Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Napfénysüti #7016 üzenetére

    Először aszfalton és síkon kezd, aztán jöhet elég hamar a terep is. Más-más távolság és tempó számít átlagosnak, ha országúton mész, vagy terepen, országúton országútival, vagy országúton traktorgumis MTB-vel, van sok emelkedő, sík a terep, stb. Ki fogod tapasztalni, arra ügyeljél, hogy a nyeregmagasságot helyesen állítsd be, vigyél magaddal bőven folyadékot (ilyen melegben az 1 óra = 1 liter víz tapasztalatom szerint jó számítási módszer), vagy mérd fel előre a kék kutakat, és töltsél mindig újra.

    A legeslegelső alkalommal ne menjél 10-12 km-nél messzebb, mert a nyereg, még ha nagyon kényelmes is, altájékon alaposan meg fog dolgozni :P

    sz_abika: szerintem nem fogsz ilyen lámpát találni. A fejcső kialakítása és átmérője annyira bringafüggő, hogy erre univerzális rögzítést nem lehet gyártani. Nálam például a fejcső felsőcső feletti része a félintegrált kormánycsapágy miatt 3-4 milliméter vastag, így kihúzva (ha nem integrált lenne, akkor a domború csapágycsésze miatt nem tudnád felrakni). A fejcső villa felőli része hasonló okok miatt 5-6 milliméter magas, oda sem fog rögzíteni semmit. A felsőcső és az alsócső erősítésként körülbelül 7-8 cm hosszan össze van hegesztve, így erre a részre esélytelen bármit is felrakni, szóval nálam esélytelen lenne egy ilyen lámpát rögzíteni, és itt nem kell valami extrém kialakítású geometriára gondolni.

    Ha találsz olyan lámpát, amit gumigyűrűvel lehet felpókozni, a felső- és alsócső között elfér a rögzítése, akkor talán megoldható, de erre nem sok esélyt látok.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz Napfénysüti #7016 üzenetére

    Tekerj amennyi jól esik, meg amennyihez kedved van... majd jön az erőnlét is.

    (#7017) sz_abika: Én még nem láttam olyat... max régi dinamósat :DDD amihez volt valami rögzítés arról a részről.... Jobb lesz ha megbarátkozol a gondolattal, hogy kénytelen vagy a kormányra rakni.

  • tzimash

    őstag

    válasz Napfénysüti #7016 üzenetére

    Ha nem lesz orkán erejű szél és/vagy eső, szombaton megyek egy ilyen kört, gyertek ti is :)
    A tési emelkedőn majd kiderül mennyire vagyunk formában :D

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Napfénysüti #7016 üzenetére

    Saját esetemet tudom mondani: május elején álltam neki, előtte mozgás kb. 0 3/4 évig (napi 20 perc gyaloglás max kb.), ~15kg súlyfelesleggel. Heti 3-4x megyek országúton, 20km-es köröket (~150m szintemelkedés), illetve hétvégén ez néhány alkalommal 40km-esre (250m) felment. Emellett hétvégén átlag heti 1x (szóval volt hogy elmaradt, volt hogy mindkét nap) 40-50 perc úszás.
    Mind az úszásra mind a biciklizésre igaz az, hogy folyamatosan hajtottam magam, tehát nem úgy tekertem, hogy most jó kényelmesen elvagyok, hanem ha éreztem, hogy na itt még belefér egy pár km/h, akkor fentebb toltam, folyamatosan próbálva az időt lentebb szorítani
    Ennek eredménye egyelőre az, hogy egyrészt a 20km-es kört 1 óra 10 percről leszorítottam 50 perc alá, másrészt két héttel ezelőtt egy nap alatt 2x40 km-t letekertem (kettő közt 2 órás pihenés volt evéssel egybekötve) igazából különösebb megerőltetés nélkül, szombatra pedig 100km-t tervezek egyben :)

Aktív témák