Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    válasz macilaci78 #76603 üzenetére

    A négyzetméterezést sem értem.

    Van, aki képes villanyszerelési munkát vállalni négyzetméterre, anyaggal, szerelvénnyel... Csináltam már 50m2 lakást kétszer annyi kiállással, rengeteg kötéssel, alternatív kapcsolóval, mint ami egy 80m2 lakásban átlagos.

    Én úgy gondolom, korrekt módon csinálom.

    Nem méregetek, hogy hány métert kell vésni, hány métert kell csövezni. Ahány helyen kiáll a vezeték a falból, annyiszor 4500/5000/5500 Ft kiállásonként. Így nincs vita, a tulajdonos is tisztában van vele, ha kell mégegy lámpa, akkor az nem ingyen van.

    Az anyaggal sem bűvészkedem. Előre megmondom, mennyi az az anyag, ami kb kelleni fog, ez mennyibe kerül. Elmegyek, megveszem a tulajdonos nevére Áfás számlával, és amíg ez nincs kifizetve, hozzá se kezdek.

    Így nem verek át senkit, sem anyaggal, sem munkadíjjal. Meg van a lehetősége a tulajnak, hogy menet közben kérjen még valamit, a pénzem sem áll benne a munkában.

    Félreértés ne essék, ez azért van így, mert már építettem be úgy anyagot, hogy nem fizettettem ki előre. Utólag nem fizették ki, de még a munkadíjamat sem.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák