Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz mdavid136 #274944 üzenetére

    Ne vesd el a külföldi webshopokat se, itt például Bianchi karbon gravel GRX hajtással és fékkel 1730€: [link] igaz csak 1x11-es.

    Én idén kezdtem, tanulság: ha hosszabb távon gondolkozol, vegyél rendeset, vagy Deore, esetleg 105-ös vagy jobb hajtás és fék, és a 2x11 sebesség lenne a jó.

  • Maximum1

    őstag

    válasz mdavid136 #274944 üzenetére

    Szerintem kezd az olcsóbbal, nem ismerlek, de lehet ez csak egy újévi fogadalom, remélem nem.
    Ha még nem láttál hegyet akkor biztos nem fog tetszeni, kell egy kis idő a nyeregben hogy bepróbáld, az meg nem 2 nap, a súlyod sem lesz előnyödre.
    Hegynek nem az ilyen "Etyeki Himalájára" gondolok amivel riogatják a népet a Bubán, oda kb. bármi elég.
    Előbb bringa, utána szépen lassan, cipő, pedál stb... nem kell kapkodni, érdemeld ki a következő lépést.
    Amiket említettél a GRVL 520 nek a hajtása tényleg baráti 48/32 hajtóművel bátran lehet emelkedőket vadászni.

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz mdavid136 #274944 üzenetére

    "- A kerékpár megvásárlását mindenképp üzletben szeretném, bízva abba, hogy az üzletben segítenek a megfelelő kiegészítőket megvenni /beállítani. Gondolok itt pedálra, cipőre stb…"
    Ez elvileg így van. Gyakorlatilag ne bízd rájuk magad vakon!
    90%ban olyan hozzáértők sajna, mint egy e***os eladó!
    Azért ami kérdésed van keress rá, kérdezz itt is.
    Érdekes módon mindig azt javasolják, ami nekik van készleten. Független attól, kell-e az neked, vagy olyan kell-e.

    És ne legyenek a beállításról se naív elképzeléseid, hogy a boltban/szerviz hogy beállítja, meg segítenek neked megtalálni a helyes nyereg magasság/hosszanti pozi/dőlést, kormány magasságot, stucni irányt, kormányszöget koskormánynál. :(
    Kiindulásnak lehet hogy jó, néha tényleg figyelnek és bő felét jól belővik, de ismeretleneknek 8-10 ponton jóazúgy beállítással adják át. Nagyjából vált, majdnem ugyanott fognak a fékek, de alig, mert nem jó szögben állnak a féktestek a tárcsához (főleg a bowdeneseknél), fékváltókarok túl magasan vagy alacsonyan vannak, van amit gyengén, sok dolgot meg túlhúznak, bowden végek a világba lógnak, bowdenházak össze...ák a vázat, lancvilla védő vagy van vagy nincs, stb.
    Ismerősök pár hét után mindig nálam kötnek ki a szerviz által szuperül beállított bringával, mindegy hogy nagy sport franchise vagy kisebb bolt után. De amihez nincs szerszámom és boltba szervizelték, azt is így kaptam én is vissza, aki minimum finnyás az ilyenekre, otthon állíthatom magamnak be.

    Még annyi, ha pedált veszel, javaslom a fél spd pedált, akár itthonról ha anélkül van a bringa, akár aliról, ha alap taposóval kapod.
    Diszkért csengőt ne feledd, és világításból vsak kis gombelemes villogót vegyél; ha mész rendesen sötétben, járj (itt) utána az olyan lámpának, ami tizenévig megbízható társad lesz (15-25k egy minőségi, tényleg jól világító lámpa, 10-15ért egy csomó hulladék van a boltokban, ami kevesebb mint fele alin).
    Ja, és ha túl bütykös gumi van rajta, ha tudod, már a boltban cseréltesd/számíttasd be. 120asé még oké főként aszfaltra, 520as már terepesebb beállítottságú.

    Nyerget nézd meg, jó eséllyel (99,99%) kelleni fog neked egy szélesebb (papíron 150mm környéki sportosabb), szintén azzal hozd ki, csak esetleges különbözetet fizess, ez a decathlonba is megoldható általában!

    Bukó és ruha is kell, ha nem akarsz izzadt lenni/megfázni, rengeteget számít egy elől szélállóbb, hátul szellőző felső/kabi, nadrág.
    Kezdésnek jó a decathlon, aldi/lidl akció esetén meg már nyitásra érdemes ott lenni, higy fél áron megvehesd a cuccokat :)

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

  • vallas

    őstag

    válasz mdavid136 #274944 üzenetére

    Ezt megnézném a helyedben.... [link]
    Az M-s jó lehet vagy akár az S-s is...
    2*10sebesség a fék az csak bovdenes, de szerintem jó árban van...

    Decából, az 520-s sem rossz... a fék itt is csak bovdenes, de a utána már ilyen hibrid megoldása van...

    .............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz mdavid136 #274944 üzenetére

    Mikor ilyen leárazás vannak, szerintem óriási hiba Decás bringát venni...kivétel ha gombokért van...

    Resale value ugyanis nagyon rossz, tetszik, nem tetszik a bringázás sznob sport.
    Simán kapsz hasonló felszereltséggel "rendes gyártótól" leárazva.

    Írom mindezt úgy, hogy volt GRVL520-am, maga a bringa egyébként fasza, néhány idegesítő hibától eltekintve.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés