Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RexpecT

    addikt

    válasz golfvariant #219 üzenetére

    Minősített fogyasztóbárát hitel esetén ingyenes az előtörlesztés. Persze ez csak akkor játszik, ha megvan a hitelhez az önerő. Ha megvan akkor én megvárnám a 3 hónapot, és akkor előtörleszteném az összeget. Az nem járható út?

  • axioma

    veterán

    válasz golfvariant #219 üzenetére

    Az egy netto hozza nem ertes, hogy anyoset felmondhatjatok. Ha ugy lett volna, hogy o a kedvezmenyezett, akkor a szerzodo felmondhatja persze, alltam fenntartassal, de akkor nyilvan meg a felhasznalasrol kell papir.
    A 2x60e-et nem ertem. Az alltamra varas baromsag, konkretan otp-nel kiutaltak azt ami volt, arra kertunk hiteligazolast hogy vegtorlesztes lett, majd utanunk szoltak, hogy jeee, van itt meg maradek alltam amit utana kuldtek, felvehetjuk ha igazoljuk. Elfogadtak, hogy a vegtorlesztesben volt sajat penz is, tehat vegul nem kertek plusz igazolast, de a lenyeg hogy akar masik lakascelra (szamla arrol az osszegrol) megkaphatod kulon is.
    Ja es igen, tudni kell hgoy hol mennyire (nem) ertenek hozza az otp-ben ulok, merthogy szegenyekre csak mint pup a hatukra ra van locsolve. Az otp-nek is van kulon ltp-je ahol vannak csak ltp-zo ugyintezok, lehet hogy ugy kellett volna eleve nekiindulni... most mar mind1.
    Amugy meg a szerzodes mindig foldhiv. erkeztetettet jelent, ezt is kene tudnia de meg az ugyvednek is. Megjegyzem, siman meg kene az ugyvedet ijeszteni, hogy mulasztott a bekuldessel es beeloztek, mert nem vagytok bejegyezve... (gondolom nem volt sajat ugyved csak az epulo tarsashaze:( ez mar onmagaban hibas hozzaallas, a tobbi pontban se a ti erdekeitek vannak vedve, de pont emiatt lehet hogy o tudhatta hogy nem fogja mas keresztbe bejegyeztetni...).
    Azert nem a termeket kell szidni azert, mert tobb ember hibat kovet el a folyamatban, es nem ismeri az aszf-et. Megjegyzem, alapveto jogi ismereteket igazan tanithatnanak az alt.iskolaban, mert neha mar az is sokat segitene.

  • golfvariant

    aktív tag

    válasz golfvariant #219 üzenetére

    OTP Lakástakarék 2.0:
    Végül elmentünk egy másik fiókba, már anyósommal együtt. Próbáltuk felmondani mind3 LTP-t, a miénket azzal az indokkal nem tanácsolták felmondani, hogy a tört év 11 hónapjára nem kapnánk meg az állami támogatást. Anyósomé pedig ebben a hónapban lett 4 éves, ott is próbálkoztak még különböző 4 év 3 hónapos futamidővel (10 éves LTP esetén). Majd felmondás közben említették, ha szeretnénk erre a hónapra is (tehát tört év első hónapja) igényelni az állami támogatást, akkor úgy veszi fel hogy 1 hónap múlva utalják ki :)

    Tehát mégiscsak lehetséges a tört évre elszámolás...

    A másik érdekes téma, amiben remélem axioma tud segíteni:
    Új építésű lakás esetén a folyósítást követő 18 hónapon belül tulajdoni lappal igazolni kell, hogy nevünkre került az ingatlan. A társasházat elvileg 2019 március végén adják át, tehát az legalább fél év. Hallottam már éveket is az új társasházak albetétesítési idejéről...
    Megkérdeztük, mi történik akkor ha kicsúszunk a 18 hónapból, erre az ügyintéző csak annyit tudott válaszolni, hogy vissza kell fizetnünk az állami támogatást! Ami kb 1,3millió+kamat

    @axioma: Más lehetőségünk tényleg nincs? Vissza kell fizetnünk a támogatást, a földhivatal és a beruházó ügyvédje "lustasága" miatt?

Új hozzászólás Aktív témák