Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dvd_R+

    őstag

    válasz Speed® #7196 üzenetére

    Szia,
    Közben igen erre rá jöttem vannak fejlemények
    Redditet msi fórumot meg thomashardware-t olvastam
    Mindjárt írom csak még valamit tesztelek :R

    Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

  • dvd_R+

    őstag

    válasz Speed® #7196 üzenetére

    Na itt vagyok :((( :DD

    Szóval a helyzet a következő végig zongorázva mindent.. odáig sikerült megoldani a dolgot hogy, biosban DC-n van most a Pump és a smart fan pipa kivéve és egyből működik ahogy kell neki (Pontosabban mégse..)

    Tehát hűt rendesen és megkapja a 12V-t is de a kerregő hang az megmarad.. ha lejjebb veszem Msi commanderben 75%-ra a pump fan rpm et akkor megszűnik ez a zavaró hang illetve utánna megpróbáltam biosban is ott jobban tudtam játszani a Voltokkal hardver monitor részen belül viszont ha 9.20 volt felé teszem akkor szintén elindul a hang ez szinten 75% voltage

    Rá kerestem a neten erre a hibára hogy miért van az hogy Kraken x61 12v pumpa hang van 9v nál meg nincs..

    Ezt találtam: [link]
    A srácnak ugyan az a problémája mint nekem tök érthetően leírta aztán aki próbált segíteni meg se értette őt.. végeredményként nincs megoldás :(
    ( A srác a kérdésben egyébként nagyon lényegre törően tette fel a kérdését) ami így hangzik:
    "Gond e az hogy 75% on használja a pump rpm fant ami 2150-2400 rpm et jelent vagy ez így nem gond? mert így legalább nincs hangja. Vagy ez garis hiba? hogy 12V on hangja van vagy ez normális dolog hogy 12V on hangot add ki?

    Saját tapasztalatom:

    9V PUMP RPM 2400 átlagban ritkán felugrik 2520 illetve le 2150 re percenként kb 2-3 másodpercre
    Viszont átlagban 2400 RPM

    12V Pump rpm 2700-3000 RPM
    Tehát 300-600 RPM differencia van csak a 9-12V-on Ezzel csak azt akarom mondani hogy nem olyan nagy a külömbség hogy ezért ilyen hangot kellene ki adnia..

    Mert ha pl 9V on pl 1100RPM en menne és 12V on meg 2700 akkor azt mondom hogy oké mivel több mint a duplajan pörög oké h van hangja a pumpanak, de ugye nem ez a helyzet..

    Illetve eddig nem csinálta ezt (vagy nem vettem észre eddig)

    Remélem tudtok segíteni :R

    Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Új hozzászólás Aktív témák