Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • N4r4ncs

    aktív tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Ismét egyedi ingerencia. 42'' FullHD esetén én személy szerint két méternél messzebbről már nehezen olvasom el a szabvány betüket. HD esetén ez 3-4 méterről sem okoz gondot. Ha 3.5 méterről használod viszont, akkor szerintem elég lesz a HD.

    Cifu: Ez egy 1080p-t használó konzol vagy BD film esetében is így van?

    Amúgy nem tudom láttad-e már a Sony azon tipusát amin fel van tüntetve az 1080 de nem fullHD és felbontásnál is 1366x768 -at írnak,ez hogy lehet?

    [Szerkesztve]

    Mátyással együtt az igazság is meghalt

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat CIFU és CHROS!
    CIFU!
    Tudom hogy csak a tv adásokat tudom felvenni de nekem pont az kell mert néha valami miatt nem tudok megnéznzi egy műsort vagy félbe kell szakitanom!Ja és hangos az a vinyó vagy csak akkor megy ha veszek fel vele?És kb mennyi időt lehet vele velvenni mennyire elég az a vinyó?
    Amugy nem linkelted ki a svéd keresőt de nem is kell mert a magyar oldalon is kidobja nekem a használati utasításokat!Megnéztem ezt de azt hogy 1:1 azt hól és hogy szokták kiírni?
    A D-sub-on keresztül is 1:1-ben megy amugy?
    A kérdésem hogy van-e olyan minősége mint egy lcd monitrnak én Lg42LC2RR-re gondoltam mondjuk egy nem csúcskategóriás monitorral összzehasonítva?
    A 3,5 m azért kérdeztem hogy nem kevés-e a 42-höz mert itt korábban már olvastam hogyha túl közel vagyunk akkor rosszabbnak látjuk a képet tv-adásokra gondolok meg film nézésre!Mert ha bemegyek egy áruházba és egykét métterről nézem akkor rossz a kép ha meszzebb megyek már élvezhetöbb!42-es nem nagy 3,5 m-ről ebből a szempontből (tv és dvd nézésnél)?
    Milyen erősitőre gondoltál amin lehet 2-3 HDMI is?
    És ez az LG 42LC2RR jó választás vagy ennyiért már kapnék sokkal jobbat is?

    CHROS!
    Nem tudom hogy 2 van-e,mert az LG oldalán a tulajdonságoknál azt írja hogy 2 HDMI de ha a specifikáció menüpontra megyek és ott már csak egyet ír (''HDMI / HDCP bemenet (hátlap)
    1'').Letöltöttem a használati utasítását és ott a hátoldalát mutatva is csak egy van!Vagy a második nem a hátlapján lenne?
    Biztos hogy tudja azon az egy HDMI-n?Honnan tudod olvastad vagy hallottad?
    3,5 m-ert a tv nézésre dvd nézésre értettem ha monitorként használom akkor közelebb megyek ha kell!

  • metre1

    tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Cifu szeretném megkérdezni, hogy melyik LCD-TV-t javasolsz ami:
    - TV-ként is menne
    - PC-re is ráköthetem játék, film és netezésre
    - esetleg tudja a 1:1 pixel mappingot
    - legjobb ár/érték aránnyal rendelkezik
    - kb 100-150 között lenne
    - hol érdemes vásárolni
    Eddigiek szerint LG vagy Samsung közül érdemes választani.

    Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

  • Rágógumi

    csendes tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    köszi az infót hasznos volt :)

    Neumann Árpád

Aktív témák