Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #40 üzenetére

    etszik hogy van benne egy 80G vinyó!

    Ugye tudod, hogy az csak a TV-ről való felvételre és visszajátszásra használható?

    Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.Az nagy gond?

    Igen vagy nem. Gond, ha több HDMI-s cuccot akarsz rákötni (számítógép, konzol, esetleg asztali lejátszó). NEm gond, ha pl. olyan erősítőd van, amin van 2-3 HDMI bemenet és 1 HDMI kimenet.

    Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?

    Lent belinkeltem a svéd LG oldal keresőjét, ott meg tudod nézni a TV kézikönyvét magyarul .PDF file-ban. Abban benne vannak az ilyen dolgok, egyébként igen, elvileg tudnia kell (az LC2R tudja).

    Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!

    Ha nem zavar, hogy nincs nagy felbontás, akkor nem probléma. Ha viszont pl. egy 1680x1050-es TFT-ről állsz tovább, akkor zavaró lehet a kisebb felbontás. Ez egyéni ingerencia. A FullHD alaphelyzetben természetesen jobb választás, hiszen nagyobb felbontás = szebb kép, de egyfelől ugye drágább, másfelől a nagyobb felbontás erősebb gépet is követel.

    D-sub és HDMI kreresztüli géprákötésnél nagy a különbség a kettö között (a gép a tv közelében lenne)?

    Képminőségre megfelelő kábel esetén nem valószínű. De DVI-HDMI-vel sokkal egyszerűbb az élet.

    Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?

    Attól függ milyen TV-t hasonlítasz milyen monitorral össze. Egy gyenge, olcsó TV nyilván nem fog olyan minőséget produkálni, mint egy csúcskategóriás monitor. Ugyanez fordítva is igaz, egy 42'' Samsung vagy LG FullHD TV-hez képest egy TN paneles monitor sehol sincs...

    Amúgy pedig ugyanazokat a technológiákat használják, tehát ilyen téren különbségekre ne számíts.

    3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?

    Ismét egyedi ingerencia. 42'' FullHD esetén én személy szerint két méternél messzebbről már nehezen olvasom el a szabvány betüket. HD esetén ez 3-4 méterről sem okoz gondot. Ha 3.5 méterről használod viszont, akkor szerintem elég lesz a HD.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • chros

    őstag

    válasz Pier25 #40 üzenetére

    Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.
    Bizos ez ???? Nekem sima R -es van, azon 2 db van, es szerintem ezen is 2 van ... (tegnap voltam az MM-ben, de olyan szerul voltak kiteve, hogy nem lehetett latni a hatuljukat, es nem volt az a tipus amit kerestem: LC25R ...)

    Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?
    Tudja!

    Full hd és nem full hd között mekkora a különbség
    Szerintem ma (kb meg 3-4 evig) nem kell FullHD ... De errol mar beszelgettunk regen, es ez csak az en velemenyem ...

    Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?
    3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?

    Siman... Egy 42''-eset mar 3-4 meterrol is tudsz nezni monitorkent (pl. netezni ...)
    a 37''-es nekem sajnos kicsi 4 meterrol, minden szempontbol ...

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #59 üzenetére

    Ja és hangos az a vinyó vagy csak akkor megy ha veszek fel vele?

    Én sajnos még nem hallottam üzem közben, de szerintem egy számítógép vinyóját vedd alapul. Nyilván van üzemi hangja a felpörgetéskor, ill. amikor ír/olvas.

    És kb mennyi időt lehet vele velvenni mennyire elég az a vinyó?

    Mintegy 20 óra ''jó'' minőségű, vagy 33 óra ''normál'' minőségben, legalábbis a hivatalos információk szerint.

    Amugy nem linkelted ki a svéd keresőt de nem is kell mert a magyar oldalon is kidobja nekem a használati utasításokat!

    A #30.-as hsz.-ben volt, teljes 11. hsz.-el lejjebb, mint említettem. Ha ennyit nem tudsz visszaolvasni, az a te bajod...

    Megnéztem ezt de azt hogy 1:1 azt hól és hogy szokták kiírni?

    Magyar nyelvű felhasználnói kézikönyv 26-os oldal.

    A D-sub-on keresztül is 1:1-ben megy amugy?

    Igen, de 1360x768-as felbontásban, a két szélen 3-3 pixelsor fekete lesz.

