Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz biker #37969 üzenetére

    Értem én hogy gőzgép, de mi hajtja... Csak ha pontos számítást vársz, pontos értékeket kell megadnod.... ;) :D A terhelhetőség nem is volt kérdés eredetileg.... :U a kérdéses feszültségesés pedig, (már, ha a vezetéken eső feszültségre gondolsz) pontosan csak a vezeték ellenállásának ismeretében számolható ki. Persze igazából a 2000W-os "hősugárzó" amit, ha van benne induktíy fogyasztó, már inkább fűtőtestnek neveznék.... ellenállását sem lehet pontosan alapvetően csak a teljesítményéből kiszámolni, már ha olyan pontos értéket szeretnél a vezeték ellenállásánál is figyelembe venni, ami a 30 perc alatti melegedés miatti ellenállásváltozást is figyelembe veszi, mivel akkor már mindenféle anyagra jellemző változókkal is számolni kéne. Sőt ugye a külső hőmérséklet hatással van a fűtőtest szükséges teljesítményváltozásán túl a vezeték hűlésére is, úgyhogy kellene még a vezetékhez képesti szélirány, levegő páratartalom/hőmérséklet stb. úgyhogy kicsit bonyolult a kérdés... ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák