Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz ZolkoW #199101 üzenetére

    köszi szépen! hát megprobáljuk :)

    Jofi81:én úgy edzettem emelkedőkre hogy kinéztem egy 50-es kört melyen voltak dombok is és a dombos részt megtoltam szépen(sokszor utána a síkot is :DDD ), igen első pár alkalommal leszédültem én is,de a kerékpározásnál az erő nagyon hamar jön egy bizonyos szintig.
    Ez a nyomjuk neki mint hülye a csengőt amatőr mód eleján elég hamar hozza a javulást, csak később persze már nem lesz és megrekednünk egy szinten.(hiába tekerek évek óta asszony öccse aki csak boltba jár bringával a világosi brutál emelkedőn nagyon durván odavert, erős,kondizik, sokat dolgozik, könnyebb mint én :) ez ilyen egyszerü...)
    másik amit csináltam hogy egy 5 perces viszonylag meredek emelkedőre fel aztán legurulni, aztán fel, ezt 5x aztán edzésenként adsz hozzá 1-et,emelkedőt gyakorolni kell, hasonló mint amikor lemész terembe, először a lábtológépen kis súllyal is halál, pár hónap és már kifáradsz mire felrakod rá a szükséges súlyokat :D egyébként nincs az a plusz súly amit erőben lekompenzálsz, minél nehezebb vagy annál arányaiba jóval lassabb leszel hiába erősödsz..

    a hosszú emelkedők megint más persze oda is segít az erő, de oda kell erőállóképesség is nekem az a tapasztalat hogy azt a legnehezebb megszerezni.
    egy balatonkört vagy akár 100km síkot számomra lehetetlen 25-28 as átlaggal letekerni de egy 50%-ban dombos 70es távon edzésről edzésre feljődtem,ott hamar fel jutottam 25 ről 28-29es átlagig. de az is lehet hogy mindenkinek másutt van a töréspont és azt áttörni átlagosan nagyobb ugrás kell mint alatta javulni, nem tudom sajnos nem értek ehhez :)

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák