Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Kryptonite Kryptolok Series 2 995 és Kryptonite Evolution Mini 7 + 4-Flex sodronyról mi a véleményetek?
    Egy új, 200k -s mtb -t szeretnék biztonságban tudni velük. Olvastam, hogy elvághatatlan lakat nincs, de több lakat esetén esélyesebb, hogy továbbáll a tolvaj. Az Evolution Mini 7 helyett eleinte egy Kryptolok 2 STD + Flex -t néztem, de arról találtam videót, ahogy 2p alatt elvágják, az Evolution Mini 7 -et viszont nem sikerült nekik. Szerintetek érdemesebb az Evot választanom? Árban kb 7e Ft -al lenne drágább. Előre is köszi!

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz pc360 #104364 üzenetére

    Mindenképpen két lakatban gondolkodok egyszerre, egy láncosban és egy U -ban.
    Ha az U -ból megveszem az Evolution 4 STD -t vagy az LS -t, akkor is kevésnek találod mellé a Kryptolok 2 995 -öt?

    Kryptoniteból, ami meghaladja a 8 -as biztonsági szintet az a Kryptonite New York lánc + Evolution 4 Disclock lakat, de ez akciósan is 36e. Ez önmagában is húzós, e mellé már nem tudnék venni U -t, de még a flex kábel is necces.

    A Kryptolok 2 995 + Evolution 4 STD (vagy LS) + Flex kábel megállna kb. 32e környékén. Szerinted melyik lenne jobb választás?
    Amúgy ezt se tartom olcsónak, jobb lenne szerényebb árban megúszni, de tisztában vagyok vele, hogy ha megfelelő biztonságot akarok, azért sajnos mélyen zsebbe kell nyúlni.

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz Hasaggymeg #104377 üzenetére

    Nem tudom ez melyik típusa az Abusnak. Ha rákeresek az universalmotor.hu weboldalon árat se látok, csak hogy nincs készleten.

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz Véreshurka #104389 üzenetére

    A gondom, hogy éjjel kollégiumi kerékpár tárolóban van tárolva, nappal egyetemen. Kizárólag akkor tudom biztonságban, amikor rajta ülök és nem szeretnék 0-24 -ben azon aggódni, hogy mikor fújják meg a gépet. Ezért keresek ehhez megfelelő zárat /zárakat, megfizethető áron.

    Amit linkeltél Kryptonite Kryptolok 2 912 az nem a Kryptolok 2 995 hosszabbik változata? Ezt kérdeztem először.

    Az esetek 90 százalékában van nálam táska, amibe be tudnám tenni a lakatot/lakatokat.
    A maradék 10 százalékban derékra vagy vállra gondoltam felkötni, bár nem tudom az mennyire lenne kényelmes.
    A vázra semmit se akarok feltenni, csak összekarcolná menet közben.

    Alapvetően úgy gondoltam, hogy "túrázásnál" jobb lenne egy könnyebb, pl a Krypto Evo 4 STD U lakat, ami "csak" 1,7kg. Ilyenkor úgy se hagyom hosszú időre (lehet, hogy egyáltalán nem) szem elől a bicajt, de jobbnak gondolom, ha van nálam valamilyen zár, bármikor bármi előfordulhat.
    Egyetemre és koliba cipelném pluszba a nehéz (Kryptolok 2 995 - 2,5kg) láncosat. Ilyenkor hosszú ideig nincs szem előtt és biztonságosabbnak találom, mint ha csak 1 lakat vigyázna rá kettejük közül.
    Ha olyan helyre megyek, ahová nem viszek táskát oda kénytelen lennék elcipelni a Kryptolok 2 995 -öt derékon vagy vállon és bízni az erejében, elvégre az is egy komolyabb darab.
    A Flex kábel csak hab lenne a tortára, ami vigyázhatna az első kerékre és az ülésre.

    Dióhéjban ennyi, a Kryptolok 2 995 azért is van a kiszemelt listám elején, mert most akcióban közel féláron hozzá tudnék jutni.

    Az Abus Bordo Granit X Plus nekem árban picit sok, illetve ezek a hajlítható zárak nekem nem tűnnek strapabírónak, bármennyire is igazolják őket a tesztek és a tapasztalatok. Aztán az is lehet, hogy rábeszéltek, de akkor jövő hónapban nincs reggelim. :DDD

    (#104391) Hasaggymeg: Köszönöm! Ez erősebb, mint a Kryptolok 2 995?

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz Véreshurka #104405 üzenetére

    Lehet én fogalmaztam pongyolán. :)

    A kérdésekre a válasz:
    1. Melyik város? - Veszprém
    2. A kolis tárolóban van lehetőség valamihez kötni, vagy csak leteszed azt jól van az úgy? - Van egy direkt biciklitárolásra kialakított fedett, zárt rész, amit egy erős vaskalitka szerűség vesz körbe. Vannak benne kimondottan biciklitartó csövek, de sokan a kalitka oldalának láncolják. Csak portással vagy rajta keresztül lehet oda bejutni. A tároló mellett szintén vannak biciklitartó csövek, amihez le lehet láncolni a bringát. Ez nem elzárt, csak fedett, de bent van a parkoló hátuljában, az utcáról egyáltalán nem látni rá, se a mellette lévő tárolóra. Tudtommal az elmúlt 3-4 évben egy kerékpárt se loptak el innen.
    3. Egyetemen is hova, mihez tudod kötni? - Egyetemen csak biciklitartó csövek vannak és azok is az utcán, közvetlenül az épület bejárata mellett. Viszonylag nagy ott a forgalom, biztos vagyok benne, hogy valakinek feltűnne, ha erővágóval próbálnának ott szórakázni.
    4. Hétvégi túrákon mit értesz? MTB, vagy aszfalt? - Bicikli út és város széli erdős rész. Ha erdőbe vagy földes útra megyek nyilván nincs szükség lakatra, de ha pl. letekerek Balatonfüredre vagy Almádiba ott jó lenne biztonságban tudni, amíg beugrok egy jó hideg málnára a sarki presszóba. :)
    Ezek mellett használnám még bevásárlásra, városi szaladgálásra. Sehol nem hagynám nyugodt szívvel lezáratlanul, még 3 percre se.

    Az Evolution 4 láncossal, amit meggyőzőnek tartasz az a gondom, hogy csak 90 centis. A Kryptolok 2 95 cm, a derekam körmérete kb 92, így az Evot ott nem is nagyon tudnám hordani. Ha mégis az Evo mellett döntenék, akkor lehet okosabb lenne az 55 centis, az legalább néhány láncszemnyivel könnyebb lenne és táskában is jobban elférne... Másrészt árban a Kryptolok 2 most kb. fele annyi lenne, mint az Evo 4. És amúgy is lenne mellette egy Evo 4 U lakat. Arról nem is beszélve, hogy az Evo 4 láncos csak 1mm -rel vastagabb a Kryptolok 2 -nél, nem tudom ez mennyit számíthat.

    A New York Legend nem piskóta. [link] Tudom ez nem a legend, de ez is new york széria. Meg se próbálták levágni, viszont minden mást elvittek.

    Rakj fel egy álkamerát a tároló ajtó elé jól látható, de el nem érhető helyre. Megértem, ha nem javít a biztonságérzeteden, de hátha hozzájárul a tolvajok elijesztésében. :)

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz Véreshurka #104447 üzenetére

    Ha már másik lakat, akkor az Abus áll közelebb hozzám.
    Amit linkeltél jó árban van, de nem tűnik acélosnak. Az Abus U-Mini 2mm -rel vastagabb és viszonylag könnyen levágták. Az Abus Granit X-Plus 540 -et néztem még. Drágább, de 15/15 a biztonság és testbikeon is dicsérik.

    Egy másik használt bringa sajnos nem játszik, már megvettem az újat. Egyenlőre otthon, biztonságban pihen, amíg találok hozzá megfelelő zárat.

    (#104410) pc360: Annyira nem tűnik vacaknak az a Kryptolok. Nem is azért gondoltam, hogy egy Evolution után ez állítsa meg a tolvajt, hanem hogy alapból neki se akarjon állni. 2 lakat neki is dupla macera.
    Egy normális U -t erővágóval nehéz elvágni, a fűrész viszi. A láncot lehet könnyű elvágni erővágóval, de marha macerás fűrészelni. A kettő kiegészíthetné egymást. Amúgy meg ha egy Evolutiont leszed, akkor kb bármit rátehetnék, csak idő kérdése. (szerintem) [link]
    Megpróbálom majd megbeszélni az adott illetővel, köszönöm, jó ötlet!

    (#104427) JackFeryll: A komolyabb érték relatív, de nem titkos, róla lenne szó. Mire felpakolom 1-2 kiegészítővel és megejtem a nyereg, teleszkóp cseréjét bőven 200 felett lesz (főleg lakattal együtt :) ).
    A több U lakat alatt különböző méretekre gondolsz, hogy a legideálisabban tudjam lezárni minél kevesebb helyet hagyva a fűrészeléshez, feszítéshez?

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz Véreshurka #104453 üzenetére

    Nem tudom milyen árakat néztél, de a Kryptolok most 20e helyett 12e lenne és ehhez terveztem volna még egy max 20e körüli U lakatot. A lényeg, hogy nagyon szeretnék megállni 30e környékén. Ha máshogyan csinálom, akár két U lakattal, vagy más gyártó láncosával+U lakattal, sehogy nem jövök ki ennyiből.
    Az Evolution 4 STD +17e lenne
    Az Abus Granit X-Plus 540 +25e
    Eleinte ezért dobtam fel a Kryptolok 2 lánc + Evolution 4 U párost, mert árban ők férnének bele a keretbe, de azonos zár miatt lebeszéltél róluk.

    A colstok zárakkal ez a bajom: [link]

    Hasaggymeg Abusa viszont meggyőző. Lehet jobb lenne láncosból ez, U -ból pedig egy Evolution 4 STD. Árban mondjuk 40e lenne a kettő, nem tudom....
    Egyébkpént az Abus és a Kryptolok is 9mm -es láncokból áll, előbbi mégis ennyivel erősebb lenne?

    (#104460) Hasaggymeg: Jól írtam feljebb, hogy ez az Abus City Chain 1010? Meggyőző, bár nem tudom a videó végén a lánc vagy az erővágó adja meg magát?

    Összegezve:
    A kiszemelt zárak listája szépen ritkul, és így kb. ezek a kombinációk vannak most előttem:
    (ugye a kitételek: 2 lakat, egy láncos és egy U, colstokos kizárva)

    --Láncos------------------------------U----------------------Össz ár----Flex kábellel
    Kryptolok 2-----------------Evolution 4 STD-------------~29e----------~33e
    Kryptolok 2-----------------Abus Granit X-Plus 540----~37e------nem férne bele
    Evolution 4-----------------Evolution 4 STD-------------~37e------nem férne bele
    Abus City Chain 1010---Evolution 4 STD-------------~41e------nem férne bele
    vagy
    Kryptonite New York STD/LS U lakat, ami ~31e körül lenne, viszont akkor csak 1 lakatom van, ráadásul U, amihez macerásabb megfelelő lakatoló helyet találni.
    37e Ft -ot a természetem egyszerűen sokall lakatra és mire ennek a bejegyzés végére érek egyre tanácstalanabbnak is érzem magam. Szerintetek lenne értelme rááldozni azt a +8e Ft -ot valamelyik 37ezres párosra és ha igen, melyikre? Esetleg Krypto New York?

    Bocs az előző kommentért, de a listám rettentően összegányolódott megosztás után, remélem most nem fog... Szerk.: dehogynemfog.....

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

Új hozzászólás Aktív témák