Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16729600

    törölt tag

    válasz Cathfaern #27856 üzenetére

    Érdekes dolog ez,sőt azt mondanám,hogy nem feltétlenül általánosítható ez sem mindenkire,Nekem alapból magasabb a várnyomásom,gyógyszert nem kell szednem csak odafigyelnem rá.Ellenben intenzív mozgáskor azonnal rendeződik,sőt a pulzus szám is alacsonyabb sok esetben ,mint terheletlenül.Lehet ez valami genetikus dolog.lányom élsportoló és kardiológushoz küldték,mert a válogatott edzőtábora után a terheléses sportorvosi (sportkórház ) edzettség szint felmérő vizsgálatokon se tudott emelkedni se a pulzusszáma,se a vérnyomása.Amúgy én sem vagyok annyira pacal,mert én is élsportoltam és az összes korosztályos válogatott tagja voltam ( jégkorong ) Igaz ez még a múlt században volt ( hanem régebben :) ) és azóta a melóm miatt nagyon eltunyultam.

    [ Szerkesztve ]

  • Zola007

    veterán

    válasz Cathfaern #27856 üzenetére

    nem vagyok regisztrálva, így nem látom az edzésed

    Sajnos sokan tévesen ítélik meg az edzésüket, az olcsóbb órák is csak alap képletekkel számolnak, a fejlettebb fitness és irommanes órák teljesen más algoritmus alapján.
    mint említettem terheléses mérések nélkül erősen becslés az egész.
    Mindenesetre hobbi szinten nincs is nagy jelentősége

    #27859) szunya1: ez annyit jelent, hogy vagy lusták vagy türelmetlenek voltak a terheléses vizsgálaton, amit sportkórházban csodálnék.
    Általában a célpulzus a maximális 80-85%-a. Ha bicikliztették, akkor talán hamar leállították (250wattnál kiszállítják a népet általában).
    Viszont futópadon meg lehet egy olimpikont is úgy hajtani, hogy eléri a célpulzust

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák