Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz zack #7029 üzenetére

    Ezt is jogosítványhoz kellene kötni, amiben lenne KRESZ és járműkezelés is.
    +1
    Mélységesen egyetértek. :R
    Én is frászt kapok ettől, hogy bárki bármilyen képesítés nélkül részt vehet a forgalomban (legyen az egy közönséges gyalogos akár) és nyulak módjára szaporodnak a kocabringások is. :(

    Mire elkezdtem városban biciklizni, már sok év rutinom volt autóvezetésből.
    Tisztában voltam vele, hogy mire számíthatok. Bringásként azóta még inkább megismertem a forgalmat és kellő tapasztalattal, ismeretekkel és megfelelő viselkedéssel semmi félnivaló nincs.
    Két év alatt kizárólag a szánt szándékkal akadékoskodó sofőrökkel gyűlt meg a bajom, de a hülyék azok sajnos lekerülhetetlenek.

    (#7031) D.Orion
    Én is ennek vagyok híve, de be kell látni, hogy nem fér bele az oktatásba az ezernyi másik (felesleges?) tanulnivaló mellé. Viszont hol van a szülők felelőssége?? A szülők segítsége nélkül az oktatás szart sem ér. (Lásd cigányok esete, hiába az iskolázottság, ha otthon gyökeresen ellentétes értékrendet tanulnak.)
    Nekem gyerekkoromban bele verték a fejembe a közlekedés alapvető ismereteit, ha kellett, akkor szerint.
    Manapság meg aki megüt egy gyereket (akár nevelő szándékkal), az főben járó bűnnek számít.
    Na innen kezdődnek a problémák: nem a mai fiatalsággal van a probléma, hanem a szüleink generációjával.
    Lásd bamba gyalogosok: miért a középkorúak lépnek le elém az útteste nagy számban (legyek kocsival, vagy biciklivel az mindegy), nem is a fiatalok?

    [ Szerkesztve ]

  • pengemetal

    aktív tag

    válasz zack #7029 üzenetére

    Csak részben kapcsolódik ide: Amikor csináltam a motor jogsit, senki meg nem kérdezte, hogy tudok-e biciklizni. Szerintem ez alap lenne, egyensúly és még sok minden más miatt. Szóval valószínű egy csomó olyan motoros van az utakon aki nem tud biciklizni...

    "Nem a berúgás a cél, de útba esik"

Új hozzászólás Aktív témák