Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    A helyzet az, hogy be akarok szerelni egy másik vincsit a házba. nem ''csak úgy'', hanem szükségem van rá, mert egy Linux lesz rajta. Csakhogy: a ház már így is elég zsúfolt és csak az elsődleges vonyó fölött van hely, pont a floppy meghajtó és az említett vincsi között. Ide tudnám bepaszírozni a másikat, s nem azért, mert idgenkedem némi szereléstől, hanem azért, mert egyszerűen nincs már elég hely a házban.
    Szerintetek ez veszélyforrás, vagy sem?

  • Wodka

    csendes tag

    válasz Superman #1 üzenetére

    Ha nem melegszenek a vincsik, akkor nem lehet gond.

  • Agyzuzo

    addikt

    Huh, hát nekem pont így volt berakva két Maxtor, de mindkét vinyó felmászott 55 fokra még akkor is ha nem is használtam őket. Ha meg ment a másolás ide-oda, akkor aztán 65(!!!) fokig felmelegedtek... Az egyik most egy duplaventis rack-ben van, a másikat is be fogom tenni egy 5.25-ös helyre szerelhető Thermaltake vinyóhűtő rekeszbe, szerintem válaszd te is ezt a megoldást, ha van még szavad 5.25-ös helyed.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Superman

    nagyúr

    Én még sosem hűtöttem a vinyókat, de lehet, hogy most fogom. Mit tudtok ajánlani, milyen ventiket? Kell valamilyen speciális ventillátor, vagy elég, ha egy Pentium prockó ventiját próbálom beszerelni?

  • Szeni

    aktív tag

    válasz Superman #4 üzenetére

    Lehet kapni egyszerű HDD hűtőventit 1-2000 Ft-ért, de SZVSZ jobb (és persze drágább)a rack-es megoldás. Ennél megoldott ugye a légáramlás megfelelő iránya is (Titan, Coolermaster, stb. + noname-ek; kb. 3-10000 Ft).

  • [amne]

    senior tag

    Hali! Nekem is két vinyóm van az egyik egy régi Seagate 4,3-as ez nem melegszik annyira de mivel eddig úgy volt mint neked, tehát egy másik vinyó közelében (Maxtor 20) ezért mind kettő forrósodott rendesen. Én a kovetkezőképen oldottam meg a problémát: Vettem mindkettőhöz olyan keretet amivel 5,25-ös baybe lehet rakni őket. 1000 Ft volt a két darab. 4 5,25-ös helyem van, felső kettő foglalt olvasó és író miatt, ezért maradt az alsó két hely. Mivel nagyobb a hely mint a vinyók vastagsága ezért most van közöttük egy olyan 0,5-1 centis hely ahol mozoghatna a levegő ha valami mozgatná. Így is elég forró maradt. Gondoltam berakok valami ventit, de nem nagyon akartam X db 4 vagy 6 centissel kezdeni ezért inkább lyukakat fúrtam a takaró lapra és mögé beraktam egy 8 centis táp ventit, elé már csak egy szép ventirács kell és kész is. Nem mértem pontos számokat, de amíg első két állapotában kellemetlen volt megfoni a vinyókat olyan forrók voltak, most már csak langyosak akkor is ha megy az adatmozgatás. Remélem valamennyit tudtam segíteni.

  • Mono

    csendes tag

    Nekem is volt ilyen gondom. Két vinyó, szerver, tehát 7/24-ben kell mennie. Nem lenne előnyös egy adatvesztés. Igaz mentés mindíg van, de a plusz munka...
    Tehát a következőt csináltam: midi ház volt, 3 nagy hellyel, ebből legfelül egy CD-ROM. Kivettem az alsó két nagy takarólapot. Vettem két pár HDD beépítő keretet. Ezekkel a két vinyót egymás fölé, a CD-ROM alatti két helyre tettem be. Ez már azért is előnyös, mert mivel nagy helyen vannak, sokkal nagyobb a két HDD között a távolság, mint a kisfloppy alatti helyen. Na ez még nem volt elég, fogtam egy 8 cm-es tápventit, azt kábelkötegelőkkel a négy sarkában kifeszítettem a két HDD elé úgy, hogy befelé az fújjon. Először is azért kábelkötegelő, mert nem volt semmi más, farigcsálni meg nem volt kedvem. Másodsorban azért előnyös, mert eléggé ''lágy'' így a felfogatás, tehát a ház nem veszi fel a rezgést, ergo piszkosul halk. Fogtam még egy krómozott ''drótból'' készült ventillátor rácsot, azt rátettem a ventire, mert így közvetlenül be lehetne nyúlni a lapátok közé. Ezzel az elrendezéssel az alsó HDD alatt, a felső felett és a kettő között egyaránt kielégítően kellemes huzat van. A ház hátulján ugye ott a táp, ami kifelé is szívja a levegőt, tehát rendesen huzat van. Ebből a szélből viszont jut még bőségesen a CPU bordára és az alaplapi feszültségszabályzó alkatrészekre is, tehát az sem melegszik, ill. a CPU is hűvös levegőt kap, valamint, ha azon leállna a ventillátor, akkor sem történik szerintem túlzott nagy baj, mert olyan szél van ott, hogy a 300-as Celeron procit, ami ebben a szerverben van, szerintem ez a hűtés is hűtené.
    Az eredmény viszont kimagaslóan jó, 2 db Quantum HDD van a gépben, a hírhedten melegedős és chip ''kirobbanós'' lct széria. A HDD-k szó szerint nagyon forróak voltak előtte, a teteje és az elektronikája is egyaránt. Most semmi kézzel melegnek érezhető pontja nincs egyik HDD-nek sem. Kicsit lehet, hogy ''esztétikátlan'' megoldás, de itt a stabil üzem és a viszonylag hosszú HDD élettartam volt a fő szempont. De megoldható valami előlap készítésével szerintem, hogy ne legyen olyan csúnya.
    Bocs, hogy hosszú lett, de ez nekem egy akkora élmény volt, hogy mennyire sikerült lehűteni a vinyókat, hogy gondoltam beszámolok róla.
    A gyári HDD hűtőkkel és a venits mobil rackokkal meg az a baj, hogy egy eléggé gyengus, 4 cm-es venti muzsikál bennük, ami egyrészt elég hangos, másrészt nulla légszállításuk van, nem is beszélve az extra rövid élettartamukról. Nem utolsó sorban ez még olcsóbb megoldás is és így biztosan nem melegszenek a HDD-k, sőt még a gép belséjét is hűti rendesen.

    Lényeg, hogy csend legyen!

Aktív témák