    A kérdésem hogy van-e olyan minősége mint egy lcd monitrnak én Lg42LC2RR-re gondoltam mondjuk egy nem csúcskategóriás monitorral összzehasonítva?

    A válasz az előző válaszból már sejthető: technikai szempontból igen, ugyanazt tudja nyújtani. Ami miatt mégis nehéz összehasonlítani, az felbontásbeli különbség. A monitor 20-22'' esetén is már 1680x1050 pixeles felbontást nyújt, az LCD HD TV viszont 1366x768 pixelt a képátlótól függetlenül. Értelemszerűen minél nagyobb a képátló, a HD TV esetén annál nagyobbak lesznek a pixelek, ez pedig közelről való nézés esetén negatív tényező lehet.

    A 3,5 m azért kérdeztem hogy nem kevés-e a 42-höz mert itt korábban már olvastam hogyha túl közel vagyunk akkor rosszabbnak látjuk a képet tv-adásokra gondolok meg film nézésre!

    Egyéni szokás kérdése, én legtöbbször 2-2.5 méterről nézem a saját 42'' TV-m, de az FullHD. A bevásárlóközpontokban a képátlót és a nézési távolságot azért ki tudod próbálni, ha a megfelelő távolságra hátrálsz a kiállított TV-től.

    Mert ha bemegyek egy áruházba és egykét métterről nézem akkor rossz a kép ha meszzebb megyek már élvezhetöbb!

    Felteszem a problémád, hogy közelről pixelesnek látod a képet. Erre ekkora képátlónál csak a FullHD TV-k jelentenek megoldást. Ha nagy képátlójú sma HD felbontású TV-t veszel, akkor hozzá kell szokni, hogy nem szabad 1-2 méterről nézni. :)

    42-es nem nagy 3,5 m-ről ebből a szempontből (tv és dvd nézésnél)?

    Ismét: egyéni dolog. Szerintem HD TV-hez 3.5 méterre jó a 42''. Túl nagynak semmiképpen nem nevezném.

    Milyen erősitőre gondoltál amin lehet 2-3 HDMI is?

    A mostani középkategóriás erősítők többsége már mind rendelkezik ilyennel, az enyém pl. így néz ki hátulról: [link], látható bal oldalt felül a két HDMI bemenet és egy HDMI kimenet.

    És ez az LG 42LC2RR jó választás vagy ennyiért már kapnék sokkal jobbat is?

    Az LC2RR kifutó széria, ezért ilyen olcsó. Ha sokat nézel TV-t, és a beépített Timeshift funkciót meg a 2 tunert kihasználnád, akkor jó vétel lehet, de egyébiránt nem egy best buy típus. A 260e Ft körüli árában az adott feltételeknek megfelelő TV nincs a piacon. Az LG 42LC51 290e Ft körül van, újabb panelel, újabb elektronikával, ha nem érintene a beépített merevlemezes felvevő, akkor inkább erre beszélnélek rá.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #68 üzenetére

    Megnéztem a magyar kézikönyvet a 26 oldalon.Konkrétan nem találta az 1:1-bent írták volna.De ezt írták:

    Az a 25.-ik oldal, nézd meg a lap alját...
    A 26.-ik oldalon két táblázat van az RGB/HDMI felbontásokról, a bal oldali vonatkozik a 42LC2RR-re, itt fel van tüntetve az 1366x768-es felbontás.

    Azt írtad hogy az már kifutott szériae ha veszek egy ujjabbat nemsokára az is kifutoto széria lesz mert mindig kihoznak egy ujjabbat nem?

    A fejlődés már csak ilyen. :)
    De per pillanat kifutó típus, mivel már jóideje nincs gyártásban, az LC4x/LC5x széria kb. 4-5 hónapja váltotta le.

    Az a 42LC51 mennyivel ujjabb?Azt írtad hogy más panel meg más elektronika!De mondjuk az mit jelent képminőség szempontjábol?Nagy a különbség a kettő között vagy csak a hozzáértöbbek veszik észre az ilyen laikusok mint én nem?

    Egy 42LC2R van egy ismerősnél, ahhoz képest szerintem szebbek a színei, és valamivel hatékonyabb a dinamikus kontrasztja. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy az LC2R annyival rosszabb, hogy nézhetettlen, de kétségkívűl gyengébb valamivel.

    Az a lényeg legyen szép képe ha tévét nézek ha dvd-t nézek meg rá lehessen kötni a gépet és legalább legyen olyan képe mint a mostani monitoromnak ami egy szintén ctr monitor (max felbontása 1280x1024).

    TV nézésnél mindenképpen lesznek kompromisszumok, ''köszönhetően'' annak, hogy egy szép nagy képernyőt fogsz nézni, amin a TV szolgáltatód által biztosított jobb-rosszabb minőségben prezentálják az adást. Az is kompromisszum lesz, hogy vagy kétoldalt lesz szürke csík (a szervíz menüben ugyan átállítható feketére, az LC4x/5x esetén úgytodam alaphangon fekete az alapbeállítás), vagy a kép lesz torz, vagy a kép teteje és alja lesz levágva.

    DVD esetén biztos nem lesz ok panaszra, számítógép pedig... nos itt apró probléma lehet, mégpedig a távolság miatt. A szemedtől függ, hogy milyen távolságból tudod majd elolvasni a betüket a képernyőn, lehet hogy közelebb kell ülnöd, hogy el tudd majd olvasni. Ahogy már írtam, képminőségre biztos nyújtja azt, amit egy átlagos LCD monitor, ami téren nincs biztosíték, hogy tetszeni fog, az a nagy képátló és a megfelelő nézési távolság belövése.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #76 üzenetére

    A tv nézésre visszatérve digi tv-m is van és ott megnéztem a menüjében át lehet állitani az adást 16:9-esre!

    Ha a TV csatornák 95% 4:3-as képarányú, akkor hiába...

    Ha HDMI-n keresztül kötöm rá a gépet akkor az a hsnot is átviszi nem?

    Attól függ, hogy mire gondolsz. A HDMI-s DVD / Blu-ray / HD DVD lejátszók, és set top boxok esetében igen.

    PC esetén a DVI-HDMI összekötés esetén csak kép megy át, hang nem.

    És az 5.1-et is?

    Azt is átviheti, a forrástól függően. Viszont a TV csak sztereo hangszórókkal bír, tehát szükséged lesz egy házimozi hangfalrendszerre, hogy élvezni is tudd.

    És kb mennyibe kerül egy olyan erősitő mint a tied?

    70-80e Ft. Plussz hozzá a hangfalak (egy 5.1-es hangfalszett ára olyan 50e Ft-től a csillagos égig), plusz a kábelek (~10e Ft-től a csillagos égig).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #84 üzenetére

    A HDMI-t a gép összekötésével gondoltam,de ha csak képet vissz át akkor nem jó azt hittem hangot is,mert a gépet sehogysem tudom rákotni az erősítőmre ugy hogy 5.1-ben szoljon.

    Talán az új ATi HD sorozatú videókártyáknál van az, hogy átviszi az már a hangot is, ha jól tudom. De a DVI-HDMI kábeles összekötésnél ez nem fog működni, ha jól tudom az ATi-nak saját spéci átalakítója van, ami csak hozzá jó.

    Az erősítőmen nincs külön csatornás bemenet csak koax vagy optikai az 5.1-hez a gépen meg nincsenek ezek csak külön csatornás!

    Milyen hangkártyád van? A legtöbb alaplapi hangkártyán is van optikai kimenet már.

    Különböző oldalakon megnéztem a LC2RR árait (olscóbbat.hu,árukereső.hu).És hogy van az hogy a legjobb ár 260 a legrosszab egy másik üzletben már 446!Hogyan lehet ekkora különbség?

    Egyszerű üzleti modell. Ha például raktáron van neki az adott típus, akkor előfordulhat, hogy az adott piaci ár már a beszerzési ár alá ment, tehát egyszerűen drágábban vette meg a bolt, mint amiért mostanság a többség árulja. Vannak boltok, akik ilyenkor nem csökkentik az árat, reménykednek, hátha valakire sikerül rásózni a régi árért. Az is elképzelhető, hogy egész egyszerűen nem frissitik a kifutó típus árát, nem csökkentik, mivel úgysem fogja senki sem keresni már, a rendszerben meg még benne maradt a régi árral...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Lacix29

    őstag

    válasz Pier25 #94 üzenetére

    Van amikor az optikai kimenetet beépítik a sztereó kimeneti jack-be.
    Ezt onnan lehet észrevenni, hogyha pl egy füllhallgatót dugsz bele, akkor egy kis fényt láthatsz felvillanni.
    De az optikai kimenet bekapcsolásának benne kell lennie a hangeszköz beállításaiban. (pl realtek alaplapi hangeszköz a notimban)

Aktív témák