Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • golfvariant

    aktív tag

    Bő 1 hónap alatt sikerült eljutni arra a szintre, hogy már majdnem 100%-ban egyet értek a Lakástakarékok beszántásával...
    Próbálom összefoglalni a történetet.

    1. Kinéztünk egy új építésű lakást amit részben LTP-ből szerettünk volna finanszírozni. Ezért feleségem bement és megkérdezte milyen szükséges papírok kellenek a felmondáshoz. Amire akkor csak annyit mondtak, hogy csak az adásvételi szükséges. (első kör az OTP-ben)
    A helyzetet bonyolítja, hogy az egyik anyósom nevére szól, és mivel a feleségem a szerződő/kedvezményezett, ezért azt mondták ő is felmondhatja...
    2. Közben aláírtuk a szerződést, szeptember végén, fizetési ütemezés szerint az LTP-t dec közepéig kellene befizetnünk. Tehát buktuk a 3 hónapos kiutalási időszakot... Mivel az egyiknél most jár le a 4. év a 10 év hűségből ezért gondoltuk egyszerre felmondjuk.
    3. Volt ez az állami támogatásos mizéria, első nap bementünk, vittük az adásvételit, hogy felmondjuk a két 5 éves LTP-t (sajátunkat és ha sikerül az anyósét is és újrakötjük).
    Az ügyintéző 15 percig sasolja az adásvételit, majd a rendszer ellenőrzése nélkül képünkbe mondja, hogy ez most nem fog menni, mert le van halva a rendszer. (Ha ezt tudja, miért nézi a szerződést és ha már annyi ideig nézte, miért nem tűnt fel neki az elején a földhivatali pecsét hiánya) Túlterhelés 18kor, miközben a legtöbb OTP 17kor zárt... Erősködünk, próbálkozunk, majd kaptunk egy újabb kifogást... Ja hát ez nem is földhivatal által lepecsételt szerződés (jó nekünk ezt nem mondták korábban). Kértük a fiókvezetőt és elmagyaráztuk neki a problémát. Kedves volt és segítőkész, felhívta a figyelmünket arra hogy ha az anyósom LTP-jét akarjuk felmondani, akkor ki kell tölteni hozzá egy nyilatkozatot, amiben a megtakarítási összeget a feleségem tulajdoni részére szeretné befizetni... Rendben, megértettük, eljöttünk. Felhívtuk az ügyvédet, aki kb 1 hónap alatt nem küldte el a szerződésünket a földhivatalhoz.
    4. Megkaptuk a földhivatali adásvételit, kitöltettük a nyilatkozatot és tegnap este beballagtunk ugyan abba az OTP fiókba. Azt hittük már minden happy, az összes LTP-nél letelt a 4 éves évforduló :)
    Szokásos fél óra várakozás után hívták a számunkat. Ekkor a hölgy közli velünk, hogy Ő nem ért az LTP-khez, elkezdjük és majd átirányít egy "tanult" kollégájához. Rendben, hát mit lehet ezen elb*szni.
    Mondjuk neki hogy azonnalival akarjuk felmondani, fizetjük a 3%-ot mert pár héten belül meg kell érkeznie a pénznek... Kattingat szorgosan, aztán közli hogy innentől a kollégája veszi át a folyamatot.
    Átballagunk a másik pulthoz, az ügyintéző is próbálja képbe hozni a kollégáját, inkább kevesebb sikerrel, mert újra el kellett neki magyarázni az elejétől.
    Ekkor mondja az új ügyintéző, hogy anyósomét mégsem tudjuk felmondani, személyesen be kell fáradnia (Természetesen anyósom vidéken él), tehát ő vagy a korábbi 3 ügyintéző és fiókvezető tudja rosszul. Aztán felhívja a figyelmünk, hogy hiába kérjük az AZONNALI felmondást, az állami támogatást csak december 28-án utalja az állam. Tehát két lehetőségünk van. Várunk dec 28-ig (évfordulónk dec 30) és 2x60ezer Ft állami támogatással a szerződési határidőből kicsúszva utalnak, vagy elbúcsúzunk a 120eFt-tól és holnap ott van a pénz... Természetesen mindkét esetben vonják a 3% azonnali költséget, mert hát mégsem 3 hónap a kiutalási időszak :W

    Ekkor már nem kicsit voltunk idegesek, mondtuk hogy el szeretnénk menni egy másik fiókba, mert itt olyan termékkel foglalkoznak amihez úgy tűnik senki sem ért. Minden ügyintéző mást mond, szóval adjon vissza minden papírt és köszönjük a közreműködést. Ekkor közölte velünk, hogy írnom kellene pár sort, mivel a kolléganő kezdeményezte az idei állami támogatás nélküli a kiutalást. (nem kérdezte meg hogy igényt tartunk-e rá) Én meg udvariasan azt tudtam rá válaszolni: "Ha már volt annyi esze elbaszni, akkor legyen annyi is hogy megírja azt a pár sort. Mi pedig a végén aláírjuk. Ha én elcseszek valamit a munkahelyen, akkor azt nekem kell helyrehoznom, nem pedig az ügyfélnek!"
    Kis felháborodás után megírták a kérelmet.

    Már csak azt nem tudom, hogy a 3000Ft-os tulajdoni lap lekérés összegét ráterhelik-e ezek után a számlára...

    +1: Említette az ügyintéző, hogy 3-6 hónapon belül igazolnunk kell a tulajdonjogunkat, mivel most még csak széljegyzéken vagyunk. Felhívtam a figyelmét, hogy ez még épülő társasház. Márciusra tervezik az átadást, a társasházi bejegyzés sem szokott zökkenőmentes lenni. Hallottunk olyan társasházról, ahol 1 évvel az átadás után sem sikerült ezt meglépni különböző okok miatt. Hát neki honnan kellene tudnia, hogy ez új építésű (természetesen itt is megvolt 10perc szerződés olvasás)
    Új építésű esetén 18 hónap van az LTP folyósítását követően a tulajdonviszony igazolásra. Rákérdeztem, mi történik akkor ha nem jegyzik be addig a társasházat. Hát ő azt nem tudja, lehet vissza kell fizetni a támogatást, vagy írunk egy kérelmet. :U

Új hozzászólás Aktív témák