Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz Cyberpunk #260 üzenetére

    Nevetséges.

    1. Az alumíniumról, formaldehidról és egyebekről itt írt már más., az MSG (ami a magyar nevezéktan szerint nátrium-glutamát, nem pedig monoszódium-glutamát, csak ugye ez utóbbi félelmetesebben hangzik) wiki-oldalát érdemes áttanulmányozni, a lényeg, hogy ez egy természetben is előforduló vegyület (nem mintha ez bármit számítana), és valóban válthat ki allergén reakciókat, és egyes források szerint igen veszélyes, más források szerint azonban nem mutatható ki káros hatás normál körülmények közt.

    2. Az amalgám nem higany. A higany egy folyadék, az amalgám viszont egy igen szilárd, és igen ellenálló ötvözet. Ez olyan, mintha azon háborodnánk fel, hogy a konyhasó dobozára nem az van ráírva, hogy nátrium, mikor a nátrium egy viszonylag veszélyes anyag. Csak ugye nem szabad elfelejteni, hogy a konyhasó NaCl, tehát klór is van benne, ami icipicit megváltoztatja a dolgokat. Egyébként természetesen nem szabad lebecsülni az amalgám-tömés veszélyeit, valamilyen szinten kopik, ám az így a szervezetbe kerülő higany és réz mennyisége olyan csekély, hogy amalgám-töméssel nem rendelkezők egy kiadós halvacsorával az amalgám-tömésből lekopó, és a szervezetbe jutó higany többszörösét juttathatják a szervezetükbe.

    3. Persze, aha... A jelenleg hatályos magyar törvények még a sót is száműzték az iskolai menzákról (enyhén szólva nevetséges), nemhogy veszélyes adalékanyagokat. Egyébként az iskolai menzákon nagyon kevés a vörös hús, és az abban képződő nitrózamin (az a rákkeltő vegyület, ami miatt a nátrium-nitrit tartalmú ételeket támadni szokták) még csekélyebb mennyiségű, ami miatt az, hogy (viszonylag) nagy dózisban rákot okoz (állatkísérletek ezt támasztják alá) nem sokat számít, hiszen az emberi szervezetbe nagyon kevés kerül egy kiadós steak megevésével is. (Száz kémiai mítosz 20. fejezet)

    4. Nem a kereskedelmi tévék felelőssége a gyermeknevelés, hanem a szülőké. Ha egy gyerek ki tud sírni magának valamit, az nem reklámok hibája, egy szülőnek kell tudni nemet mondania.

    5. Nevetséges. (1.) Nekünk ilyet nem tanítottak. Az természetes, hogy alá- fölérendeltségi viszony van tanár, és diák közt, de ez így működik egy munkahelyen is. Az viszont sehol sincs leírva, hogy a tanárnak mindig igaza van. Ez egy nevetséges általánosítás. (2.) Lehet valaki akármilyen intelligens, ha nincsen tárgyi tudása, nem megy vele sokra. Természetesen nem védem a magyar oktatási rendszert, rengeteg hibája van, és valóban túl kevés hangsúlyt fektet a logika fejlesztésére. (3.) Ez így igaz. Aki tanul, az jó jegyet kap. goto (2.), csak intelligenciával nem lehet kibekkelni mindent. Egyébként ez is általánosítás, természettudományok esetében fontos a jó logikai készség a jó jegyhez, humán és művészeti tantárgyaknál pedig a kreativitás. (4.) Ezt a pontot nem is értem. A világ úgy működik, hogy aki megszegi a szabályokat, az büntetést kap. Ezzel szemben a tanárok kezében semmilyen eszköz nincs a fegyelmezésre, legfeljebb a tekintélyük. (5.) Vannak betartandó szociális és intellektuális normák, és egy bizonyos szint alatt igenis kötelessége mindenkinek a normákat követni. Persze tízévente-százévente egyszer születnek zsenik, akikre nem feltétlen vonatkoznak ezek a szabályok, de azért lássuk be, ez nem sok ember érint.

    6. Nincs konkrét állítás, cserébe sok az értelmetlen mondat. A szintetikus vegyszer kifejezés nagyon aranyos :) Itt most kitérnék egy fontos dologra: SEMMI különbség nincsen a „vegyi” és a természetes anyagok közt. Ugyanaz a kb. 90 elem építi fel a világ összes anyagát. A műanyagokban ugyanolyan szénatom van, mint a szén-dioxidban. És egy klónozott tehén pontosan ugyanolyan elemekből, vegyületekből fog felépülni, mint az eredetije. Nincs különbség élő és élettelen anyagok közt, a vis vitalis-elmélet lassan kétszáz éve cáfolták.

    7. Mo.-n a csapvíz fluortartalma a legtöbb helyen 1 ppm alatt van, és a határérték 3-4 mg fluor-bevitel naponta (felnőttekre). [origo]. Ha valaki betartja azt, ami a fogkréme tubusára van írva, és csak egy borsónyi fogkrémet használ + és nem iszik sok kávét, az simán a határérték alatt visz be fluort naponta.

    8. A formaldehidről már volt szó fentebb, ez a bekezdés sem tartalmaz több konkrétumot, csak olyan hangzatos kifejezéseket, mint szuperbaci, toxikus tisztítószerek, szintetikus szennyezőanyagok

    9. Nevetséges megint. A videojáték-fejlesztők, és forgalmazók nem tartoznak felelősséggel azok iránt a gyerekek iránt, akik 18+-os játékokkal játszanak. Ja és a szocio- vagy pszichopátiára való hajlamért sem felelősek. Mindig is voltak őrültek, mindig is lesznek. Az, hogy az őrületüket egy film, egy videojáték, egy baleset, egy akármi váltja ki, azért nem lehet a filmkészítőket, a játékfejlesztőket, vagy az autógyártókat okolni. A videojáték-függőség amúgy létező betegség, ugyanúgy, ahogy a kávé-, cigaretta- vagy alkoholfüggőség. De a gyerekek nem vonulnak százával katonának, főleg, hogy a nem megfelelő fizikummal, vagy lelkiállapottal rendelkezőket el is kaszálják a teszteken. Az is kamu, hogy a katonaság tervezne és fejlesztene videojátékokat. Volt ilyen kezdeményezés, valamikor a kétezres évek elején, a CHIP-magazinban írtak róla. De a legnépszerűbb videojátékoknak nem sok (0) közük van a katonaságokhoz. Az külön nevetséges, hogy a cikk a lövős-kardozós játékok helyett a lőteret, és a célbalövést ajánlja, holott egy potenciális őrült (akiknél videojáték hatására tünetek jelentkezhetnek) sokkal veszélyesebb, ha lőni is tud, nemcsak kattintgatott egy játékban.

    10. Hát igen, sokkal jobb, ha egy depressziós gyerek (cyber)bullying hatására öngyilkos lesz. Ritka eset, de megtörténik, és ha elutasítjuk a pszichológusokat és pszichiátereket, akkor többször is elő fog fordulni.

Új hozzászólás Aktív témák