Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    Tényleg, van ez a topik.
    -14 - 15 körüli szem + cilinder. Jelentkeztem a sasszem vizsgálatára, felhivtak, azt mondták küldjek szemorvosi leletet... (gondolom spórolnak és meg sem vizsgálják, aki reménytelen). Szóval elmentem szemorvoshoz vizsgálatra, beküldtem a leletet, megint felhívtak, azt mondták nem vállalják. Fel sem merült, hogy megpróbálhatják, de nem valószínű a 100%, nem vállalják. Átirányítottak Nagy Zoltán Zsolthoz, aki az egyik legjobb itthon (tudtommal). Nála járt már valaki?

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz koxx #4065 üzenetére

    De nekem nem kell tökéletes szem, csak nagyon szar helyett kicsit szar. :)

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz koxx #4068 üzenetére

    Fel sem merült, fel sem ajánlották (pedig kifizettem volna). Gondolom rontanám a statisztikájukat vagy nemtom... :U

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz CyberPunk666 #4070 üzenetére

    De nekem nem kell, hogy 15 dioptriát leműtsön. Műtsön le 10-12-t nekem az már jó, de erre nincs lehetőség.. :U

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz enginev3.0 #4074 üzenetére

    Szemtorna. Napi x percet tölts el azzal, hogy tudatosan a legközelebbre, majd a legtávolabbra fókuszál (pl fogsz a kezedben egy ceruzát és kinézel valamit messze és felváltva fókuszálsz rájuk). Ezzel amúgy néhány dioptriat lehet is javítani a szemen.
    Sajnos lusta vagyok gyakorolni. :(

    A szemromlást az okozza, hogy hosszú időn át ugyanarra a távolságra nézel.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz enginev3.0 #4079 üzenetére

    "simán ültem 8-10 órát is gép előtt"
    Elsősorban erre írtam, de nyilván, ha az ember az életének nagy részét szobákban tölti el és mindig közelre nézelődik, akkor elgyengülnek a fókuszáló izmok.
    Meg eleve órákat egy helyben ülni sem jó... :DDD
    Szóval ha 30 percenként kimész sétálni, nézelődni egy picit, azzal sokat teszel az egészségedért és ingyen is van. :K

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz noja11 #4095 üzenetére

    :R

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz w.miki #4100 üzenetére

    Nincsenek rászorulva, hogy neked olcsóbban megcsinálják, mint bárki másnak, mi értelme lenne tehát engedményt tenniük?

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    Voltam közben Nagy Zoltán Zsoltnál. Kiderült, hogy az egyik általánosiskolai osztálytárs apukája. :D
    Azt mondta, hogy a bal szemen vékony a szaruhártya, a -15 -öt várhatóan felezni lehet. A jobb szemből többet is le lehet szedni.
    Kiemelte, hogy nekem a Lasik nem opció (csak a PRK) és különben is azt túldícsérik a neten, pedig ugyanúgy megvannak a hátrányai, amit sehol nem írnak, hogy pl elvágja az idegeket és ezáltal krónikus szemszárazságot okoz. (Havernak pl ezt nem is mondták a sasszemben...)
    Jó dokinak tűnik. :K
    Ha megvagyok a vizsgáimmal, akkor fogom műttetni január vége - február eleje környékén.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz Moleman #4136 üzenetére

    Igen, de a lasik okoz olyat, hogy nem érzed, hogy száraz a szemed, ezért nem is könnyezel. A PRK-nál ugye csak lekoptatnak, ami az idegek folytonosságát nem befolyásolja, azaz ha regenerálódik a felszín, akkor a lehetőség adott, hogy érzékelje a szervezet ha száraz a szem. Lasik-nál meg levágnak egy szarulebenyt, így a folytonosság megszűnik és az idegek nem "hegednek" olyan könnyen össze, talán inkáb egyáltalán nem, persze ettől még regenerálódhat, csak lassabban (mondjuk ha az idegek vissza tudnak nőni a korábban levágott , de már visszahegedt lebenybe).
    Javítsatok ki, ha rosszul képzelem

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz g4mer #4143 üzenetére

    Írhatnátok összefoglalót, hogy mire kell figyelni műttetés előtt. :K

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz andrisss8 #4150 üzenetére

    Nekem nincs más (jobb) választásom, de akik idetévednek, azoknak jól jönne egy összefoglaló a tisztánlátás érdekében. :K

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz UnknownNoob #4168 üzenetére

    Erre van a kemény lencse, az asszem korrigálja a cilindert is.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    Egy fb csoportba írta ezt valaki, új tech:
    Lézeres szemműtéten gondolkodom, a ReLEx SMILE jelenti jelenleg a csúcsot ha minden igaz. Ilyenen esett át valaki a csoportban? Távolra látok rosszul, 2.5 dioptriás erős astigmatizmussal.
    Elvileg az előnye, hogy nem vágnak át annyi ideget ezért a szemszárazság a többi beavatkozáshoz képest kevésbé jellemző, illetve nem kell aggódni a koronaleválás miatt sem - ugyanúgy sportolhatok, mint előtte.
    Itthon nincs hozzá equipment (milyen meglepő...), legközelebb a szlovákoknál van az Oftum klinikán. Járt már valaki náluk? Mik a tapasztalatok?
    https://www.oftum.hu/

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz andrisss8 #4197 üzenetére

    Gondolom arra gondol koronaleválás alatt, ami a lasikos műtéttel fordulhat elő, pl ha erős ütést kapsz a szemedre vagy ilyesmi.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz NagyPé #4208 üzenetére

    Úgy tudom kemény lencsét még lehet műtött szemhez csináltatni.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz Zeller #4238 üzenetére

    Haver pl a sasszemnél műttette LASIK-kal, neki nem mondták, hogy valószínű száraz lesz a szeme.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz g4mer #4248 üzenetére

    Pedig ha az egyik szemed letakarod a kettős látás is megszűnik... :DDD

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz mufi #4311 üzenetére

    A Femto (lasik) szinte biztosan szemszárazságot okoz, mert a levágott lebeny nem fogja tudni érzékelni, hogy elég nedves e a felülete, amíg valahogy a szervezet nem növeszt be új idegeket a lebeny visszaforrása után.
    A PRK-nál az idegek nem kerülnek elvágásra, csak a végződéseik tűnnek el, amelyek a felszín regenerálódásával együtt visszanőnek. Jóesetben nem lesz évekig vagy örökké tartó szemszárazság a műtét után. Cserébe kellemetlenebb (idegentest érzés a megváltozott szemfelület miatt, hosszabb időn át fennálló fényérzékenység)
    Javítsatok ki, ha a a lasik nem okoz minden esetben hosszú időn át fennálló szemszárazságot.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz mufi #4313 üzenetére

    Én már 2 évesen asszem szemüveges voltam. :D -14 körüli mindkét szemem és 3 kancsalság elleni műtét után is maradt még némi kettős látásom. Volt leragasztás is, később +prizma, de volt kontaktlencse és prizma is.

    Lassan megyek én is műttetni, de nekem LASIK nem is lehet, amúgy a sasszem meg csípőből elutasított. :D

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    Flucon téma

    Nem tudom ki olvasta a tájékoztatót, aki nem, annak mondom, hogy mivel kortikoszteroidos a csepp, ezért ajánlott kézzel "befogni" az alsó könnycsatornát (van illusztráció a tájékoztatón), amin lefolyik az orrüregbe, majd onnan a torokba és lenyeled, ami nem jó.
    8:38-nál látható a könnycsatorna nyílása, a szemhéjon van egy "lyuk": https://youtu.be/egEraZP9yXQ

    Én pl ha nem fogom be a könnycsatornát, akkor egy par perc múlva érzem a torkomban a csepp keserű ízét, illetve kb 10 nap használat után olvastam el a tájékoztatót, fel is tűnt, hogy szárazabb az orrom, mint amúgy szokott.

    A másik dolog, hogy a flucon megnövelheti a szemnyomást, hivatalosan azt mérni illik, ha már nem túl érzékeny a szem, talán egy hónap után.

    A flucon funkciója amúgy, ha jól értettem, hogy lassítsa a gyógyulást, annak érdekében, hogy ne legyen hegesedés meg hasonlók.

    Nekem febr 2-án volt műtétem, -15-16-ról kb jóra (nem biztos, hogy fog kelleni szemüveg) csinálták meg mindkét szemem. Majd valamikor írok róla.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz emiki6 #4357 üzenetére

    Mégvalami: nektek mondták, hogy csepegtetés előtt fel kell rázni a flucont?

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    -16-ról 0?

    A műtét előzményei:
    Nyáron indult a szemműtét project nálam, egy barát a sasszemet ajánlotta, jelentkeztem hozzájuk vizsgálatra, de mikor megtudták, hogy hányas a szemem (-15-16 körül mindkettő) telefonon elutasítottak, de legalább ajánlották Nagy Zoltán Zsolt-ot (aki amúgy az egyik legtöbb tudással és tapasztalattal rendelkező szakember Magyarországon, ja és ami anyumnak tűnt fel, hogy az egyik általános iskolai osztálytársam apukája, de ez mellékes :) ) és adtak egy telefonszámot. A telefonszám a Semmelweis szemklinika diszpécseréhez vezetett, sok idő telt el a híváspróbálkozásaimmal, mire az egyik diszpécser megadta a prof asszisztensének a számát: Oláh Anikó 20/8258528, akit (sokadszor) felhívva tudtam időpontot kérni vizsgálatra, hónapokkal későbbre.
    A vizsgálat:
    Elmentem a vizsgálatra, az időpont ellenére órákat kellett várni. Az asszisztens megvizsgált, majd megint várni kellett, hogy a prof is megnézzen. A proffal a találkozás kb 5 perc: megnézte a szemet és az alapján elmondta, hogy nem vastag a szaruhártyám, kizárólag PRK-val érdemes műteni, várhatóan -7-8 körülire tudja levinni a szemeket. A femto-ról azt mondta, hogy az interneten ódákat zengenek róla, de az sem egy csodatechnológia. Elmondta amit tudni kell, majd elköszönt.
    Ezután lehetett lefoglalni a műtét időpontját. A műtéteket hétfőn végzik, általában 1-2 héten belülre lehet jelentkezni műtétre, én február 02-ra kértem, mert az esett a vizsgaidőszak utánra. A műtét díját a műtét előttig rendezni kellett. PRK, 2 szem - 263.000 Ft
    A műtét napja:
    Feb 03-án 16 órára odamentünk, bejelentkeztünk, felküldtek a lézer szintjére a betegszobákba, ahol vártuk, hogy a prof befejezze az ambuláns rendelést, 19 óra utánig nem történt semmi, vártunk. Utána bevittek a műtő előterébe és elkezdték adni az érzéstelenítő cseppeket. Azthiszem 6-an voltunk, én voltam az utolsó, kb 1 órát kellett várjak a soromra, addig végig kaptam a cseppeket.
    A műtét előtt közvetlenül azt mondta a prof, hogy 12 dioptriát is le tud venni szemenként, így -7-8 helyett -3-4 várható. A műtét viszonylag horror: Előkészítésként kaptam valami cseppet és a prof egy pálcával lekaparászott valamit a szemfelületről. Fájdalmat nem éreztem, de éreztem a nyomást. Utána jött a műtét: A lézer működés közben hangosan zógott, eközben láttam, hogy a lézer fénye homályossá válik, miközben leperzselődik a szemfelület, amihez egy erős szag: égett haj/szőr és reszelt köröm szagára hasonlított. A műtét után mindkét szemet leragasztották, visszakísértek a betegszobákba, ahol visszaöltöztem, majd szüleim hazavittek kocsival. 6-ból ketten elszédültek a műtét traumájától, én bár érzékeny vagyok erre, most kivételesen nem esett le a vérnyomásom a műtéttől. A doki továbbá elmondta, hogy 1 hónapig kerülni kell a port, víztömeget, izzadást (szerencsére nem vagyok izzadós, viszont a mászás a sportom, ami porral jár, így azt kénytelen voltam félretenni, ma végre el tudtam menni mászni), 1,5 hónapig pedig a szaunát (mászás után eddig mindig szaunáztam, sebaj, majd 2 hét múlva...). A látás véglegessé válása kb 6 hónap és addig napos időben napszemüveg használata kötelező.
    A műtét utáni időszak:
    Az éjszaka nem volt kellemes, mert ahogy elmúlt az érzéstelenítő csepp hatása és egy erős, állandó fájdalomérzet jött elő, amitől nem tudtam aludni. Ez a fajta fájdalomérzet úgy figyeltem meg, hogy olyan, mint egy állandó túlfeszültség, stresszérzet, a szenvedés kényszermozgással enyhíthető, de hosszútávon fájdalomcsillapító kell. Az algopyrin szart sem ért, ellenben a flector por nagyon hasznosnak bizonyult, későbbi megfigyeléseim alapján, egy adag kb 6 órára elmulasztotta a fájdalmat, talán kicsit tovább.
    Másnap reggel 8-ra vissza kellett menni, levették a kötést, érzéstelenítő cseppet adtak és megnézték a szemet, valamint elmondták, hogy az érzéstelenítő csepp a fájdalom csillapítására nem jó megoldást, mert gátolja a gyógyulást. Utána azthiszem napi 5x kellett cseppenteni az oftaquix cseppből, egy hétig.
    A műtét első 48 órájában hű társam volt a flector por, ám a műtét utáni harmadik napon már nem volt szükségem rá és akkor már nem csak pillanatokra tudtam kinyitni a szemem és nézni vele.
    A látás változása:
    Eleinte a műtéttől mattá vált szemfelület miatt minden távolságra homályosan láttam, lévén, hogy a sima felület tröi a fényt, a nem sima felület szórja. A jobb szememmel látása gyorsabban javult, annak a felülete gyorsabban simult, az első heti kontrollon azt mondták, a hámosodás megtörtént, a jobb szem felülete sima, mehet a flucon, a bal szemé még nem, abba nem kell csepegtetni. A második héttől a balba is mehetett, de akkor még mindig le volt maradva a jobb szemtől.
    Az egy hónapos kontrollon kiderült, hogy már a bal a jobbik szem (ami nekem is feltűnt a negyedik hétben). Külön külön nézve a két szemet a bal szinte hibátlan (100%-os, nullás), a jobb se rossz, de azon van még cilinder, ami ront a látáson, de ez még elmúlhat. Azóta bal szembe 3 flucon, jobba 5.

