Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz -=RelakS=- #61522 üzenetére

    Valami haszna lehet, hogy van a cserélgetésnek, elvileg azért 3 láncot ki kéne bírnia egy sornak.
    Nekem Shimano lánc is nyúlt már meg nagyon hamar, de ennek ellenére én is inkább Sram vagy Shimano láncokat kedvelem.
    Az a baj, hogy nekem is kevés időm van tekerni, melóba napi szinten bringával megyek, de az nem nagy táv.
    Hegyre ritkán jutok el, pedig van pár komolyabb túra idén amire el szeretnék menni. :) Tulajdonképpen ezért is tartom az elektromos montit, ezzel tudom csak kompenzálni az erőnléti hiányt ami van köztem meg a bringás haverok között. Olyan emberekkel egyszerűen nem tudom tartani a lépést akik heti több alkalommal is mennek hegyre és nagyon sok km-t meg szintet mennek. :) Ez nyilván nem a lébecolásról szól a részemről, mert így is odateszem magam, de 2000m körüli szinteket meg 80-100km-t terepen nem tudok menni jelenleg rásegítés nélkül, kb az 1000m szint és a 40-50km terep amit tudok normál hajtással, az elektromos ezt megduplázza. :)

    Idénre tervezek venni egy újabb e-montit, vagy Cube vagy Bergamont. Tulajdonképpen a mostani Bergamont is remek gép, de a 120mm-es 29"-es Trail kategória nem annyira az én világom, egy még csapatósabb 140 vagy 160-as AM vagy Enduro kéne 27,5"-ös kerékkel. A Cube geometriát böngészve érdekes dolgokat láttam. Ez a modell néztem ki: [link]
    Mindig az M-es méreteket szerettem, de amikor megláttam, hogy a 18"-as csak egy 42 centis váz, elbizonytalanodtam. Ez 16,5" nem 18". A hossza is rövid, 590mm-es vízszintes felsőcső hossz nekem szerintem rövid. 178cm-el lehet, hogy inkább az L-es lesz, amit 20"-nak írnak.

    Egyébként a kondihoz pár gondolat, nekem pont, hogy elmulasztja a ropogást. A lényeg, hogy optimális súllyal kezd, és szabályosan, nagyon alapos bemelegítéssel, és a flector krém sem árt a problémásabb helyeken.

    6030D: Mint már többször leírtam, nem is gondolom, hogy a mérés önmagában farokméregetés, és nem is a komolyabban sportolókra gondoltam. Hanem arra amikor a gyenge teljesítményekkel versengenek egyesek. Ezeket javarészt mobillal szokták, de biztos lehet mással is, annyira nem vagyok ebbe benne.
    Egyébként a pulzus mérés szerintem az egyik legfontosabb, ha már mérünk. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák