Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPZ

    tag

    Tudtok olyan helyet, ahol ki lehetne próbálni ezt az érintős Kindle-t és Nook-ot??

    Nem tudom melyiket kellene megvennem.
    Néztem róla hosszú tesztvideókat, de nagyon kellene az élő megtekintés is. Ahogy látom a Kindle borzasztóan lassú, egy Nook kb. 5-10x-esen kenterbe veri, egyedül azért választanám ezt, mert hasznosnak találom a send to Kindle funkciót (viszont a valóságban lehet, h nem is nagyon használnám, mert ha elküldök 5-10 cikket rá, akkor esetleg körülményesen rendezi, v. nehézkesen tudom elolvasni őket (esetleg összekavarja az olvasott könyvekkel, ahelyett, h külön collectionbe rakná mondjuk), aztán lehet, h egyesével mindig törölnöm kell őket pl, stb.

    -> aki használja ezt: mennyire gördülékeny ez a funkció?

    A Nookon van szuper jó csúszkás (és villámgyors) lapozás is, ez pedig szinte elengedhetetlen feature lenne, mert én tanulni szeretnék könyvekből, és fontos lenne az ide-oda ugrálás, görgetés lehetősége (mintha pörgetve lapozgatnám a könyvet), ez a Kindle-en kb. zéró támogatottságú. A jump to page, ill. a 2-4 mpenkénti lapozás katasztrófa. Ahogy láttam a Nookon még a pdfek is szuperül támogatva vannak, lehet rajtuk betűméretet növelni (még ha kicsit el is romlik ettől a tördelés), nekem meg 95%ban pdfjeim vannak (bár gondolom Calibrével legalább ilyen minőségűre át lehet alakítani őket, mint amit a Nook kihoz belőlük).
    Illetve az is vicces, h igazándiból a Nook csak az epubot támogatja, bár a Kindle is csak konvertálások után szereti a dolgokat, szóval itt talán 1-1 az állás.
    Ezek mellett látni kellene azt is, h elviselhető-e ez a technológiából adódó szörnyűséges oldaltörlés, lehet, h nehezen viselném idegileg.

Új hozzászólás Aktív témák