Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robi_73

    őstag

    válasz Dare2Live #2657 üzenetére

    Mindegyik láncos motornak első indításnál van egy kis hangja, de amint felépül az olajnyomás csendes lesz. A Vengam tényleg csendes, majd 30 évig autókkal foglalkoztam tudom milyen egy zajos vezérlés. ;) Octavia és Golf után tértem vissza a KIA-ra, pedig megfogadtam, hogy soha többet. Mivel nagyon jó áron volt, megléptem.

    A katalizátorra nem tudok mit mondani, elsődlegesen üzemanyag ellátási probléma és a magas olajfogyasztás szokta kinyírni, no meg egy rosszul megírt szoftver. (a Ceed II-nél küzdöttek is vele rendesen) A mechanikus behatás ritkábban teszi tönkre, de annak nyoma van.

    A 7év/150e kilométeres gari pedig egy nagyon érdekes kérdés. Nagyon sok múlik a szerviz hozzáállásán, és azon, hogy mennyire tudatos, agilis az autó gazdája. Engem nem tudtak bepalizni, pedig már sokszor a hátuk közepére kívántak szerintem. Kopogott a kormányoszlopom jeleztem is nekik mit kell cserélni, erre ők megállapították a kormánymű hibát. Megkérdeztem őket, hogy komplett érkezik a kormánymű? A válasz az volt, hogy igen, így hagytam hogy kicseréljék. (sok márkánál darabokban kell megrendeli a kormányművet) Természetesen az új kormányművel is kopogott az autóm, majd cserélték a kormányoszlopot és csend lett. A KIA-nál a garanciafüzet a mérvadó, az hogy mi szerepel benne. Az első KIA-m még 5+2 év garival rendelkezett, a második 7 évvel. Az elsőbe 5 éves koráig minden garis volt, a másodiknál már le volt bontva évekre, mire mennyi garancia jár. Például gyertya, izzítógyertya, tömítések, futómű alkatrészek, akkumulátor 2 év garival bírtak. A kérdésedre válaszolva, én csak a komplett vezérléscserét fogadnám el garanciaidőn belül, mivel nem csak a lánc, hanem a vele érintkező felületek (fogaskerekek, feszítők stb..) is megkopnak egy megnyúlt lánc esetén. A váltómat is kicserélték, mivel nem tudták megjavítani. Az új váltót már az új tulaj élvezhette, mert nem vártam meg a cserét, hanem 76e kilométerrel eladtam az 1.6 Crdi-t. Lényegében elintéztem neki. Az első Ceeden egy bal első biztonsági övet, egy üléslapot cseréltek csak, de a másodikon egy A4-es lapot teletudnék írni, annyi garanciális javításom volt. És jelzem mind jogos probléma volt. Egyedül a 5. ajtó szélvédőjét nem vágattam ki velük, pedig az is csálén volt beragasztva. Ők meg állítgatták az 5. ajtót.. :O

    A Vengan is lett volna egy garanciális, repedt pótféklámpa cserém, de mivel a második szervizzel késett az előző tulaj 1 vagy 2 hónapot elhajtottak vele.

    Szóval jó marketing fogás a 7 év garancia, de szükség is van rá sajnos. :(

    Robi73

Új hozzászólás Aktív témák