Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmarci25

    veterán

    válasz mazda83 #95690 üzenetére

    Ha van videód, akkor indítsd a dipute-ot és mellékeld a videót.

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • razorbenke92

    senior tag

    válasz mazda83 #95690 üzenetére

    Egyébként nekem egy témába vágó DHL-es storym van:
    Vettem anno eBayen egy használt monitort. Simán egy normál magánember árulta, nem valami csillió ratinges eladó, ezért unboxing videót csináltam.
    A videón látszik, hogy a monitor gyári védőcsomagolásában utazott. Ezzel szemben volt rajta egy sérülés, de olyan jellegű, és olyan helyen, hogy a csomagolásban lehetetlen volt ott megsérülnie.
    A kávája volt megrepedve, de nem kintről befelé, hanem a kijelzőtől kifelé. Ezután bekapcsolva az érintőgombok paneljén nem ment a világítás.
    Elküldtem az eladónak, mert nagyon úgy festett számomra, hogy megpróbálták szakszerűtlenül szétszedni a monitort (nagy valószínűséggel az érintő panel hibája miatt) aki válaszul két dolgot küldött:
    - Az egyik egy videó volt, amin a feladás előtt végigpörgette az eladó a 9gag trendinget, bizonyítva, hogy a monitor még abban az időpontban működött. Az érintőpanel is látszódik rajta működni véletlenül ugyan.
    - A másik egy kép a becsomagolt dobozról, kiemelve, hogy semmiféle DHL feliratú ragszalagot nem használt, csak a sima "barna recsit"

    Tekintve, hogy Olaszországból jött, nem is gondoltam rá, hogy a DHL-nél nyithatták ki, de ezután átterelődött a gyanúm, végtére is jogos, kinek lenne otthon DHL-es sárga széles szalagja rajtuk kívül.

    A DHL-től kiderítettem, hogy "szúrópróba szerű" küldeményvizsgálaton esett át a doboz, és az elkészült jegyzőkönyvet nem oszthatják meg velem, mert "a vizsgálatot végző személy(ek) kiléte védett", de a jegyzőkönyv említi a sérülést a monitoron. Ígyhát ők sem kártalanítottak, arra hivatkozva, hogy sérült volt már a dobozban, ha nem így lett volna, azt beírnák a (szupertitkos) jegyzőkönyvbe.

    Na mármost értem én, hogy drogot kerestek (nem mondták explicit, de gondolom a vizsgálatot végző személyek azért védettek, hogy ne lehessen fenyegetni/vesztegetni őket).
    Azt is értem, hogy a képernyő tükörlemeze miatt a gyenge röntgengépeikkel nem láttak át a monitoron, ezért szét kellett szedniük.
    Még az is so-so lenne, hogy menet közben megtörik a burkolatot, ha vállalnák érte a felelősséget. De nem.

    Maga az anyagi kár nem volt nagy, ritka monitortípus, de régi, itthon jó állapotban 20-25 ezerért lehet megvenni, ha véletlenül van valakinek eladó. Én is 20+DHL árban vettem, és a sérülés csak kozmetikai - 5-10 ezer kártérítés nem ért volna annyit, hogy pereskedjek miatta.

    Szerk.: A lényeg lemaradt. Arra akartam kihozni ezt az egészet, hogy lehet nem is a Banggood tehet róla, hanem valami hasonló csomagellenőrző.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák