Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    No, kérem... ez bizony "szerelem első látásra"! Pontosabban szaglásra. :K

    A 4711 egy csodát alkotott. Az egész "ACQUA COLONIA" sorozat figyelemre méltó, de ez számomra telitalálat!

    Azt tudni kell, hogy mivel ezek "eredeti kölnivizek" elméletben az ún. "unisex" illatok közé tartoznak.

    Ez viszont férfi illat a javából. (Ami azért is furcsa, mert nőkkel reklámozzák.)

    Amikor magamra fújtam, nem győztem elámulni. Mert ismerem a sorozat többi darabját, de ennyire kifinomult illatra nem számítottam.

    Első fújáskor a bergamott, és mediterrán zöldfűszerek (babérlevél, koriander) átható illata árad belőle, amit fokozatosan körülölel egy rendkívül ízléses, tömjénes füstösség, némi fűszeresség, és az egészet végigkíséri a zsenge, fiatal örökzöldek könnyed, frissítő illata.

    Ne az erőteljes, "érett" cédrus illatra tessék gondolni! Nyoma sincsen a "fenyő illatosító" durva, mindent elnyomó erejének.

    Tökéletes harmónia van a komponensek között. És mindezekkel együtt is rendkívül átható, - kölnivíztől meglepő mértékben - tartós. Több kézmosást, és az esti zuhanyt követően is, még éreztem a kezemen másnap reggel.

    Igazi frissítő, nyári illat a kompozíció.

    Olyan, amit azonnal magamra fújnék, amikor a strandon kijövök a tó hűs vizéből.

    Olyan illat, amiben egy fülledt, nyári éjszakát követő reggelen a fejem búbjáig megfürödnék.

    Olyan, amit a kánikulában, a városban boltról-boltra járva, vagy egy egész napos rendezvényen végig magamon viselnék, időnként újra-újra fújva, felfrissítve magamat vele.

    És így is fogok tenni. ;)

    Nem olcsó, mert a 170 ml-es változat közel 20.000 forint, de nekem ez minden fillért megér.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák