Hirdetés

Aktív témák

  • olee

    csendes tag

    Van néhány konkrét kérdésem, de ezen kívül érdekelne, hogy akinek van már ilyen, annak hogy tetszik, meg van-e vele elégedve, milyet venne, ha most venne, mire érdemes figyelni, stb.

    LCD TV-t szeretnénk venni. Kevés a hely, 50 cm-es tévének nem elég, és valamennyi pénz van is rá, olyan kb. 1000 Euro/250k Ft van rá szánva.
    Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon ez fölötte van még annak, amit ki szoktak adni ilyesmire, és valahol ez még a Luxus kategóriája, és gondolom nem sok lakásban van ilyen.
    Most viszont Ausztriában vagyok, itt is sok az 1000 Euro, de itt ez a megengedhető kategória, és sok készülék van 600-1000 Euro körül, de a drágábbak (3-6000 Euro is mindenhol ki vannak téve).

    A gondom az, hogy amit ilyen 1000 Euro-ért venni lehet, azok vagy kisképernyősek (35 cm), vagy nagyképernyősek (50 cm), de technikailag nem a legújabbak.
    A nagyobb képernyős, 50 cm-es legújabbra, ami technikai paramétereiben biztos elég jó, és neves gyártó készüléke (Sony, Panasonic, Toshiba, Sharp, stb.), arra viszont nincs pénz, azok inkább 3000 Euro környékén vannak.
    A kérdés az, hogy az az 50cm-es, amit megtudok venni, az elfogadható-e már, vagy olyat meg nem szabad megvenni.

    Az LCD TV-t 80%-ban TV műsor nézésre használnám (Magyarország, Ausztria, PAL), 10%-ban Playstation 2 játék, 10% DivX nézésre laptopról.
    DVD-t, HDTV-t nem tervezek rajta nézni a következő egy-két évben.

    Kérdések
    1. Az ideális esetben mekkora legyen a felbontása az LCD TV-nek a PAL tv műsorhoz?

    A házi-mozi.hu-n találtam egy jó cikket a felbontásról, de hogy a végén az LCD tv esetében mi a jó és nem jó, arról nem írnak. Azt megértettem, hogy a PAL 576 sort használ, az NTSC 480-at, eszerint a PAL-hoz a 640x480-as felbontás kevés.
    A másik, hogy ha progresszív bemenő jelet tud adni az ember a készüléknek, akkor sokkal szebb lesz a kép.
    Bővebben: link
    (Videó sorfelbontás és progresszív képfrissítés - Szakcikk)

    2. Gyakorlatban milyen felbontású LCD ad már jó képet?
    A kicsit régebbi, 640x480-as felbontású LCD TV ugyanis kb. fele árúak, mint az 1024x768 felbontásúak. Szabad ilyen 640x480-asat venni, vagy nem?

    3. Némelyik LCD TV-n van VGA bemenet is. Ezen keresztül jobb képet ad, mint az S-Videon keresztül, vagy elhanyagolható a dolog?


    Pl. itt egy típus, ami tetszik, ez 50cm-es, de csak 640x480-as. Nézegettem a képét több üzletben, sima TV műsort, olyan elment, semmi extra, a tuner sem volt lassú.
    Toshiba 20VL43U
    Bővebben: link

    Meg egyébként, bárkinek bármilyen véleménye van LCD TV vásárlással kapcsolatban, örülnék, ha megosztaná.

    [Szerkesztve]

Aktív témák