Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz golfvariant #11916 üzenetére

    amit írsz, az tökéletesen reprezentálja milyen torz piac az ország.
    Olyan nincs (illetve nem kéne hogy legyen), hogy demográfiai válság van, több gyerek kell, ergo a nevelőnő hiányszakma és közben nincsenek megfizetve.
    Ez kb olyan mint amikor valaki audi r8-ast keres kispolski árában.....
    Én adózom, nem is keveset, meg mindenki más is. Szerintem mindketten tudjuk, hogy a béremelésnek nem igazán a forráshiány a gátja. Lásd pl 1db stadionra többet költenek, mint az egész országos egészségügyfejlesztésére című történet. Illetve ott is sántít, hogy a családoknak hirtelen beígérni pár100 (akár 1000) mrdot van forrás, de mondjuk a nevelőnök béremelésére (pár milliárd meg nincs?)

    Az természetes dolog, hogy a piac áraz....ezért is írtam, hogy eleve piaci árazásban visszás a közalkalmazotti jogviszony, mert torzítja a piacot és nem hatékony.
    Én pl pont letojnám
    mennyit kap egy óvónő, ha tudom hogy jó helyre megy az SZJA adómból....
    vagy a TB-mből, ha normális EÜ van (elárulom, én sem voltam évek óta csak privátban, el is ment ilyenekre több millió forintom, de nem is döglöttem bele az első náthába a közkórházban)
    de ugyanúgy tudnék örülni a 27% áfa csökkentésének....

    épp ezért szép egy normális rendszer, ahol mindenki arányosan bead a közösbe és az úgy van allokálva, hogy nem kellenek a közvetlen stimulusok egyes célrétegeknek. Máshol valahogy működik, egyedül nálunk van az hogy a bejövő oldalon minden adott, de az output sosem sikerül.....az állam egy elég rossz interface ilyen szempontból :D de az hogy nálunk lassan 600 féle támogatási forma van, 86 féle adó és még ki tudja hány egyéb kedvezmény, és ezek fejben tartásához önmagában egy jogi iroda kell, és még úgysem megy a dolog, az felettébb látványos....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák