat (és szétesik a kép) :D :O És csak az m1-2 szaggat, a többi rendben van. Felpakolnám én is azt a ~100 frissítést, ami még kellene, de úgy vettem észre, hogy valamelyik azok közül okozott parát (mivel totál szűz rendszerre feltéve a PVR2-t tökéletes volt az említett 2 csatorna is). Tudom én is, hogy mindez hülyeségnek tűnik, mert a 2 dolognak nem kellene, hogy köze legyen egymáshoz...ezeken kívül csak az Operát tettem fel, de már azóta azt is levakartam, így kizárásos alapon maradtak a frissítések.

    Lapozófájl: első körben van, ha alapértelmezés szerint lennie kell, mert semmit nem módosítottam az XP alapbeállításain :)

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz katt777 #7380 üzenetére

    Ez igaz...de akkor mi arra a magyarázat, hogy ezeket eltávolítva ugyanott vagyok, ahol a part szakad? :) Újabb win install kéne...?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz AYEL #7388 üzenetére

    Hali!

    A demultiplexer hibát nálam valószínűleg a régi tuneremhez kapott progik maradványai és / vagy a DScaler együttesen okozta. Ezeket teljesen levakarva megszűnt a jelenség, "csupán" a szaggatás maradt, ami miatt valószínűleg egy újabb windows telepítést nyertem, amit majd megejtek a hétvégén :O

    Amúgy szintén a legújabbakkal próbáltam, és a korábbi win telepítés után korrektül is működött a cucc, ahogy a sirámaimban is leírtam, ha visszaolvasol :R

    katt777: hibakeresésről egy darabig nem szeretnék sokat hallani, pláne hogy az utóbbi hetekben nem csak tunerrel kerültem copóágra, hanem nyomtatótól a memóriakártyán át egy csomó hardverrel :DD Más kérdés, hogy csak a tuner volt az enyém, de a memóriakártya is érzékenyen érintett, mert olyat terveznék beszerezni telefonhoz, de így nem hiszem, hogy érdemes :)

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Nos, folytatódik a szívásnapló... :O Rászántam magam a windows 7-re, hátha attól jobb lesz ez a nyamvadt tuner. Hát nem lett. Komolyan mondom, a guta megüt...már nem tudom, mit kellene kipróbálnom :O Totál semmit nem raktam még fel addig a gépre, csak a firefox-ot, nehogy bekavarjon bármi is. Azbest kolléga kérésére megnéztem a jelerősséget tsreaderrel, ő sem látott gondot. A legfrissebb drivert raktam fel, a PVR2-ből a .33-at, okulva abból, hogy a legújabb egy kicsit döcögősebb volt. VGA driverből az nvidia honlapján lévő legfrissebbet úgyszintén.

    Feltöltöttem 3 videót, hogy látható is legyen, mire gondolok minőség terén. Csak telefonnal tudtam rögzíteni, de remélem látszik a lényeg...egyedül a Duna tv az, ami tökéletes, a másik kettő meg élvezhetetlen :W És sajnos nem a telefonos felvétel miatt szaggat ennyire, hanem tényleg ilyen...és csak a kép a problémás, a hang nem...jó, előfordul nagy ritkán beakadás, de nagyságrendekkel sűrűbben a kép esetében, ahogy látható is.

    Így néz ki az mtv
    Ez a tv2 képe (de az RTL is hasonló)
    Végül a Duna tv, és az autonómia is ilyen

    Van még valami tipp? Mert már azon is komolyan elgondolkodtam, hogy eladom a búsba az egészet :W

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz bzoley #7410 üzenetére

    Megfogadtam a tanácsodat...elkezdtem mókuskodni az antennával úgy, hogy a tsreadert hívtam segítségül. Addig mocorgattam, amíg a folyamatossági hibák száma nem nőtt...és valóban, a tv2-rtl-mtv adók gyönyörűek most :) Ellenben a Duna tv kezdte ugyanezt a szaggatást :D De most már tudom, hol is kell keresgélnem a gondot, és a jövő héten jobban neki is ugrok...mert most ilyen dögmelegben nem mászok fel ismét, majd ha lehűl...de így viszont jóval előrébb vagyok már...köszönöm a tippet :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne nekem egy ilyen problémám. Vagyis kékhalál, amit a kérdéses Ulead fájl okoz...és ezt jó eséllyel a Winfast pakolta fel. Nade. Kézenfekvő, hogy akkor újratelepítem a Winfastot, anélkül, hogy felpakolná az Ulead-os cuccokat...viszont semmi olyan beállítási lehetőség nincs, ami ezt lehetővé tenné.

    Mit tudok ilyenkor csinálni? :R Bár az is jó lenne, ha ezzel az ULCDRHlp-vel nem borulna a rendszer - csak éppen fogalmam sincs, mitől borul, mert ahhoz, hogy ússzon a kékhal, nem szükséges a tunernek se mennie.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz brd #7892 üzenetére

    Nos...elővakartam a Paragon Backup & recovery-t, és csináltam vele egy mentést a C partícióról. Ezek után megléptem, amit írtál...és a Winfast nem virnyákolt :) A kérdéses ULCDRHlp.sys fájlt viszont nem töröltem ki, hanem csak áthelyeztem máshová, betömörítve.

    Maga a fájl jelen van a Program Files/Winfast/Common/dtd mappában is, de ahhoz nem piszkálok első körben, mert a Winfast elindítása után nem pampogott, hogy a Windows mappában nem lel valamit, másrészt a minidump fájlok bogarászásánál az ottanira hivatkozott mint bibi, nem pedig a winfast-nál lévőre :U

    Érdekes módon egyébként automatikusan nem ez, hanem egy ULCDRSrv vagy hasonló fájl indult el a rendszerrel együtt, de a regeditből való kigyomlálás óta ez sem - ez azért fura nekem, mert a kérdéses Hlp végű fájl ezek szerint nem töltődött be...vagy épp az okozhatta nálam a kékhalált, hogy be akart volna töltődni a Srv által, de nem tudott? :U Mondjuk abba belegondolva, hogy most az Srv nem fut, így nem is lehetne olyan folyamat, ami meghívná a Hlp-t (feltéve ha az hívta meg), ha jól gondolkodok :B

    Szóval eddig jó...ha 2 hét alatt nem úszik egy kékhal sem, akkor tényleg az...köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Azt hiszem, elcsesztem valamit :( Cseréltem ventit a gépben, és a vinyót próbáltam halkítani (sikeresen :) ), viszont amikor visszakapcsoltam, hogy nézzek tévét, akkor a Winfast nem a megszokott ablakméretben töltődött be, és a csatornák helyén csak ilyesmi ment: [link]
    A csatornalista pedig így nézett ki (még normál állapotban, ha teljesen üres, sem így kellene...) : [link]

    Az antenna természetesen csatlakoztatva van, újraindítás volt. Előzmény: kékhalálozott a gépem, és úgy fest, egy, a Winfast által felpakolt fájl volt a bűnös: itt leírtam bővebben, mi is volt a helyzet és a megoldás. Ugyanezen okból nem szívesen tenném újra a programot, ha csak valami alap bibije van.
    A Vezérlőpultban a Leadtek cuccai látszanak (viszont a DVD-re sárga felkiáltójelet kaptam, 19-es hibakóddal, amit az itt, az 1. megoldásban leírt módon megszüntettem, bár a hibaüzenet nem pontosan ugyanez volt, mert ez XP-re vonatkozik. Viszont ezen registry turkálás előtt már fennállt a tv probléma.

    Mit ronthattam el? :( Köszönöm előre is a segítséget!

    Ami kimaradt: Leadtek DTV2000H Plus tunerem van, a Winfast verziója pedig 2.0.3.39

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #7929 üzenetére

    Mégis megkíséreltem az újratelepítést - a gép újraindítását követően gyakorlatilag azonnal jött a kékhalál, és ugyanaz a fájl volt a bűnös - vagyis tényleg a Winfast telepítője pakolta fel :((( Ismét letöröltem, viszont csatornáim még mindig nincsenek, az újratelepítés ellenére sem :U

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz fradi81 #7931 üzenetére

    és bzoley: valahol mindkettőtöknek igaza van...nem tökéletes a progi, legalábbis nálam nem. De valószínűnek tartom, hogy van a gépen valami egyéb szoftver, amivel ez az UL... vacak összeakad...és ekkor már úszik is a kékhal :( Tekintve, hogy van egy jópár program feltelepítve, és teljesen véletlenszerűen jelentkezett a fagyás, nem igazán lenne kedvem újrahúzni a rendszert, majd 2 hét múlva feltenni az office-t, 2 hét múlva böngésző, stb. Mert ez lenne a tuti módszer.

    Egyébként a pvr2 képminőségével semmi bajom nem volt. Csak most valami extramód megzakkanhatott benne :O Se csatornakeresés,se semmi :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz azbest #7935 üzenetére

    A poén az, hogy a tökéletes működés és a jelenlegi, nem jó állapot között nem telepítettem semmilyen szoftvert. Lehet, hogy a Paragon Backup-pal elmentett rendszert állítom majd otthon vissza első körben. Mit gondoltok, másik PCI foglalatba való áthelyezés mennyire hülyeség?

    A szoftver baromsága témához csak még egy gondolat: annyiban mindenképpen hibás a PVR2, hogy a telepítés során gyakorlatilag semmilyen beállítási lehetőségem nincs. Itt arra célzok, hogy ezt a jelenséget (ahogy a telepítőt lestem) a DirectBurn vagy mi okozza, annak telepítése során kerül fel a gépre Az Ulead progi. Hiába nincs szükségem rá, nem tudok belenyúlni, hogy ez nekem mégsem kéne, mert csak szívok vele, felpakolja mindenképpen :((

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #65675776 #7938 üzenetére

    ...vagy nem az OS-sel, hanem mint írtam, van fent valamilyen egyéb szoftver, amivel nem csípik egymást. De ez nem is lenne probléma, mert sikerült megszüntetnem a jelenséget, viszont a PVR2, és egyben a tuner használhatatlan. Ennek az oka a kérdés, mert nem függ össze a kigyomlált fájlokkal, mivel az után még napokig tudtam minden probléma nélkül tévézni, tegnap pedig az fogadott, ami :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #7939 üzenetére

    No...a Paragon Backup-os rendszervisszaállítás segített. Normális méretben jött be a PVR2 ablaka, nem pedig lecsökkentettben, mint a hibás esetben. Megvan az összes csatorna is :)

    Kérdés, hogy mi okozta ezt az egészet, mert arról fogalmam sincs továbbra sem...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
    Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
    Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
    Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!