Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz gerisz23 #63237 üzenetére

    igen, én is erre gondolok

    @eszmilan: gondolom a többi körön a nagyfogyasztók miatt van c, mosógép, mikró, stb. a másik szobára nem tudom miért tettek c-t de az a legkevesebb... ez is kapott már mindent, de nem vágott le soha, elég lesz a b szerintem is.

    logikus amit mondasz a fi-vel kapcsolatban, szerintem is (ha más nem occan borotvája alapon) a kismegszakító a ludas, a fi-vel annyi bajom van, hogy két esetben kérdéses volt a működése. nem mondom hogy nem működött, csak nem bizonyosodott be a helyes működése.

    anno a szerelés után pár évvel kihívtam egy másik villanyszerelőt hálózat ellenőrzésre, egyrészt hogy a kivitelezés valóban rendben van-e független szemmel is, illetve a szokásos kötések ellenőrzésére, ha valami időközben lelazult. kértem a fi relé műszeres ellenőrzését is, hogy milyen értéknél vág le éles helyzetben. a szerelő műszere bizonytalan volt, nem mért rendesen de amikor mért, magasabb, de még elfogadható értéket mért aminél levágott. ez így egy bizonytalan eredmény, én magamtól mérni nem tudom így marad a bizonytalanság egyelőre, de tény, hogy mivel kisgyerek van a lakásban szeretném biztosan tudni hogy jó a fi relé.

    másik esetben (és erről itt is írtam anno) levettem a gáztűzhely előlapját a bimetállal kapcsolatos probléma miatt, és elkövettem azt a hibát, hogy nem áramtalanítottam előtte a tűzhelyet (világítás és grill van benne ami elektromos). a kotorászás közben véletlenül hozzáértem a kábelsaruhoz az előlap belső oldalán ami megrázott. nem éreztem komoly áramütésnek, és nem "ragadott meg" de tény, hogy megcsípett (hülye voltam, tanultam belőle). ez megint bizonytalan, mert lehet csak valami kondiból szaladt ki egy kicsi áram és azt kaptam, magyarul lehet a fi-nek nem is volt mit érzékelni, de nyugodtabb lettem volna ha levág.

    egyébként a teszt gombra tökéletesen levág rendszeresen ellenőrizve van.

    most várakozás van, az anno telepítő szerelőt kerestük meg első körben (mert nála futnak össze a szálak) azt mondta, ami itt is lett a konklúzió, a kismegszakító rossz, egyre gyakrabban fog levágni. pesten csak pár hetes időintervallumban jár, napokon belül nem, kérte hogy akkor hívjuk fel ha még egyszer levág és akkor megpróbál intézni valamit.

    az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ez tényleg várhat kicsit? nyilván aggaszt a cicergés, nem szeretném ha emiatt tűzveszély lenne (nagyon halkan cicereg és csak klímára), de ha megvárható a szerelő akkor nem kavarnám meg a családi szószt (családi ismerős a szerelő)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák