Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Kb. 1 éve hordok havi lágy lencsét, CIBA márkájút, Solo Care Aqua folyadékkal. Előtte szemüveget hordtam, ez sokkal jobb érzés...nagyobb látótér, nincs semmi korlátozás...pl. a tengerbe is lencsével mentem (igaz, az már 3 hete rajtam volt, 10 napos nyaralás után viszont már eldobtam, de még használható volt 31 nap után).
    Napi 8-9 órát ülök a gép előtt hétköznap, lencsével, mégsem szárad ki a szemem. Egy nap kb. 14-16 órát használom, és így valóban elhasználódik 1 hónap alatt.

  • c41r0^

    őstag

    válasz lorcsi #95 üzenetére

    negyedéves pakkot (3 pár) veszek a Vision Expresszben...ööö ha jól emléxem, akkor 9k körül + kb. kéthavonta a folyadék, ami olyan 4,8k körül van. Tehát egy hónap kijön kb. 4600 ból...

  • c41r0^

    őstag

    válasz tildy #99 üzenetére

    kérdések merülnek fel:
    a, mi van, ha megműtteted aszemed, és az tovább romlik? igaz, hogy állítólag beáll a szem romlása egy bizonyos életkor után, de ez nem 100%...nekem most mindkettő -3.75 és -3,5ös lencsét használok
    b, mi van, ha a technológia még kiforratlan, és olyan károkat okoz a szemben mondjuk 20 év távlatában, amit még most nem lehet megállapítani (mivel 20 éves sincs a technológia)...persze tudom, hogy a szaruhártya kb. 5%-át párologtatják el, és az nem veszélyes...legalábbis egyelőre úgy tűnik...

    Szóval én várnék a műtéttel, de már gondolkoztam rajta...most 21 éves vagyok, és elképzelhető, hogy romolhat még kb. fél dioptriát mindkét szemem...ezt meg kell gondolni.

    egyébként itt a reklám helye : a Bővebben: link oldalon rengeteg infó van a szemműtétről és fajtáiról, mellesleg ők az ügyfeleink és a mi technológiánkkal készült a weboldaluk :)

  • c41r0^

    őstag

    És arról mi a véleményetek, hogy a szemüveg deformálja az arcot? Mert én magamon azért észrevettem (persze még így is roppant jóképű srác vagyok :DD), Ti hogy vagytok ezzel?

  • c41r0^

    őstag

    válasz radirpetya #108 üzenetére

    nem így értettem...az arccsont szerkezetét deformálja az állandó súly miatt

  • c41r0^

    őstag

    Én kb. 4 éve hordok CIBA Vision Focus Monthly Visitint havi lencsét, egy nap kb. 14-16 órát van rajtam és tökéletesen bevált, néha én is túlhordom egy hetet. Eleinte a VisionExpressben szereztem be és ott is vizsgáltattam ki a szemem, de én azt mondom, hogy akinek már megvan a bejáratott lencséje, az sokkal jobban teszi, ha a lens.comról rendeli meg, mint ahogyan ezt én is teszem. 23Kból kijött egy másfél éves (18 pár) adag most is, ez volt a második lencserendelésem az USAból, mert az előző adagból kezdek kifogyni. Ebből 3 havi adag 9.9K volt, tehát ~60Kba került volna ez náluk.

    A Vision-be már nem mentem kb. 1.5 éve (tudom, vizsgálatra jó lenne bemenni, de szerencsére semmi probléma nincs a szememmel), mióta megvettem az első másfél éves adagot, ráadásul ezt a típusú lencsét ha jól tudom már nem is forgalmazzák, drágábbra akartak rábeszélni és ez volt az utolsó csepp a pohárban...azóta csak a folyadékot veszem náluk, mert iszonyat árréssel dolgoznak ezek a boltok. Mondjuk nekem tényleg könnyű a helyzetem, mert már megvan a bejáratott lencse és a folyadék.

    Szóval az én tanácsom (nem muszáj megfogadni), hogy amíg a bejáratás van, addig az optikustól/optikus cégtől célszerű venni a lencsét és vizsgáltatni a szemet, aztán mehet a lens.com.

    Egy kontaktlencse nem olyan misztikus dolog ám, van a dioptria (kb. 0.25-0.5-tel gyengébbet kell venni, mint a szemüveglencse), a görbület és az átmérő paraméter, melyeket ki kell méretni (ez sem mindig pontos persze...) és ennyi. A többi már ízlés és használat kérdése. Én is úgy mentem a boltba 4 éve, hogy úristen, milyen bonyolult lesz ez az egész, aztán a fenéket. Igazából ez manapság egy tömegcikk, amit az optikusok kicsit túlmisztifikáltatnak (gondolom szándékosan, hiszen nekik az a bolt, ha tőlük vesszük a lencsét), túlságosan éreztetik, hogy minden apró dolognak hatalmas jelentősége van. A 8.6os görbületű lencsét pl. hordtam 5 hónapig (amit kimért a computer), aztán visszamentem a Visionbe, hogy ugyanmár nézzék már meg, mert sztem ez szorít kicsit. Azt mondja rendben, adok egy kicsit nagyobb görbületűt, 8.9est, nézzük meg ezt, de ezt olyan hatásvadász módon, hogy a görbülettel nagyon vigyázni kell ám, mert vagy túl laza lesz, vagy túl szoros, stb.. A lényeg, hogy ez a lencse ezzel a két göbülettel kapható csak :) tehát kb. ennyi szakértelem kell hozzá. A másik pedig, hogy a computer mérte ki a 8.6ost, a valóság pedig azt mutatja, hogy a lazább a kényelmesebb nekem. Félreértés ne essék, az optikusok komoly tudással és szakértelemmel rendelkeznek, nem akarom őket fikázni, csak én a saját bőrömön úgy tapasztaltam, hogy túl van hypeolva a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #1038 üzenetére

    hm, sajnos 2 amerikai webshop sem (aclens.com, és a lens.com) tud jelenleg Magyarországra szállítani, úgyhogy hiába adtam esetleg a tippet másoknak az előző HSZemmel, jelenleg nem járható út

    marad a kontaktlencsethasznalok.hu (osztrák cég, csak multidomaines -nyelvű), mint kicsit drágább alternatíva, de még így is olcsóbb, mint a magyar optikai boltokban

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Már 4 éve a CIBA Focus Monthly Visitintet használom, a Vision Expressben vettem kb. fél évig, azóta külföldi webshopból rendelem, 60%-os áron kijön. Azonban kb. fél éve kezd kényelmetlen lenni ez a havi lencse, eléggé hamar kiszárad mostmár a szemem (kb. csak akkor könnyezik be, ha belefúj a szél, eléggé immunis lett a belenyúlkálásra), így a 3. héttől már annyira nem kényelmes. Ráadásul napi 8-9 órát gép előtt ülök a munkám miatt és nem használok szemcseppet sem, de lehet azt kéne és megszűnne minden bajom. A lencse egy nap kb. 12-13 órát van rajtam, este átveszem otthon a szemüveget.

    Idén nyaralásra (napozás és tengervíz miatt) most vettem szintén a webshopból 2 doboz FOCUS DAILIES 30 lencsét (1 hónapos adag), ma van rajtam az első pár próbaképpen és kényelmesebb valamivel, mint a Focus Monthly Visitint. Csak iszonyat drága lenne, ha napi szinten ezt használnám.

    Gondolkodtam és csináltam egy ilyen listát, hogy mennyi kiadást jelentene a következő pár variáció:

    a, 1 éves Focus Monthly Visitint, havi lencse (most ezt használom) - 22.140 + 1 éves folyadék (5 db. 360 ml Renu Multiplus) 13.000 = 35.000, havi: 3000 ft

    b, 1 éves Biofinity, havi lencse (erről jókat hallottam, de kipróbálni egyelőre nem merem) - 42.520 + 1 éves folyadék (5 db. 360 ml Renu Multiplus) 13.000 = 55.500, havi: 4600 ft

    c, 1 éves FOCUS DAILIES 30 - 99.360 ft, folyadék nem kell, havi: 8300 ft, ennyit már nem ér számomra

    d, 1 éves FOCUS DAILIES 30, ha egy lencsét 2 napig hordok: 49.680 ft + 1 éves folyadék (5 db. 360 ml Renu Multiplus) 13.000 = 62.680, havi: 5220 ft

    A b, és d, pontokkal kapcsolatban van lenne kérdésem azoktól, akik ezeket tapasztalták:

    b, : teljesen új márka számomra, ámde elvileg a piac legjobb havilencséje, de nem merek egyelőre váltani...aki esetleg előtte használt Focus Monthly Visitint-et, megosztaná tapasztalatait? Ugyanúgy használnám, mint a mostanit, tehát max. 12-13 óra/nap, aztán folyadék (apropó, ehhez milyet célszerű?) valószínűleg rendelnem kéne egy dobozzal szintén, próbaképpen

    d, : kivitelezhető, hogy egy napi lencsét kétszer 12-13 óráig (két napig) hordanék, este pedig a folyadékban pihentetném? egyébként ennek kipróbálása a maholnapi tervem, mert ugye ma van benn az első focus dailies lencse, este folyadékba teszem és holnap megnézem, mi a szitu vele

    Egy kis tapasztalat:

    Görbület: elvileg anno 8.6-ost írt fel a szemész (a computeres vizsgálat ezt dobta ki), de aztán kb. fél év elteltével váltottunk 8.9-re, kicsit lazább és kényelmesebb lett így a Focus Monthly Visitint. Azonban a FOCUS DAILIES 30-ból csak 8.6-os kapható, de egyáltalán nem kényelmetlen, nem szoros.

    Átmérő: 14mm (Monthly Visitint) vagy 13.8 (FOCUS DAILIES 30) mm, teljesen mindegy úgy érzem...nem sok szerepe van, a lényeg, hogy a szembogarat takarja kb.

    Pont emiatt, mivel a göbület és az átmérő annyira nem fontos tényező (legalábbis számomra nem tűnik annak), ezért a napi lencsék inkább az univerzális 8.6BC/13.8mm paraméterekkel rendelkeznek. Tehát aki azért filózik új lencsén, mert más volt a görbület és az átmérő, az ne hezitáljon.

  • c41r0^

    őstag

    válasz Tomekk. #1267 üzenetére

    Sauflon CyClean-t ajánlotta Tel Elek itt a topicban (ez egyben válasz nekem is a b, pontban található egyik kérdésemre, ha a Biofinity mellett döntenék)

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    Tomekk: Úgy jött a túlhordás ötlete, hogy A FOCUS DAILIES 30 napi lencse, azaz 24 órára van hitelesítve (persze alvás nélkül), a víz elpárolog belőle és a levegőáteresztése is megszűnik gondolom ennyi idő alatt. De ha 2x12 óráig használom, akkor mi baj lehetne? Ez nálam két napot jelentene.

    Amúgy most, hogy reggel 8 óta benn van ez az első pár Dailies lencse és lassan munkaidő vége van, hasonlóan száraz-érzésem van (de azért egy fokkal kényelmesebb azért még mindig és ha pislogok párat, akkor azért egy kategóriával jobb), mint az eddigi Focus Monthly-val, szóval itt alapvetően nem az eddig használt lencsével lesz gond, hanem sztem valami szemcsepp/műkönny fog nekem kelleni.

    Tel Elek: lehet, hogy fogok rendelni egy 3 havi Biofinity-t, méghozzá a nyaralás után...és utána eldöntöm, hogy melyiknél maradok. Most ahogy nézem, a CIBA Focus Night&Day kb. párszáz ft.-tal még olcsóbb is a webshopban, mint a Biofinity...lehet azt is ki kéne próbálnom? :)

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    Ja még annyi tapasztalat az ápolófolyadékokkal kapcsolatban, hogy kettőt használtam eddig összvissz, a Solo Care Aqua-t és a Renu MultiPlus-t, és annak ellenére, hogy a Solo Care-t a CIBA gyártja, a renu jobb a Focus Monthly Visitintemhez, nehezebben szárad ki, talán jobban hidratálhat.

    A többi löttyel viszont nincs tapasztalatom.

  • c41r0^

    őstag

    válasz Tomekk. #1276 üzenetére

    Ez rendben van és igazat is adok, csak sajnos a pislogásom nem tudom befolyásolni, mivel feltétlen reflex. Sajnos már annyira "immunis" lett a szemem mióta lencsézek, hogy emiatt eléggé száraz a szemem alapból, pisloghatok én sűrűn, akkor is az marad... Ezért sztem az eddig használt lencse+műkönny kombó is megér 1 próbát.

    Azért gondolkodom erősen a Biofinity-n is, mert csak jókat hallok róla, valószínűleg fogok is rendelni, az a ~10K nem olyan nagy tétel (főleg, hogy 3 havi adag), meg amúgy sem hiszem, hogy kidobott pénz lenne, mert biztos el fogom tudni használni.

    Másfelől a Focus Monthly Visitint egy eléggé régi szériás lencse, biztos van már a piacon sokkal jobb ennél (persze sajnos drágábban...), ezért nem ártana váltanom úgy érzem.

    Ám ez a napi lencse is jó találmány, nyaraláshoz viszont tuti máskor is ilyet veszek majd, nem kell folyadék és ha ki is szívja a lencsét a nap napozás közben, másnap egy új kerül be. Csak kib@ drága...pedig tényleg ez lenne talán a legjobb nekem is úgy érzem, mert az allergia miatt néha a szemem is irritálódik így tavasz-nyár környékén, erre pedig a szemészek is a napi lencsét ajánlják.

    Na mind1, nem untatlak titeket, majd kialakul és úgysem holnap fogom tudni kipróbálni az új típusokat :) Mindenesetre azért holnap még beírom, milyen tapasztalataim vannak a kétszer 12 órát hordott (2 napköz), két nap közti este Renuban áztatott CIBA Focus Dailies-ről.

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1278 üzenetére

    Akkor még1szer, mert nem írtam le teljesen és félreértetted, én minden esetben úgy használnám a lencsét, hogy egyhuzamban max. 14 óra, alvásnál kivesz.

    A N&D egy árban van (kicsit olcsóbb) a Biofinityvel, és mind2höz kell folyadék, a lencsét pedig én MINDIG úgy használnám, hogy napi 12-14 óra benn, aztán este kivesz. Ha a Biofinity-nél papíron jobb adatokkal rendelkezik a N&D, ahogy írtad, és ugyanúgy kell hozzá folyadék és ugyanúgy csak annyit hordanám (max 14 órát) - tehát végeredményben egy árban van mind2 megoldás -, akkor a N&D miért is nem jobb választás a Biofinitynél? Nem bírja a strapát, a túl sok betétel/kivételt és szétszakad pl.?

    tehát amit ki kéne próbálnom, sorrendben ( mindnél érvényben: nem aludnék benne, max. 14 óra):

    CIBA Focus Dailies 2 napig 1 pár, este folyadékban - ez ma/holnap lesz tesztelve
    CIBA Focus Monthly Visitint(mint eddig)+műkönny
    Biofinity
    CIBA Focus N&D

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1280 üzenetére

    remélem nem reklám, de már 2 éve innen rendelem a lencséimet, 1 hét alatt itt van a futár, osztrák a cég ha jól tudom:
    KATT, itt mind2 10500 ft körül van

    régebben az USA-ból rendeltem (még olcsóbb volt), csak már nem bíznak a magyar postában, ezért nem szállítanak Magyarországra, ez egyébként a lens.com volt és egy másik, hasonló amerikai webshop

    nem néztem szét az árakkal kapcsolatban, ez most meglepett, hogy a Biofinity a lens.hu-n csak 5500...így tényleg értelmetlen a N&D...minden termék olcsóbb a kontaktlencsethordok-on, csak pont a Biofinity nem...kösz a tippet!

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1282 üzenetére

    ja, benéztem, ezek a darabok mindig megtréfálnak :)
    de téged is, ahogy elnézem:
    A lens.hu-n azért 5500Ft a bio, mert 3 darabos, tehát 3 hónapra elég. - nem, akkor 1 hónapra elég és marad egy db. :), mivel Kiszerelés: 3 db/csomag és nem 3 pár/csomag :)

    viszont a lencsebolt.hu-n 8K a 6-os kiszerelésű Bio :K, tehát 3 pár, ami 3 hónapra elég

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1284 üzenetére

    na, akkor tisztázzuk, mert nem értjük egymást :)

    én is havi lencsét használok, egy negyedéves adagban van 3 pár, azaz 6 db. lencse (Focus Monthly Visitint), csak ilyen kiszerelésben kapni, és azt írják mindenhol oda a webhsopokban, hogy 6 db. lencse

    ebből a következtetés a Biofinityre:

    5500 FT környékén a webshopokban azt írják mindenhol, hogy 3 db., nem azt, hogy 3 pár, tehát ebből én azt érzékelem, hogy a 3 hónaphoz ebből a kiszerelésből 2 doboz kell, ami ugye 11K környékén van

    a 6 db-os doboz meg mindenhol 10-11K körül van (lencsebolt.hu-n 8K), ami ugye meg 3 pár, tehát ez a jó 3 hónapig

    te használsz ilyet, én a webshopban leírtakra támaszkodom...amikor azt írják, hogy 3 db/doboz, akkor én úgy értelmezem, hogy 3 db. lencse, nem pedig 3 pár...most vagy a webshopok idióták, vagy én :)

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1287 üzenetére

    így van, mind a két szemem -3.5-ös, a félreértés onnan ered, hogy te végig egy szemre mondtad én meg kettőre

    itt az érdekelt engem pontosan, hogy milyen ára van a lencsének, 3 hónapra 10K körül van (duplaár a mostanimhoz képest, de vszínűleg megéri), és engem ez érdekelt igazából

    köszi

  • c41r0^

    őstag

    Megígértem, hogy jelentkezem egy pár Ciba Focus Dailies lencse 2 napig hordásával kapcsolatban, első nap 13 órát, majd másnap 17-et volt benn a lencse, a két nap közben Renu MultiPlus-ban pihent. Másnap estig (hajnali 2) olyan volt, mint újkorában, tehát tényleg kb. 24 órára van hitelesítve. Egyáltalán volt olyan eres/vörös a szemem, mintha a havi lencsém lett volna benn ennyi ideig, tehát a konklúzió, hogy így simán "túlhordható".

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz ALI_G #1358 üzenetére

    nálam nem volt ilyen gond, 2x voltam aqua-parkban lencsével és mindkétszer megmaradtak a szememben

    amúgy a pillanatragasztó csodákra képes :DDD

  • c41r0^

    őstag

    válasz #1366 üzenetére

    Nem romlik meg szerintem sem, az ajánlott időintervallum mindig a közvetlen hordásra értendő. Akinek bővebb a könnytermelése, az szerintem is simán túlhordhatja a lencséket, azonban a száradással a légáteresztő képessége romlik igazán, ami szempirosodást/gyulladást (vagy a keménysége miatt már irritálja a szemet) okozhat, ha nem kap elég oxigént a szem. Ha ez nem jelentkezik, akkor sztem nyugodtan hordd túl, de maximum az időintervallum 150%-ig, mert szerintem is romlanak a képességei a lencsének, csak még nem veszed észre (ha pedig már pirosodik a szem, azonnal kuka szvsz, mert ott a vége).

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz Ariadne #1372 üzenetére

    igen, ezt meg én támasztom alá, mondjuk ez a lencse típusától is függ (mennyi az eredendő víztartalom és mennyire új fejlesztésű a lencse, pl. lehet, hogy Biofinity-nél már nem nagyon van ilyen, de az általam használt CIBA Focus Monthly Visitintnél én is érzékelem ezt). ez sztem azért van, mert a gyári tokban lévő oldat "erősebb", mint a kapható lötyik, amivel felönti az ember... nomeg a gyáriban közel vákuum alatt van a lencse, míg a tároló tokban levegő van a löttyön kívül

  • c41r0^

    őstag

    A Biofinity-hez jó a Solo Care Aqua folyadék? Rákerestem a szilikon-hidrogél lencsék (ilyen a Biofinity is) ápolására és ezt találtam, remélem nem csak marketingszöveg:

    KATT

    Ugyanis vennék egy 6db-os Biofinityt próbára és a mostani lencsémhez is használtam már a Solo Care Aqua-t (meg RENU MultiPlus-t, mikor melyiket, mindkettő jó ugyanis).

    Vagy rendeljek inkább az itt javallott Sauflon Cyclean-t is a webshopról? És az vajon jó-e a CIBA Focus Monthly Visitint vifilcon-A lencséhez (a termék leírása alapján igen, mert "Mindenfajta lágy kontaktlencséhez"-t írnak)?

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #1398 üzenetére

    Asszem 6os Biofinity-t veszek Cycleannel az "első linkről" én is, és a folyadékot tudom használni a Biofinity-hez és a CIBA Focus Monthly Visitinthez is.

    Ha beválik a Biofinity (itt ugye 7K egy 6os csomag) akkor sztem nyugdíjazni fogom a Focus Monthly Visitintet (5.8K egy 6os csomag). Meglátjuk.

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1400 üzenetére

    Köszi.

    6os Bio+Cyclean kombó mellett maradtam, mert 10.180 ft lett és 10K felett ingyenes a kiszállítás, előreutalás esetén.

  • c41r0^

    őstag

    válasz #41635072 #1402 üzenetére

    igen, meglepően olcsó itt a Biofinity a többi webshophoz képest is, ahol eddig rendeltem a Focus Monthly-t, ott is ~10K a 6os kiszerelés

    kipróbálni ~1 hónap múlva tudom a Biofinity-t, mert ma raktam be az utolsó pár Focus Monthly-t, ami még maradt, de a Cycleant kb 1 hét után, mert a Renum addig elfogy

  • c41r0^

    őstag

    válasz batorpeti #1415 üzenetére

    én elsőre kb. 3-4 próbálkozás után betettem a lencsét (kb. 3 perc kellett), a csaj is nézett, hogy hordtam-e már, mondtam, hogy nem, ez az első alkalom

    a titka egyszerűen a félelem legyőzése, tudatosuljon, hogy nem fog fájni a művelet. emiatt életkortól is függhet a dolog, én 19-20 évesen kezdtem el a lencsézést. szerintem kezdd el otthon a "szembenyúlkálást" persze frissen mosott, tiszta kézzel, a fehér részéhez nyúlkálj hozzá...ha nem pislogsz közben reflexszerűen, akkor már jó úton haladsz. persze ne erőltesd sokáig, nehogy begyulladjon.

    az én betevési technikám azon alapszik, hogy a szem fehér része érzéketlenebb a szembogárnál:

    betétel: a szemhez képest ellentétes kéz mutatóujjával felső szemhéj felhúz+másik kéz középsőujjával alsó szemhéj lehúz, mutatóujjal lencse betesz - de úgy, hogy közben a szememmel nem előre, hanem oldalt nézek, így a szem fehér részére kerül a lencse (ez érzéketlenebb terület), majd utána ismét előrenézek (a tükörbe) és a mutatóujjammal lassan ráhúzom a szembogárra a lencsét, hogy a helyére kerüljön

    levétel: u.ez, csak fordított sorrendben, előbb elhúzom a fehér részre, majd utána kiveszem két ujjal, összecsípve

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz batorpeti #1421 üzenetére

    ráteszem a lencsére a mutatóujjam, majd a szememmel az orrom felé nézek, a lencsét pedig ezzel egyidőben kifelé húzom a fül felé, kicsit lefelé is, de megy az majd magától, biztosan ráérzel

    sok sikert :K

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    egy kis érdekesség:

    ma betértem a V*sion E*press Árkádban lévő boltjába és kértem standard műanyag lencsetartó tokot, ~2500 ft lett volna...eléggé LOL kategória, mikor egyes webshopokban 250 ft-ért lehet kapni (asszem be is fogok belőlük vásárolni), ráadásul a tokban semmi speciális nem volt, pl. plussz filmréteg vagy ilyesmi

    inkább vettem egy Renu MultiPlust 3.9K-ért (ez is eléggé drága azért náluk, de még elmegy), amihez jár ez a fajta tok

    mindez azért kellett, mert a Sauflon Cyclean-hez (amit a jövő hónaptól használatos Biofinity-hez vettem) csak nagyobb, pörgetős lencsetartót adtak, amibe kb. 3szor annyi lötty kell, mint ezekbe a standard tokokba, de ma ezt is kipróbálom, bár szvsz a pörgetés u.az, mintha megdörzsölném a lencsét...ez csak sztem egy fogás, hogy gyorsabban fogyjon a lötty

    na nem baj, így legalább kipróbálom majd a Renu-t is a Biofinity-hez ha eljön az ideje, elvileg ez is szintén jó minden alapanyagú (vifilcon, szilikon-hidrogél) lágy lencséhez

    szerk.: ja, szemvizsgálat ~3K náluk, törzsvásárlóival ingyenes! mivel van kártyám, lehet nem ártana majd egyszer már elnéznem, kb. 1 éve nem voltam :B

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    Ma tettem be először a Biofinityt. Tapasztalatok 6 óra folyamatos viselés után a CIBA Focus Monthly Visitint havi lencséhez képest:

    + a Biofinity hiába csak 8.6 bázisgörbületű, van olyan laza, mint a 8.9-es Focus Monthly
    + nem szárad annyira a szemem
    + jobb érzés, tényleg szinte érezni, hogy jobban "lélegzik" a szem (placebo?)

    negatív tapasztalat nincs

    Mivel még friss a lencse, eddig igazából olyan, mintha egy friss CIBA-t tettem volna be, de majd 3 hét után jelentkezem újra. Ha ezt a szintet tartja a Biofinity, mint ahogyan most érzem, akkor nem kérdés, hogy cserélem-e a CIBA-t.

  • c41r0^

    őstag

    válasz MaciG #1470 üzenetére

    "lelkiismeretes és hivatásból praktizáló" szemészorvos lehetett...

    én is jó régen voltam szemésznél, de egy vizsgálat majd befigyel, ha rendelek egy/másfél éves adagot Biofinityből, mivel anno 6 éve mindkét szememre -3.5 ös lencsét írtak fel (-3.75 és -4.00 egyébként a két szemem), de most már érzem, hogy romlott kb. egy negyedet egyik vagy mindkét szemem...

    egyébként ez a Biofinity még mindig egy álom...semmi szemvörösödés vagy eresedés/kiszáradás nap végére sem...tényleg az egyik legjobb lehet a kategóriájában

  • c41r0^

    őstag

    válasz inga1979 #1477 üzenetére

    Az én javaslatom ár/érték arányban havi lencsében Biofinity, napi lencsében CIBA Focus Dailies, előnye, hogy nem kell folyadékra költeni, de így is kb. 30%-kal drágább a havi Biofinitynél havi szinten és nap végére nekem már kiszáradt eléggé és nem volt már kellemes a viselete.

    De tényleg ne tévesszen meg, a havi lencsével is maximum ugyanannyi macera van, mint a napi lencsével. Én napi lencsét csak nyaraláskor/strandon hordtam, más érvet nem tudok felhozni mellette, a Biofinity ellenében (egy havi lencsét ugye nem árt kímélni a víztől és közvetlen napozástól).

  • c41r0^

    őstag

    válasz inga1979 #1480 üzenetére

    én jó ideje külföldi (USA, Ausztria) webshopokból rendeltem, de most már átálltam a magyar webshopokra, lévén már nem kell felhajtanom a web-et, hogy hol kapni még CIBA Focus Monthly Visitintet... nem tudom, boltban mennyi a Biofinity, de van olyan webbolt, ahol 7K egy hatos kiszerelés (2 szemre 3 hónapig elég, ha egyforma kell), én is onnan rendeltem

    a folyadék elvileg mindegy, mert minden lágy lencséhez való folyadék jó hozzá, így a SoloCare Aqua, a Renu MultiPlus és a Sauflon CyClean, csak hogy a legismertebbeket és az általam hazsnáltakat említsem

    én használtam már mindegyik fent leírt fajtát, Biofinityhez most a CyClean-t nyüstölöm, de ha ez elfogy, Renuval fogom ápolni

  • c41r0^

    őstag

    válasz Ariadne #1483 üzenetére

    igen hogyne, csak duplaáron, mint webshopból...kb. 3 éve még V!s10n 3Xpress-ből vettem 9.9Kért a negyedéves adagot (6-os csomag), aztán mikor egyik rendelésemnél azt mondták, már csak 2-3 hónapig forgalmazzák, helyette jön drágábban a J&J vmelyik lencséje, elkezdtem webshopok után nézni, megláttam a lens.com-on átszámolva 3.8K-ért, akkor kicsit felment bennem a pumpa és onnan rendeltem 2szer is talán jó sokat belőle, aztán miután a harmadik rendelésemnél megírták, hogy USA-ból Magyarországra nem postáznak többet (vajh' miért...szeressük a Magyar Postát...), áttértem egy osztrák webshopra, ahol kb. 4.5K volt ugyanez az adag, legutóbb meg már 5.8-ért láttam ebben a webshopban, magyar shopban meg nem is kapni már, szóval innen nem nagy ugrás volt árban a Biofinity, ami ugye 7K ugyanilyen kiszerelésben, de ég és föld a két lencse közti különbség, áldom magam hogy kipróbáltam - és a fórumtársakat is, akik csupa jókat írtak a lencséről, jogosan - pedig még csak 2 hete hordom

  • c41r0^

    őstag

    válasz Tomekk. #1488 üzenetére

    nálam ugyanez volt a szituáció, 8.9-es Focus Monthlyról 8.6-os Biofinityre és szintén kényelmesebb

    a mérésről annyit, hogy anno a gép nekem is 8.6-os bázisgörbületet mért, negyed évig 8.6-os Focus Monthlyt is írtak fel és azt is hordtam, majd egy szemvizsgálat során túl szorosnak ítélték meg (megsértette a szaruhártyát valami és próbaképpen megnéztük, okozhatja-e a szűk lencse) és inkább legközelebb 8.9-est írtak fel és ezt is hordtam kb. 5 évig, mert sokkal kényelmesebb volt

    tehát lencsétől is függ a szorosság, a bázisgörbület is - úgy látszik - nem egy pontos definíció, inkább lencsefüggő

  • c41r0^

    őstag

    válasz ferkoboy #2449 üzenetére

    Én megértem a jó értelemben vett szakmai "paranoiád", hisz új folyadék -> új lencse alapon 99.9%-ban nem fog ártani senki szemének sem a történet, míg két folyadék együttes használatából eredő kémiai reakciókat nem biztos, hogy kitesztelnek, és akár lehet ártalmas is.

    Bár tudod, mikor maga a gyártó követ el olyan hibát egy ápolószernél (Renuról kiderült 2-3 éve, hogy az okozott néhány embernél maradandó látáskárosodást, majd vissza is vonták a termék azon "kiadását", elvileg ez nem urban legend), hogy a folyadék alapból egészségkárosító, ennek ellenére az ajánlottak között van jelenleg is a márka (ki tudja, mikor követnek el újra hasonló hibát a Bausch&Lomb-nál...) hadd higyjem továbbra is azt, hogy a tapasztalati úton megszerzett tudás igen csak fontos, ezért én pl. Tel Elek-nek is igazat adok ebben.

    Álljon itt a másik példa: le akartam váltani kb. 3 éve a már kb. 5 éve bevált havi lencsémet (CIBA VISION Focus Visitint), mert ahol beszereztem, ott már nem volt továbbra elérhető (azóta már ki is vonták), illetve már elavult lencsének is volt tekinthető. Megrendeltem egy teljesen ugyanolyan paraméterekkel rendelkező (dioptria, görbület, átmérő ) Biofinity-t úgy, hogy előtte próbalencsét nem viseltem belőle, majd 1 hét aktív használat után (jelentősen jobb volt a Biofinity, éreztem is) elmentem kontrollra az Árkádban található Vision Express-be, ahol is mindent rendben találtak, de rám akarták tukmálni a Bausch&Lomb havilencséjét, mert a Biofinity náluk nem volt elérhető és mert az amúgy is jobb a Bio-nál... Kérdem én, ez milyen magatartás? Elmondtam ott neki, hogy akkor a legjobb paraméterekkel rendelkező havi lencse ez és direkt jeleztem, hogy csak kontrollra jöttem, és a nekem 100%-osan jó lencsét (akkor sem talált semmi hibát rajta ill. a szememmel kapcsolatban sem, azóta is ezt hordom kb. 3 éve és voltam már jópár kontrollon is) le akarta másra cserélni. Szimpla üzleti érdek, semmi más, tojt az egészségemre. Van, aki simán bedőlt volna, pl. egy első-lencsés emberke... Na szóval ha megintcsak nincs tapasztalatom, szépen jártam volna...

    szerk.: ettől függetlenül persze senkinek sem - de főleg első lencséseknek nem - ajánlom a neten való vakon berendelést, előzetes illesztés nélkül, mert amit én csináltam, az is "rizikós" volt valamilyen szinten, bár sztem csak minimálisan (mondjuk ha allergiás lettem volna a szilikon-hidrogél lencsére, de a vifilcon-ra meg nem)

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz MATEO6600 #2455 üzenetére

    1 dobozban van 6 db. = 3 pár = 3 hónapra elég a dobozban található 6 db. havi lencse

Új hozzászólás Aktív témák