Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Goatman #3315 üzenetére

    Tudtommal az USB-portos asztali DivX-lejátszók nagy zöme csak az elsődleges partíciót tudja olvasni, azt is csak FAT-ben. Ha FAT32-re van formázva a vinyó, akkor maximum 32GB lehet a mérete (bár valamelyik partícionáló progi az ennél nagyobb méretet is engedi). Windows Vista és 7 alatt (talán más esetben is külső beépülő progival) van lehetőség exFAT-re formázni nagyobb partíciót is, de kérdés, hogy olvassa-e egy olcsóbb kategóriás asztali lejátszó. Ennek fényében érdemes válogatni, amennyiben az elsődleges szempont a külső HDD-ről való médialejátszás (sőt, olyat is olvastam, hogy csak az első 20GB-ot tudják olvasni).
    Személyes tapasztalatom: Nekem egy néhány éve (Tesco-ban karácsonykor 5-6ezerért) vásárolt Hyundai asztali DivX-es DVD-lejátszóm van, amire egy MEDION 2,5"-es 500GB-os külső HDD-t kötöttem (benne egy Seagate Momentus). Először leformáztam az egész vinyót NTFS-re. Nem szerette az asztalim. Mivel már pakoltam rá párszáz GB-ot, a Win7 lemezkezelőjében (jobb egérgomb a Sajátgép-en => Kezelés => Tárolás \ Lemezkezelés) zsugorítottam a kötet méretét, hogy maradjon 100 GB hely mögötte, amit aztán exFAT-re fomráztam. Ezt sem szerette azt asztalim. Csökkentettem a 2. partíció méretét 30GB-ra, formáztam FAT32-re. Még mindig nem szerette. Letöltöttem az ingyenes (full verziós nem demó) alaptudású Paragon Partiton Manager EXPRESS-t (jól el van dugva a Paragon honlapján, de megéri megkeresni), amivel átcsoportosítottam a partíciókat, hogy az NTFS előtt legyen 20 GB-nyi hely, amit formáztam FAT32-re. Ez már tetszett a kis Hyundai-omnak, azóta is így használom. Majd ha még lesz időm (és kedvem) kísérletezgetek az exFAT-tel is.
    Emiatt érdemes előtte letesztelni, olvassa-e a lejátszó az NTFS-t (bár valószínű nem) az ex-FAT-et, a FAT32-t 20GB-nál tovább is, stb... Mert ha főként erre akarod használni, akkor ne érjen meglepetésként, hogy csak az első 16 felnőttfilm nézhető, míg a gyereknek a Verdák-at, meg a WALL-E-t már nem tudja elérni...

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák