Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackmMmDog

    aktív tag

    válasz horcsog #88407 üzenetére

    Nagyjából a téli , kora tavaszi fenekező pontyozás lényege vsz az adott vízen hol van a pontycsapat.

    Szerintem emiatt néha könnyebb sok halat fogni, mint nyáron.


    Minél nagyobb és változatosabb az adott víz annál könnyebb teljesen haltalan helyen próbálkozni .

    37ha a vízterület, könnyen bele lehet futni olyan részbe itt. De a 34-35 helyekre ülünk le mind ketten.
    Hal mennyiség se sok a vízben (Húshorgász társadalom uralkodik), tavaly nyáron bement 15 mázsa ponty, novemberben meg 10 mázsa ponty és 10 mázsa keszeg (egy darab se jött neki, pedig volt előtte is rengeteg a vízben).


    Ha ezt a részét sikerül megoldani akkor már a neheze megvan. Ehhez sokszor nagyot kell dobni ilyen hideg víznél.

    2 hete előttem csak 5m² volt kiolvadva és még is fogtam (Szabadidőben fogott legnagyobb pontyomat döntöttem meg, 15,8 kg-mal)
    Nyáron kell itt nappal messzire pecázni, kajakosok és pár horgász átverik a túloldalra.


    Etetőanyagot kosárba érdemes használni , de sokkal kevésbé számít mint melegebb víznél egy nagyobb etetésre horgászva.

    Ezzel nem értek egyet. Friss telepités is válogat már 1 hónap után, de a régi állomány nagyon itt. Decemberben egymásról húztok le a halakat. :DDD
    Elhivatott Szabadidőben horgászoknál Haldorádó Ördögűzőt látok, persze mást is próbálgatok azért.

Új hozzászólás Aktív témák