    Az eredmény és megjegyzések:

    Szóval először felezést ígértek, aztán negyedelést, végül pedig szinte teljes korrekció lett belőle, szemüveg sem fog kelleni. :C

    Többen mondták utólag, hogy a műtét utáni időszak eléggé szenvedős, de utólag azt mondták bár korábban belevágtak volna. Csak csatlakozni tudok ehhez a kijelentéshez. Aki fontolgatja, az vágjon bele, telik az idő.

    A PRK sokkal kellemetlenebb az első napokban, mint a femto (ahol se szemleragasztás, se erős fájdalom, se erős érzékenység, se fél évig napszemüveg nincs), ellenben a prk több dioptria korrigálására és vékonyabb szaruhártya esetén is alkalmas, olcsóbb és megvannak az egyéb előnyei is, a femto viszont kényelmesebb, fájdalommentesebb, gyorsabb a felépülés, de krónikus szemszárazságot okozhat.

    A Mária utcai szemklinika egyetlen hátránya, hogy munkaerőhiány (=nem elég magas fizetés) van és rengeteg páciens, így sokat kell várni és az orvosoknak nincs ideje a betegekre és elég nehéz információhoz jutni, főleg telefonon (nincs garancia, hogy felveszik). Sok órámat vesztettem el ott, de az eredménnyel elképesztően elégedett vagyok. :K

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz EnterR #4369 üzenetére

    Azért koránt sincs még kész itt minden, ugyanis, nem csak erős rövidlátónak, de kancsalnak is születtem (bár hallottam olyat, hogy utóbbi inkább következmény). Szóval, az, hogy külön nézve milyenek a szemek, az egy dolog. A helyzet az, hogy ahhoz, hogy a balt ki tudjam használni el kell engedjem a jobbat és vele együtt a sztereó látást. Ha ragaszkodok a sztereó látáshoz, akkor a kép kb olyan, hogy -1 és cilinder.

    Ha a jobbat elengedem, akkor elfordul balra és felfele, valamennyit el is csavarodik. Illetve jól szemlélteti, hogy a szem mozgások össze vannak kötve, hogyha a ballal nézek csak és közelre, majd távolra fókuszálok, akkor a jobb szem kitérése is változik. Szóval van egy többváltozós függvény és ahhoz, hogy optimalizáljam a látásom be kell állítani, hogy a 2 szem dioptriailag szinkronban legyen, korrigálni kell a cilindert és nem ártana prizmával vagy mégegy kancsalság elleni műtéttel hangolni a kettős látásra hajlamosságot.

    Ancika: elvileg jelentkeztem most a csopiba, ha felvesznek, akkor majd valamikor bebiggyesztem oda is.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • emiki6

    veterán

    válasz mufi #4375 üzenetére

    Hát igen, forrásmegjelölés az nuku. :D

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák