Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #4658 üzenetére

    Szia!

    Nála más probléma volt, ami a hozzászólásában világosan le van írva, illetve a válaszban szintén részletezve volt. Az viszont nem derült ki, hogy esetedben ezzel kapcsolatban mi a helyzet. Az USB-chip pontos típusát valóban leginkább csak szemrevételezéssel lehetne megállapítani, amihez szét kellene szedni a dokkolót. Viszont az garanciavesztéssel járhat, pláne ha a szétszerelés csak némi roncsolással, illetve külsérelmi nyomokkal oldható meg! A firmware esetleges frissítésénél pedig eleve jó lenne tudni a chip pontos típusát, mert ha nem a megfelelő chiphez való firmware-rel történik a frissítés, akkor a JMicron vezérlőknél (is) könnyen "téglásítani" lehet az eszközt!

    Ahogyan nézem a másik topikba is beírtad a problémát, ahol már jobban részletezve lett. Az valóban furcsa, hogy a 2 HDD-nél szinte ugyanazokat az értékeket mutatja a HDS. Valamint a fejparkolás értéke is tényleg kissé magas, pláne hogy elvileg a Purple sorozat nem / alig parkol, ami a merevlemezes téma topikjában is többször említve volt. Másik diagnosztikai szoftverrel (példa) is le lehetne csekkolni az információkat, valamint ha van rá lehetőség, akkor a gépben, SATA-n csatlakoztatva a merevlemezeket.

    A szoftveres leválasztásra vonatkozó kérdésednél az nem újdonság, ha a Windows olykor nem engedi. Ez korábban egy másik topikban feltett kérdésekre adott válaszokban bővebben is részletezve volt.

    Az általad linkelt adapter 2,5"-os HDD / SSD meghajtókhoz való, illetve külön tápegységet sem mellékelnek hozzá. A 3,5"-os HDD-khez viszont pont olyan kellene, aminél a külső tápellátás is megoldott (példa). De ez utóbbi csak példaként lett említve, ellenben hogy az előbb részletezett dolgokat illetően biztosan megfelelne-e, arról nincsen konkrét információ!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #4660 üzenetére

    A HDS-ben van olyan opció, hogy a "kapcsolat nélküli lemezek állapotának betöltése", de az normál esetben nincsen bekapcsolva és USB-n a szoftveresen / fizikálisan leválasztott lemezek sem maradnak benne a listában. Ellenben, ha nálad engedélyezve volt az offline állapotú lemezek megjelenítése is, akkor az magyarázat az említett problémára.

    A WD Gold esetében ennyi üzemidő után a 118 db parkolás kb. semmi, illetve az adatlapján is 600 ezres névleges limit szerepel. Tehát ilyen minimális értékeknél nem szükséges piszkálni a parkolást.

    Szívesen!

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #5616 üzenetére

    A WD My Book eleve egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez, ami normál esetben nyilván nem arra való, hogy otthon szétszereljék és tetszőlegesen cseréljék benne a HDD-t, vagy akár magát a külső házat. Már csak azért sem, mert a házilagos szétszerelés egyrészt kapásból garanciavesztéssel járhat, pláne ha marad külsérelmi nyoma. Másrészt szükség esetén szórakozni kell a HDD-nél a 3,3 V pin resettel, ami a linkelt leírás végén is említve van. Harmadrészt a My Book sorozatnál eleve hardveres titkosítás van, vagyis az eredeti külső házban használva az ott rámásolt adatokhoz USB-n másik külső házban, vagy a PC-be téve és SATA-n csatlakoztatva nem lehet majd hozzáférni az eredeti SATA-USB PCB nélkül.

    Ha az előbb említetteket mérlegelted és továbbra is ki akarod szerelni a HDD-t, akkor saját felelősségre megteheted és jó esetben elvileg akár egy másik külső házban (pl. Sharkoon) is működhet. Viszont ha eleve külső házas megoldás kellett volna annak bizonyos előnyei miatt, akkor értelemszerűen eleve olyat kellett volna venni, összerakni, nem pedig egy ilyen gyárilag készre szereltet. Az utóbbira gondolom főleg a kedvező ára miatt esett a választás, amiről a külső merevlemezek téma fő topikjában is volt már szó többször (példa).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #5631 üzenetére

    Az egyrészt előzőleg már le lett írva, hogy a WD My Book sorozatnál a hardveres titkosítás miatt máshol nem lehet hozzáférni a HDD tartalmához, max. törlés és újraparticionálás után lesz újra használható. + Szükség esetén ott van még a 3,3 V pin reset is.
    Másrészt arról is volt szó nemrég egy másik esetnél, hogy 2+ TB | GPT felállásnál ha eltérő (pl. 512e vs. 4Kn) logikai-fizikai szektorméretet használ a PC SATA-n - dokkoló/külső ház USB-n, vagy USB-n a 2 dokkoló/külső ház, akkor azért nem lehet majd direktben hozzáférni egyik/másik helyen a HDD tartalmához, max. törlés és újraparticionálás után lesz használható.
    Harmadrészt nem derült ki, hogy a külső házban maga a HDD felpörög-e egyáltalán, valamint hogy pontosan mit jelent a nem ismeri fel, azaz pl. Windows esetén megjelenik-e a külső meghajtó az eszközkezelőben és a lemezkezelőben. Ha igen, akkor eleve helytelen az előbbi állítás, miszerint nem ismeri fel. Illetve akkor nem ismeri fel, ha semmilyen szinten nem jelenik meg az eszköz a Windowsban.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Véreshurka #5633 üzenetére

    Értelemszerűen abban a külső házban kell törölni és újraparticionálni a HDD-t a korábban linkelt módon, amelyikben használva lesz, nem a másikban, nem az eredeti My Book külső házban. A Windows fájlkezelőjében ("sajátgép") pedig csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg, azaz ha nem volt a HDD-n lévőnek, vagy eleve törölve lett maga a kötet/partíció, akkor nincsen abban semmi meglepő, ha nem jelent meg a fájlkezelőben. Meg itt eleve az eszközkezelő és a lemezkezelő a lényeg, mint már említve volt, a fájlkezelő az előbbi miatt másodlagos. Illetve ha az előbbi helyeken + a tálca értesítési területén megjelent a HDD külső meghajtóként a Sharkoon külső házba téve, akkor az eredeti állítás pontatlan volt, miszerint egyáltalán "nem ismeri fel a gép".
    + A fizikai csatlakozást, azaz a gyári USB-kábelt is érdemes ellenőrizni, szükség esetén másik kábellel, másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni a külső házat, stb. De ha szerinted az eddig próbáltak alapján biztosan maga a külső ház gyári hibás, akkor ám legyen, ez esetben adott a gyártói garancia lehetősége, vissza lehet vinni kicseréltetni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák