Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    üdvi
    sajnos a másik fórumban még nem reagáltak a kérdésemre...(gondolom mert annyira elcsépelt ,de hiába a sok leírás a kérdésemre nem kaptam igazán választ)
    éjjel végigolvastam az egész fórumot,mégsem tudom ,hogy a számítógépemez alkalmas lenne-e egy 82cm-es LCD ?
    Egy Sony Vaio laptoppal szeretném összekötni vagy egy asztali géppel.Mindkettőben ATI 9200-es VGA van.Tudom hogy ma már réginek számít , de amiket néztem LCD-ket ,azok 1366x768 pixeles felbontást tudtak ,amit még ez a kártya is tud 85Hz-en ,alacsonyabb Hz-nél pl 60-nál még nagyobb felbontást is. pontosabban 1360x768.
    Haveromnak van egy 3-4 éves Sony lcd-je ,összekötöttem egy médiacenterrel úgy neteztem vele , de az csak 1280x768 felbontást tudott. A tv vagy a vga miatt nem tudtam nagyobb felbontást beállítani. A HD és a sima divx filmek esetén is szerintem nagyon szép éles képet adott ( sok helyen írták ,hogy a Divx filmek kockásodnak stb.,ilyent nem tapasztaltam) , de a windows ikonok stb. és netezés közben a betűk sajnos kicsit homályosak voltak.kb 1m-ről néztem. Tehát alkalmatlan volt monitorként.
    A kérdésem az lenne ,akkor is homályos lenne netezésnél ha 1360x768-ban néztem volna ?
    Szerintetek van esélyem arra , hogy kb 150.ezer Ft-os kategóriában találok olyant ,ami megfelelne nekem ? TV-nek nem nagyon használnám és jó ha tudja a HD-s dolgokat ,de jelenleg az sem érdekel.A kontrasztarányban mi lenne a minimum ami már szép képet ad? A 8.000 - 10.000 már elég lenne?
    pl egy hasonló paraméterekkel rendelkező LCD még alkalmatlan ?
    [link]

    köszi előre is minden segítséget és türelmet !

    [ Szerkesztve ]

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Spidee #13409 üzenetére

    Nincs DVI csatlakozás csak D-SUB , a Laptopon van még egy olyan kimenet (nem tudom mi a neve) úgy néz ki mint az s-video csak ez video + hangkimenet is egyben.
    Köszi a segítséget ;)
    Szerintem az lesz a legjobb ha beviszem az üzletbe a notit...mert ahogy olvasgattam , nincs igazán általános leírás a paraméterekről hogy pontosan milyennek kell lenni ,mert függ a tv márkától is és van ami jó az egyik embernél a másiknál meg nem. :U

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Cifu #13442 üzenetére

    szia

    Gondoltam ma megveszem a tv-t . A Sony képe nem tetszett és kinézetre is elég egyszerű volt.Az eladó is Samsungot ajánlotta .Tetszett ,kipróbáltuk...megvettem. (az üzletben laptoppal néztük de nem az enyémmel és akkor 1024x768ban ment)
    Most itthon minden szép éles lenne , de a felbontással lehet valami gond ,mert a betűk egy része kristály tiszta de van amelyik homályos.
    a tv tipusa. : LE26R8 végül 66cm-t vettem mert közelről még ez is nagy.
    írtam h a VGA-m ATI 9200...de simán tudja 60hz-en az 1360x768-at.Próbáltam 1280x768ban is akkor megy 85hz-en de a kép ugyanolyan. A könyvben is írják ,hogy az optimális beállítás az 1360x768 , 60Hz. Próbáltam a windowsos clear type-ot is de akkor csak rosszabb lett ,mert az éles betűk is homályosak lettek.
    Most nem tudom mit kéne beállítanom ,mert olvasásnál kicsit zavaró.
    1024x760ban full éles minden de torz.
    Kérlek segíts ! :B

    a beállításoknál nem tudom miért de úgy érzékeli a windows ,hogy tv is van a gépre kötve mert a TV rész is aktív.Pedig D-SUB-al kötöttem össze.Az elsődleges kijelzőnél most azt írja hogy plug and play , de korábban kiírta hogy Samsung...azóta sem tudom visszaállítani.

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Krystal_s #13492 üzenetére

    nem tudom mi történt , restart után bejött a windows ,a kép egy kicsit el volt tolódva...de most nem homályos semmi...nem értem ,mert nem állítottam semmit. Jelenleg is Plug and Play és 1368x768-ban van 60Hz-en.
    Nem is merem most kikapcsolni :)
    Remélem így marad és akkor minden ok :))
    Annyit még szeretnék megkérdezni ,hogy LCD Tv-hez nem kell külön driver ?

  • Krystal_s

    addikt

    bocsi hogy megint írok de most teszteltem a tv-t , a #13492-as hozzászólást akár törölni is lehet...

    most olyan gondom lenne ,amire még nem jöttem rá ,hogy a kép beállításoknál van 3 féle mód. Kiemelt - Normál - Film . Az alap a kiemelt, nekem egy kicsit erős a contrast miatt ,ezért a Normál módra állítottam át. Bármit is állítok kb fél óránként visszaállítja alaphelyzetbe. Ha normálon volt ,akkor ismét kiemeltre teszi. Megpróbáltam átállítani a kiemelt beállításait ,de fél óra után azt is teljesen visszateszi contrast-ot 100-ra ,a színtónust pedig ismét hideg 1-re teszi a normálról. ( nem csináltam közben semmit csak filmet néztem vagy neteztem és nem nyúltam a távirányítóhoz... Miért csinálhatja ezt mintha időre be lenne programozva ? :F

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Cifu #13496 üzenetére

    Nagyon köszi !!!!!
    Igazad van ,tényleg Shop Mode-ban van. (nem volt kibontva a tv az üzletben)
    Sajnos én állítottam át erre ,de nem tudom vissza állítani. A tv oldalán a menü gombot kell 5ms-ig nyomni és akkor írja ki hogy Home vagy Shop Mode. Nem tudtam mi az és amikor megnéztem ,akkor Shopra tette. Azóta újra próbáltam ezt a műveletet de nem ír ki semmit. Távirányítóval a Plug and Play résznél lehetne állítani ,de nekem az a rész nem aktív.

  • Krystal_s

    addikt

    Ma egy hetes a Samsung LCD-m.Olvastam a pixelhibákról és sokan írták ,hogy gyakran csak napokkal vagy hetekkel később jelentek meg 1-1 halott pixel.Eddig mindennap lefuttattam egy ilyen tesztelő progit és nem volt gond.Ma este ismét megnéztem és azt vettem észre ,hogy fekete alapon (csak feketénél) ha nagyon közel megyek pár cm ,akkor látok halványan kb 5 helyen is apró kis pontokat ,amik hasonlítanak a halott pixelhez de kisebbek és halványabbak...már azt hittem ,hogy káprázik a szemem,ezért kb 10szer is végig néztem és nem tudom mi lehet...csak akkor látni őket ha teljesen a szemmagassággal egy vonalban nézem ( pl van egy a monitor felső részén középen...ha a monitor közepével van a szemem egy vonalban akkor már nem is látni ). Most kicsit megijedtem ,hogy ezek majd gyarapodnak? vagy csak vmi fényhatás?látom a pixelek nagyságát és ezek a mini valamik kisebbek.
    Tapasztalt már ilyent valaki? Láttam már dead és stuck pixelt is de azokat hamar ki lehet szűrni...pl amikor vettem a tv-t akkor hármat is kipróbáltunk ,mert mindegyiken találtam halott pixelt...1-2 perc alatt kiszúrtam és rendesen láttam ,de most ezekről nem tudom eldönteni mik lehetnek :B

    letörölni sem lehet ,nem por ,de kb úgy néznek ki.
    annyira óvtam ,de rájöttem ,hogy semmi értelme ,egyre több a selejt mindenben :(((
    pár éven belül már annak is örülhetek,ha veszek valamit és nem esik szét azonnal vagy néha hajlandó elindulni k. gyártók lesz..nak mindent.bocsi de elegem van.

  • Krystal_s

    addikt

    Tudom ,hogy túlzás ha valaki sokat foglalkozik ilyennel...és én is csak egy hétig néztem tesztelés céljából ,mert valahol olvastam ,hogy az első héten előjönnek az ilyen hibák , ( később is lehetséges ), de ha napokig jó ,akkor kisebb az esélye ,hogy a közeljövőben előjönnek ezek a szarok. Szerintem vannak nálam "perverzebb" alakok is :D
    Én is sub pixelre gyanakodtam ,mert csak fekete alatt látni. Nem színes, olyan mintha átszűrődne a háttérvilágítás vagy mi...ha nagyon meg kéne neveznem ,akkor fehéres.
    Egyik laptopomon van dead vagy sub pixel. Az is csak a feketénél látszik ,de sokkal erősebben egy fehér pont.1m-ről is látom ha akarom,de próbálok nem figyelni rá :) és megpróbálok ezzel sem foglalkozni...csak ne legyen rosszabb.
    Üdvi.

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Exhodus #13866 üzenetére

    szia
    Nekem LE26R81B ( 66cm ) van és nagyon megvagyok vele elégedve. Jelenleg csak monitornak használom és nálam az volt a fő szempont ,hogy ezeknek az elvárásoknak megfeleljen. ( olvasásnál tiszta éles kép , film nézés stb. )
    Nem tudom hogy a tiédben milyen panel van...elvileg nem lehet nagy kül. a két tv között. Alapbeállításon ( Kiemelt néven szerepel a menüben ) nézted és akkor pirosas a kép ??
    Mivel írtad ,hogy nem csak Pc-vel kötötted össze ,hanem más eszközökkel is ezt a hibát tapasztaltad ezért nem lehet rossz kábel vagy vga beállításra gyanakodni. hm...
    Alap beállításon nem szabadna pirosasnak lenni a képnek. Könnyen el lehet állítani a színeket de van olyan opció ,hogy minden beállítást visszaállít az alapra.
    Nálam teljesen élethű ill olyan ,amilyennek szeretem.Normal módban használom és ha a színtónust állítgatom akkor sincs olyan opció ,amikor pirosas lenne. Gondolom végig nézted a menüben a szín beállításokat...ha nálad alapból ilyen ,akkor sajnos valami gond lehet a TV-vel. Mielőtt megvettem 1-1 pixelhiba miatt az üzletben kipróbáltam 4db-ot is és gyönyörű képe volt mindegyiknek ,pedig én nem akartam Samsungot venni , úgy mentem oda ,hogy csak Sony-t vagy Panasonic-ot veszek.A 150ezres körüli kategóriában pedig nem felelt meg a 2 márka és amikor megláttam ennek a tv-nek a képét azonnal meggyőzött. Tudom ,hogy az üzletekben néha úgy állítják be a tv-k képeit ,hogy a vevő azt lássa szebbnek, amit az üzlet jobban elakar adni ,de ismertem az eladó srácot és ő mondta ,hogy neki is ilyen van otthon és nagyon megvan vele elégedve ,mutatott 1-2 sony-t és végül meggyőzött...( pedig engem nem könnyű )
    A lényeg ,hogy ha alap beállításon neked olyan rossz a képminőség ,akkor ki kell cseréltetned.

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Cifu #14836 üzenetére

    szia
    csak kíváncsiságból lenne egy kérdésem ,mert nekem már meg van a Tv.
    LE26A(451C1) és LE26R8(1B) között mi a különbség ? írtad ,hogy az A jobb.(én azt hittem h az A régebbi :B Megnéztem a samsung weboldalán a termékleírást ,de nem nagyon találtam különbséget...felbontás,kontraszt,válaszidő,fényerő stb. ugyanaz...látószögnél írnak nagyobbat de van ahol az R-hez is 176°-ot írnak.
    ;)

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Cifu #14855 üzenetére

    elvileg akkor engem nem nagyon érint az a része ,amiben jobb lehet az A széria,mert ügye én csak monitornak használom ,ezért nem érzékelem a menü vagy a tuner hátrányait.A kép nálam kristály (szerintem szép,a design is tetszik meg az a kék led elöl).A TV hátulján ott egy S betű ,talán akkor samsung paneles.
    Köszi és további szép napot ! ;)

  • Krystal_s

    addikt

    üdvi. tanácsot szeretnék kérni...egy samsung LCD tv-t használok monitornak ( csak monitornak ) , a PC-m szinte egész nap megy,de én nem vagyok a folyamatosan a gép előtt.
    mi a jobb a monitornak pl 10 perc inaktivitás után : xp -asztal- energia beállításoknál képernyőkímélő vagy monitor off ? a sok ki-be kapcsolás nem árt neki ? a szoftveres kikapcs az ugyanaz mintha én kapcsolnám ki a gombbal ? :U

Aktív témák

Hirdetés