Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz aladarazurbe #54043 üzenetére

    aqua uni pelletet szoktam használni, de forelli, vagy trout pellet néven is vehetsz különböző horgászetető gyártóknál. Vszínű megveszik a haltáp gyártótól és felcímkézik saját márkának 2-3-4-5 x áron. :) De lehet saját receptet is belevisznek.

    Szerintem nagyjából minden haltáp gyártó készít ilyet tógazdaságoknak. Mekkora különbség lehet vsz nem nagy, de pl coppenst nem próbáltam még az holland gyártó én ezt az osztrákot használom . Régen Szarvason is csináltak pisztrángost az is jó minőség volt és olcsó. Azzal pl süllőket is etettek tógazdaságban annak idején, és anyapontyokat. Hallisztes, húslisztes cucc volt az is, de úgy tudom azt már nem gyártják.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz aladarazurbe #54043 üzenetére

    Megnéztem a szarvasi haltápost az oldalukon csak harcsa van, nincs pisztrángos. https://haltapkft.hu/haltap/harcsa-nevelotap/20/ De az se lehet egy rossz cucc 40%-os fehérjetartalom, ki kellene próbálni majd. Hátha több harcsa is jön rá mint tavaly az élőhalra,piócára , nadályra. :)

    Aqua-t legjobb osztrákoknál megvenni lagerhausban 25 kilós zsákokban árulják 40 euró környékén a pisztrángost. Bár most ahogy megy fel az euró egyre drágább lesz ez is. Van pontyos is belőle az sem rossz és van ilyen indító táp nem tudom mi a neve az még brutálisabb fehérje tartalommal van , csak úgy emlékszem az drágább is. Bojlit is ilyenből szoktam csinálni csak nagyon ki kell szárítani különben a törpök hamar elintézik. Amúgy meg kosárba szoktam betölteni beáztatom a pelletet és összetapad vagy ledarálom. Jól tapad magában is, de szoktam pl kukoricadarával folyóvízre leforrázom a kukoricadarát az tapad akkor nagyon és ahhoz hozzákeverni. Vagy kukoricacsíra pellettel ha jó tapadós kaja kell én szeretem az ilyen masszív kajákat használni pontyozáshoz biztos a fenéken legyen a kosár körül az egész. De magában úgy jó ahogy van egyébként. Vagy ami nekem bevált még halolajjal keverni tőkehalmáj, vagy szardínia olaj . De sokszor csak úgy magában használom minden aroma , vagy adalék nélkül. Egy baj van vele a kárászok, törpe is imádja és nem tudsz annyit beetetni ne zabálják fel. + nagyon büdös kaja bárhogy mosod a vízparton a kezed érződik rajta :) Otthon 5x meleg víz szappanos kézmosás, körömtisztítás és akkor emberek közé is mehetsz , előtte nem ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák