Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz #41635072 #12402 üzenetére

    Melyik részére gondolsz?
    Amúgy lehet, hogy rosszul, de én így gondolom. Nem vagyok szakértő, de ebben dolgozom. Jelenleg mindenki úgy vesz, "mintha nem lenne holnap", a beruházók meg olyan kényelmes helyzetben vannak, hogy válogathatnak, kinek adnak el, mert sorban állnak a vevők. Mindenki azon pörög, hogy milyen jó befektetni lakásba, holott már nem feltétlenül, és keresleti oldalról szerintem ez fogja visszalassítani valamelyest a piacot. Ugyanakkor pl. hallom ismerősöktől, hogy vannak olyan projektek, ahol szinteket vesznek meg egyszerre a külföldiek (első sorban kínaiak, néha oroszok).
    Racionalizálódnia kell, mert lassan tarthatatlan, ami folyik az építőanyagok, és munkások tekintetében, de ez inkább abban fog megmutatkozni kínálati oldalról, hogy kevesebb új projekt fog indulni.

    Jelenleg BP-n dolgozom, de itt nekem már elérhetetlen lett egy lakás, és tervben is van hazaköltözni Zalaegerszegre. Az általam nézegetett 2 szobás, 50-60 m2 közti lakások árába a bejelentés után ~2 hét alatt teljesen beépült az ekkora használt lakásokra felvehető 2 gyerekes, 2,6 milliós CSOK, és az árak azóta is szépen emelkednek, 1-1 lakás max 2-3 hétig van hirdetve.
    Ezek miatt gondolom úgy, hogy valami deviza hiteles válsághoz hasonló gazdasági helyzet, vagy valami, minket is közelről érintő háborús tevékenység kellene ahhoz, hogy a mostani túlfűtött piac hirtelen visszaessen.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák