Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1008 üzenetére

    Szerintem nézelődnöd kellene, hogy milyenek is ezek az órák, mert az elképzeléseid nem igazán valószerűek.

    Az üzemidő a kínaiak között (20 – 40 ezer) biztosan nem fog több napot kibírni ilyen használattal, de ha itt tényleg nyomkodás van, akkor egyet se valószínű. Márkásak közt talán (100+ ezer), de azok közül alig tehetsz valamelyikbe SIM-et, nálunk hivatalosan talán egyikbe sem.

    Amelyik kisebb betűket használ (függetlenül a felbontástól, ami általában 360x360 vagy 400x400 és kör alakú kijelző) elvileg némileg olvasható, pl. egy böngésző, de dokumentumot nem nagyon lehet. Bár nekem nincs ilyen órám, de utánanéztem.
    Cserélhető szíj a kínaiban ritka, és az a pár nem is néz ki a legjobban, persze ez ízlés kérdése. Ritka a vízállóság, normális tömítések egyikben sincsenek, akkor sem, ha némelyik kibírja, ha vízbe rakod.
    Van már szinte kis telefon méretű, szögletes és széltében hosszú kijelzős is, ez a kezelésnek biztosan jót tesz, ami nem épp hátrány, viszont az aztán biztos hogy csak nagyon kevesek szerit néz ki jól.
    Az indukciós headset egészségügyi hatásaival kapcsolatban erős fenntartásaim vannak. Arról nem is beszélve, hogy ha nem tévedek(!), a mágnest a dobhártyára kell rátenni, ami elég ilyesztően hangzik.

    Jó lenne tudni, először is neked, hogy mire akarod használni. Amiket leírtál kritériumokat, azok mint mondtam, nem valami reálisak. Vizsgára kell vagy titkosügynök vagy? Szerintem egyik sem. Ilyen felszereléssel és elképzelésekkel egyik esetben se maradnál sokáig életben. :)

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1014 üzenetére

    Igazából én csak a kínai androidosokat nézegettem, mivel azoknak van ésszerű áruk. Amit az üzemidőről írsz, reálisabb, mint a kezdeti elvárások.
    A telefonnal való összehozás gyenge pont, ahogy az a kínai dolgoknál szokás. Külön program kell, hogy jó esetben átmenjen minden értesítés, viszont úgy tudom, a rájuk való válaszolás nem (mindig) megy órán keresztül. Ezért is jobb, ha benne van a SIM. Ha a márkásabbak között nézelődsz, ott jobb a helyzet, több infót azokról nem tudok adni.
    Valószínűleg hívás közben nem tudsz semmit csinálni, és ilyenkor a képernyő kikapcsolása is kétséges. (Úton van egy Finow X3, ha addig nem jársz utána, meg tudom nézni.)
    Ugyan én nem az erkölcsrendészettől vagyok, de ha neked kevés az, hogy VAGY telefonon súgnak, VAGY nézegeted az órára rakott dolgokat, akár a netre felszaladva, hát akkor az a bizonyítvány még annyit se fog érni, mint egy önmagában amúgy is semmére sem elég pl. diploma. Mert bizony valamilyen tudás kelleni fog, ha máshoz nem, a csaláshoz való, de ezzel is, meg azzal csak magadat szívatod később. Persze jó dolog egy papír, ne hagyd ott, de nem is hinnéd, milyen kevés múlik majd azon.
    A cserélhető szíj és vizállóság ritkaságát is a kínaira írtam, a drágábbaknál ez éppen hogy jellemző, és sokukban úszhatsz is. Pl. Apple Watch, több fajtája van, és azon belül is kicsi és nagy, eltérő felbontással. Igaz, szögletes, és azt kiabálja a világba, hogy ez egy baromi drága okosóra, hisz ezért veszik fel... A köralakúak valóban tudnak szolidabbak lenni, a mai túlméretes óradivat mellett nem is feltűnőek, simán órának néznek ki avatatlan szemnek.
    A kijelző felbontása annyi, amennyit írtam, nem mennek fölé, mert nincs értelme. Az IPS alap, de egyre jobban szorítja ki az oled; a védőüveg szintén természetes.
    Ha valamit csinálsz rajtuk, általában elég egyszer megnyomni a gombot, és visszalép a számlaphoz. Még egyszer lenyomva ki is kapcsolja.

    Sajnos nagyon kellemetlen a dobhártyára tenni a mágnest illetve onnan eltávolítani.
    Hát te nem vagy észnél, hogy ilyesmit kockáztatsz. :N
    Akkor ott van az a pici fülbedugós headset, ez. Azzal viszont vigyázz, hogy ha hívás közben bármelyik headset lemerül, és az órában van a SIM, akkor az óra átkapcsol saját magára, és kihangosítva fog szólni. Vicces az ugyan leszel, de elég drága poén lesz. :)

    Ne akarj egyszerre mindent: puskázni, szép órát venni, zuhanyozni benne és navigálni meg zenét hallgatni. Úgyis a gyakorlat mutatja meg, mire lehet és egyáltalán mire akarod majd használni. Ha neked a vizsgához kell elsősorban, akkor azokat a szempontokat vedd figyelembe. Azt is el kell dönteni, hogy az óratokba rakott okostelefon kell kínai óraként; vagy a sokkal inkább okosóra funkciókra kihegyezett, telefonnal együtt használható, pl. egy Moto 360 képében.
    Talán a legjobban teszed, ha nézelődsz, mert a lényeget leírtam, itt már egyre kevesebb újat tudok mondani.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • -Bagira-

    tag

    válasz Martin97 #1024 üzenetére

    Paramétereknél.
    Kijelző hiába 1,33 vagy 1,39 stb.. nem jelent semmit mert nem a valós használt felületet írják rá. Mint régen a CRT mointoroknál.
    Két 1,39 es között is különbség van. Egyik elhagy egy sávot körkörösen a másik nem.
    IPS ről váltottam Amoled-re. Brutális a különbség.
    Napon az ips-t csak nagyon hunyorogva látod viszont árnyékban a fekete max szürke.
    Olednél sokkal jobban látod napon és a fekete az fekete. Élénkebbek a színek erősebb a kontraszt.
    Nem mellesleg kevesebbet fogyaszt. (aktív kijelző használat mellett ez érezhető lesz)
    Prociból nem kell erős. Sőt, ha gyengébb van benne vagy szoftveresen van visszafogva szintén készenléti időt növel. Akadni nem fog.
    Ram-ból pár oldalt visszalapozva látod mennyit használ egy ilyen óra üresjáratban-.(mert leírtam.)
    Elketyeg már 512Mb al. Ugyan annyiért viszont van 1gb és az bőséggel elegendő.
    Háttértár:
    2-2,5 gb foglalt a rendszernek. Vagyis 4gb osnál 1,5-2gb felhasználható. Ha csak pár app megy fel és a számlapok akkor elég.
    Én pl órával edzek. Kellett a 16gb mert nem fogom minden alkalommal ugyan azt hallgatni és edzés előtt sem szeretnék mp3 okat másolgatni.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1024 üzenetére

    A Diggro DI06 kemarája meglepően "jó" ahhoz mérten, hogy csak az eladást növelendően kerül bele a legolcsóbb. Természetesen AF nincs, ahogy optikai stabi sem és ekkora szenzorméret mellett vicces lenne fényerős optikáról beszélni, még ha igaz is az egyszerűsége miatt. Valószínűleg készíthető vele olvasható kép, ha tudod, mire figyelj. Az már más kérdés, hogyan akarod kivitelezni, hiszen (a fix fókusz miatt biztosan) kell egy távolság, pl. az említett hatvan centi. Mindezt úgy, hogy oldalt van a kamera.
    Ugyan ez az óra más néven a Zeblaze Thor (a sima, nem a pro), valamint nagyon hasonló a Lemfo LES1. Azonban ez utóbbi márkára több panasz jön, mint a többire: hülyeségeket csinál és nem nagyon javítja a gyártó.

    ZGPAX S99C: 512/4: szerintem ilyen nem létezik, ha azt rendeled, jó eséllyel az S99B-t fogod kapni.
    A kijelzőnél valóban vigyázz, hogy a kép legtöbbször nem megy ki a szélig, a termékfotók nem valódiak! Az S99C kiér ugyan, de ott csak annyi a trükk, hogy az alapkoncepció KW88 házát beljebb húzták felül, hogy áthidalja az üres részt.
    Jó óra, de hogy a kezelhetőségnek mennyire tesz jót ez és a perem, szemben az áramvonalas felülette, az más kérdés.
    Arra is figyelj, hogy ezek bár hordhatóak, de elég méretesek, én részben ezért rendeltem az említett X3-at, mert olyan a kialakítása, hogy lényegesen apróbbnak tűnik, mint a többi.

    A vízállóság megbízhatóságához nézz meg pár szétszerelős videót. Semmi tömítés, szóval lehet kibírja a vizet, de szépen bemászhat egy nagyon kevés, amiből idővel az ottmaradt só a pára hatására kikezdi belül a vezetőket.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1042 üzenetére

    Elég a 0.5/4 GB is, ha nem kell a zenének tár. Találni összehasonlításokat, semmivel se gördülékenyebb a nagyobb.

    Az, hogy f2, az a nyílásviszony, és azt jelenti, hogy az objektív valós, azaz fizikai gyújtótávolsága osztva az optikai legnagyobb áteresztőképesség átmérőjével. Csak egy arányszám, önmagában még semmit nem jelent. Egy ilyen pici objektív kevés fényt tud összegyűjteni, tehát a szenzorra is kevés fény jut. Következésképp magas érzékenységen, pontosabban nagy erősítéssel kell dolgozni, ami zajt (vagy részletszegénységet) fog jelenteni. Ha még a felbontás is növekszik, akkor a fizikai pixel még kisebb, így még annál is kevesebb fénnyel kell majd beérnie. (Plusz a pixelek közti hézagok még jelentősebbek, mert az a fény kárbavész.)
    Ezért lesz zajmentes magas ISO-n is egy nagyszenzoros gép. (Meg azért húteni is jobban lehet.)

    Ilyet tud. Ahhoz képest meglepően "jó", de összességében hát...igencsak szerény, kb. puskázni elég, ha elég közel is éles még. Amit ezzel csinálsz képet a nyaralásról, azt nem fogod később nézegetni.

    Azért nem azt mondtam, hogy Lemfot nem szabad, csak hogy arra több a panasz szoftveres téren, csinál hülyeségeket. (Érdekes lemerülések, kapcsolatot eldobó BT, meg ilyenek.) Ezt van, hogy más gyártó idővel javítja, de azért nagy eltérés nincs.

    Az akkut ne feltételezd, hanem nézz utána! Igaz, valamelyik gyorsabban, valamelyik lassabban merül, és nem is a kijelző lesz a döntő, itt messze a CPU a legnagyobb fogyasztó.
    Az óraméret az vallás kérdése, akkor is, ha van rá konkrét elfogadott arány, kb. mint egy ruhához. A 46 mm-es óra állhat elfogadhatóan, de némileg túlméretes lesz, hacsak nincs az embernek tényleg bitang csuklója. De hát kisebb óra nincs, csak aranyáron, szóval kénytelenek vagyunk ezzel együtt élni. (Nem véletlen, hogy a Casio F91 még mindig a legkirályabb óra. :) )

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Martin97 #1048 üzenetére

    Bocsi a dupláért.
    Találtam még egy érdekes órát, ami szóba jöhetne: Zeblaze THOR 4
    Teljes a bőség zavara. :DDD

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1048 üzenetére

    Most is azt tudom mondani, hogy ezek nem életszerű elképzelések. Az a kijelző kicsi és nem kezelhető a legkönnyebben. Ráadásul észrevétlen is kell maradj. A puskázásnak az lenne a lényege, hogy legyen fogalmad az anyagról, és rásegíts azokkal a dolgokkal, amit most nem akarsz bemagolni. Magolásnak amúgy se látom értelmét, akinek nem erőssége, csak tönkreteszi vele az eszét. Ha viszont lövésed sincs róla, akkor az a tippem, hogy egyszerűen nem lesz időd a szükséges infót kinyerni és felhasználni. Ez nem telefon vagy számítógép, hogy látsz mindent, gyorsan kezeled és váltogatsz a dolgok között.
    Persze egy kettest talán így is össze lehet hozni. De az megoldható egy kevés tanulással és egy normális puska elkészítésével, amit mondjuk az órádra teszel rá.

    Tudom, hogy papolásnak veszed, de a tudás elengedhetetlen. Nélküle megkaphatsz egy poziciót, de vagy nem fogod sokáig húzni, vagy ami valószínűbb, egy üresfejű hülye szerepébe fogsz kerülni, annak ellenére, hogy nem gondolnálak ostobának. (Egy energetikusnak nincs szüksége helyettesítő kapcsolási rajzok készítésére?) Folyamatosan fejleszteni kell majd magad olyasmivel, ami érdekel. Például én átlag hetente elolvasok legalább egy könyvet, nagyon sok irányból választva. – ez az egyik legjobb tanácsom, amit adhatok.
    Meg az is jó, ha tudod, ha nem érdekelnek a résztantárgyak, nincs meg a lelkesedés, akkor az nem a te szakmád!

    Másfél órát azért nyomkodással is ki kellene, hogy bírjon, legalábbis kb. olyasmi az üzemideje. Játék persze fél óra alatt is lenullázhatja. (Egyébként egy power bankkal szűk egy óra alatt teljesen fel is lehet tölteni.)
    A memóriafoglalást úgy láttam videók alapján, hogy jó pár dolog mellett sem használja ki; kb. annyival több üres, mint amennyivel nagyobb. De ez valószínű használattól is függ, nyilván udja az oprendszer, hogy mennyivel gazdálkodhat, ha úgy adódik. Valamennyit biztos várni kell a töltésre váltáskor, de ez kérdés. Nem is tudom, hogy a feladatkezelőjében lehet-e váltani – valószínű igen – vagy csak bezárni. Mindenesetre olyat vegyél, aminek a gyorsgombjával ez elérhető, mert van, ahol erre nincs lehetőség! Persze nem akarlak lebeszélnia nagyobb memóriásról, hátránya biztos nincs. A hívás közbeni váltás lehetőségéről továbbra sem vagyok meggyőződve.
    A terhelés a procinak nem nagy, a háttértár olvasási sebessége lesz itt a korlát.

    A választásom nem mérvadó, mert máshogy gondolkozok és másra is kell, ráadásul nem ismerem mindet. Viszont a LES1 helyett a Diggro DI06 olcsóbb (volt nemrég) és talán egy hajszálnyival jobb a támogatása. (Meg jobban is néz ki, diszkrétebb.)
    Ezt nézted?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1057 üzenetére

    I4 Air: az akkuja nem gyengébb, hanem erősebb egy kicsit az ígéret szerint. (350 vs 400)
    Ha a hardver/ár arányt nézem, akkor jó, már ha ez cél.
    Azt nem tudom, hogy valójában is nagyobb-e, mint a DI06, de ránézésre mindenképp, amit persze még tovább nagyít, hogy az világos. Az viszont biztos, hogy vastagabb és bumfordibb is a kialakítása.
    Nem látom értelmét.

    Thor 4: a leírás alapján bíztató, főleg az akku. A plusz gomb biztos, hogy hasznos. A szélig kiérő képernyő szintén jó, és a tok minőségibb, drágább óra benyomását kelti monitoron keresztül. Ez műanyag, vagyis nem kopik meg és könnyebb is lesz.
    Viszont körbe a számok festettek, azok lekopnak hamar. A tokátmérő is kérdéses, lehet, 50 mm. Elég erősen G-Shock dizájnk kapott, vastagnak is tűnik, valószínű ez az óra nagy. És drága is, ha megfogják a vámon, közel ötvenezredbe fog kerülni. Ha nem tetszik kifejezetten a megjelenés, eléggé rezeg a léc, még a nagyobb akkuval is. Bár az elég nagy előny..
    A márka népszerű a viszonylatban, de nem rémlik, hogy egyáltalán komolyabb gondok lettek volna, de olyan sokat én nem olvastam ezekről, csak hébe-hóba.

    Egyébként meg ha veszel egyet, úgyis választ fogsz kapni olyan kérdésekre, amiket eszedbe sem jutott volna feltenni. Ezért érdemes elsőre alapvetően olyat venni, ami népszerű, mert annak általában oka van.

    Hogy mit tartasz fölöslegesnek megtanulni, az a te döntésed, nem tisztem eldönteni. Eleve nagyon rossz véleménnyel vagyok az egész egyetemi rendszerről, bármely szempontból is közelítem meg.
    Viszont te kifogásokat gyártasz. Az linkelt írásod is panaszkodás, még ha tudatosan nem is annak szántad, és baromságnak tartod ez utóbbi két mondatomat. Ha ez megnyugtat, egyszer a padtársam rólam másolt egy felmérőt, ő négyest kapott, én egyest. :D Ipari Elektronikai Technikumon, valamilyen akkor totálisan feleslegesnek tartott tantárgyból. Bizonyos részben érdekel ez a szakma, gyakorlatból évfolyamelsőként vizsgáztam, de mégse akartam sose ilyen területen elhelyezkedni. Épp az ilyen felesleges tantárgyak miatt. Mert ugye a kérdés az, hogy szakbarbár akarsz lenni, vagy a határterületeken is tájékozott szakember. Persze ezeket be lehet pótolni. Ha akarod, és nem lesz majd akkor is ott kifogásnak az időhiány és emberi tényező.
    De nem okoskodok neked tovább ezzel kapcsolatban, mert nem kérted, és mert ha akkor lett volna ilyen óra, tuti, hogy használtam is volna az említett suliban. Máshol nem, mert a felesleges tantárgyakat is gond nélkül teljesítettem, meg fogom is, ha ismét lehetőségem lesz rá. Mert megvan az érdeklődés, holott esetemben tényleg nincs ezekre szükség a szakma elvégzéséhez.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1071 üzenetére

    Az S99C van 1/8 és 2/16 verzióban is. Kép alapján néhol kicsit elnagyolt a kidolgozása (élek, ívek), de jól összerakott, pofás óra, ha tetszik az ilyen. (Erősen nézegettem én is.)
    Az, hogy valamelyik kamerája 5 MP, az önmagában nem jelent előnyt. Ha emellett esetleg másban is jobb a szenzor, akkor lehet, de a magasabb felbontás önmagában rontani fogja a képminőséget, mivel kisebb fizikai pixelek kellenek. A felbontás valódi korlátja itt az optika, ami jóval lemarad.

    Ezeknél a fém az spiáter, és azt krómozzák vagy festik le feketére, gondolom szinterezik. Ezek jók és tartósak, de azért csak lekopnak, tehát itt nem acéltokról beszélünk. Ezzel szemben az anyagában színezett műanyag nem olyan szép és jobban is kacolódik, de nem feltűnő és sosem lesz foltosan kopott. (Egyébként a Thor 4 felső része műanyag és alul fém, ha jól láttam.)
    Valószínű, attól függ, hol nő a csuklódon a bütyök. Van, aki lecsúsztatja a nehéz fémszíjas órát, és kényelmes neki. Van, akinek ez kínszenvedés, és feljebb hordja, lehetőleg műanyag- vagy szövetszíjjal.

    Az óraméretről nekem az volt a tapasztalatom, hogy az adott variációban a kisebb mindig jobb. Kényelmesebb, jobban áll, nem akad be. Akkor is, ha a 40 mm-es tokot ma már sokszor nőinek nevezik. :N
    Nemrég adtam el ezt a 38-ast, a legjobb kinézetű órám volt. A tok magassága fülekkel itt is akkora, mint általában a 45-ösöké, de sokkal arányosabb.
    Ami a színt illeti, a fekete igencsak forrósodik a napon, főleg, ha alul műanyag, és nem hűti a kezed. Lehet, ez csak az én képzelgésem, de marhára zavar, hátha nem tesz neki jót.

    Attól, hogy meg tudsz venni egy doboz gyufát ötszáz forintért, még nagyon drága lesz. :) Az a véleményem, hogy műszaki cikkekből, zacskós tej szintű lejárattal, a legolcsóbb, már jót kell venni.

    Elvégeztem egy CNC-forgácsoló szakképzést, ez egy sima szakmunkás bizonyítvány. Itt a papír egy belépő, és lehetséges a jó munkahely minden szempontból. (A szakmában nem kell tudni az acélötvözetek különböző kristályrácsainak szerkezetének kialakulási hőmérsékletét, szénszázalékát. Mégis kérték. :) )
    Illetve felszínesen tervben van egy gépgyártástechnológiai technológus, ezen a vonalon elképzelhető, hogy ennek hasznát veszem.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1093 üzenetére

    A spiáter tok nem rossz, mert olcsó, főleg a kifejezetten olcsókínai óráknál. Azért a kopástól se kell félni, nem tudom, volt-e már ilyened. Ha vigyázol rá, általában évekig gond nélkül bírja. (Mondjuk én sose használtam ilyet huzamosabb ideig, de a beszámolók ezt erősítik meg.)
    Van egy acél csoda a Finow X3 tárgyában, tegnap megérkezett. Igen, hihetetlen, de minden jel szerint normálisan megcsinált acéltokban van! Ráadásul tényleg sokkal kisebbnek néz ki, mint a méretei alapján lehetne gondolni. Tehát sok jó tulajdonsága van, de legszívesebben egész Kínáig hajítanám vissza, annyi szar is van vele. (Főleg Windows telefon mellett, nem is volt sose Androidom.) Előljáróban ennyit, majd ha lesz kellő tapasztalat és megoldom a gondokat, részletesen is beszámolok róla. Ja, ezen 4.4.2 verziójú rendszer fut.

    Ami a felhasználási elképzeléseidet illeti, eddig azt mondtam, hogy nem túl életszerűek. Most azt mondom, teljesen elképzelhetetlenek, ez tényleg nem erre való. Sok mindenre jó, puskázásnál is, de ez így ebben az állapotban biztos hogy nem fogja kiváltani az okostelefont.
    A hívást le lehet csukni tálcára, GSM és Whatsapp esetén is. A váltás nem tűnik lassúnak, ahogy tulajdonképpen a betöltések sem, de nem azonnali. A kijelzőt is ki lehet kapcsolni hívás közben.

    Ami a szíjat illeti, valószínű észrevetted, hogy a puha szilikon a leggyakoribb, és nem is cserélhetőek. Fémet csak vagy a nagyon gagyin (No1 G4) és a drágákon láttam.

    A nyári meló az arra jó, hogy megtudd, mit nem akarsz majd csinálni. :D

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Martin97 #1128 üzenetére

    A bosszantó dolgok biztos, hogy meglesznek. Nálam a GSM hiba nagyon valószínű, hogy egyéni; hibás terméket kaptam. Itt az olcsókínai + android találkozására gondolok. Többé-kevésbé mindenki szív vele, aztán vagy sikerül az igényeket és az órát közös nevezőre hozni, vagy nem.

    Az lehet, hogy a támasztott igényeid nem nagyok, de mégsem biztos, hogy teljesülnek. Mert nem olyan kényelmes és gördülékeny a kezelése, a használata, főleg észrevétlenül. Így (is) értem, hogy ez nem telefon. Nem hogy középkategória, de a leggagyibb sem. Persze szükséghelyzetben ez is jó, sőt, egyáltalán nem rossz, csak – az írásod alapján – valószínű más, mint gondolod.
    Úgy tűnik, nekem ez az okosóra nem vált volna be akkor sem, ha hibátlan. Sokkal inkább ez a Skmei 6918 a favorit most. És mivel vettem végre a bátorságot, hogy egy hőlégfúvóval kijavítsam az egyetlen hibáját, miszerint oldalt egy kicsit nyomta a csuklómat, ezért le is taszította a trónról az F91-et.
    Na jó, egy Casio Royale valószínű beszerzésre fog azért kerülni. Csak hogy le ne maradjak a válogatás kazettáid mellett. :)

    Ami az akkut illeti, az enyémben működő kijelzővel úgy látom, 2.5 órát bír, és nyomkodással se nagyon kevesebb. Készenlétben meg nagyon bíztató, úgy tűnik, GSM kapcsolattal is ilyen -1 % / óra.

    A nyári munkára vonatkozó mondatot nem tapasztalatból irom. Hanem tapasztalatokból. :) Azokban az a jó, hogy pár hónapnál nem tartanak tovább..

    Ja, a hívásindításra. A headset gombját kétszer megnyomva hívja az utolsót. Ha esetleg újdonság lenne.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • gjoco1

    addikt

    válasz Martin97 #1253 üzenetére

    Igaz,hogy nem ismerem a Finow x5-öt,viszont Nekem DI06-om van és meg vagyok vele elégedve,viszont a Lemfo Lem7 izgatja a fantáziám. :D

    [ Szerkesztve ]

    "A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

  • gjoco1

    addikt

    válasz Martin97 #1253 üzenetére

    Neked melyik van? Az alap x5,vagy a Plus,vagy az Air?Mert ahogy nézem nem mindegy. ;)

    "A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

  • -Bagira-

    tag

    válasz Martin97 #1253 üzenetére

    Szerintem se a Di06al se a s99c vel nem leszel előrébb.
    A Thor4 és a LEM7 legalább már újabb op-rendszerrel van és ezáltal a szolgáltatások legalább picit másabbak, meg az akksik nagyobbak.

  • #61392896

    törölt tag

    válasz Martin97 #1253 üzenetére

    Szia!

    Én is rágódtam, kutakodtam információk után, míg végül a Karácsony előtti időszakra helyeztem a vásárlást.

    Az már biztos, hogy az 1GB RAM nekem kevés. Viszont az 1 és 2-vel megjelent órák között óriási az árkülönbség, ráadásul elavult Android verzióval vannak csak. Sőt, már bele kell kalkulálnom a vám és Áfa sarcot is.

    Olyan kellene, amiben Android 8, de legfeljebb 7 van, 2 GB RAM 16 GB ROM, SIM kártyahely, acél ház, letölthető számlapok, nincsen letiltva a CallRec appok működése, magyar 3G és 4G hálózati elérés, WiFi bgn és nem drágább 100$-nál. Ha ezek a paraméterek nem teljesülnek, Karácsonyra sem veszek.

    Ha majd megjelenik egy ilyen, szóljatok légyszike!

  • #61392896

    törölt tag

    válasz Martin97 #1261 üzenetére

    Nézd meg az előző beírásomat. Ott a válasz a kérdésedre.

  • -Bagira-

    tag

    válasz Martin97 #1261 üzenetére

    A kamerát ne sajnáld. A minősége olyan mint a nyomógombos telefonoké.
    Az "optika" tengelye ráadásul 90°ban van a kijelzőhöz képest, baromira nehéz eltalálni amit le szeretnél fotózni.
    Az újabb rendszert azért írtam mert az összes azonos andorid verziós órának full ugyan olyan a menüje, ugyan azok a lehetőségek nincs különbség csak a "csomagolásban"
    Azért meg lecserélni, hogy más legyen a külső design vagyis az óratok és a szíj érdemes?
    Az akku tényleg fontos de a 4g egy óránál mire jó nem tudom. A telepítéseket úgyis wifi-n fogod megcsinálni.
    Ha meg nem lesz vagy 2-3mp különbség 3g és 4g között. Ilyen kis kijelzőn nem fogsz tudni nagy adatforgalmat generálni.

  • #61392896

    törölt tag

    válasz Martin97 #1264 üzenetére

    Köszi a bíztatást, de még nem veszem meg. Megvárom a karácsonyi akciókat, vagy legalább a fekete pénteki leárazásokat.

Új hozzászólás Aktív témák