Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cidalain

    veterán

    válasz Bonzo #4551 üzenetére

    az eddigi anyag hogy van elkészítve?
    javascript? ajax? -- elsősorban ez miatt kérdezem: az oldal újratöltése nélkül

    (szempont e ez egyáltalán? - én nem kedvelem, mert nem változik a címsor, a deeplinkek nem memorizálhatók. keresőben sosem lesz neked férfi, kék, malacka mintás pólóra találatod, mert ha nincs oldal újratöltés akkor az URL mindig változatlan marad).
    ellentétben sokkal faintabb a www.oldalam.hu/termekek/ferfipolo/kek/malackas url, meg így szuperul kereshető, és ha termékekről van szó akkor nyilván eladás a cél.

    másik kérdés: dinamikusan generálnád a tartalmat (mysql adatbázis a háttérben), vagy fixre írogatnád.

    [ Szerkesztve ]

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

  • cidalain

    veterán

    válasz Bonzo #4553 üzenetére

    szerintem nem lesz egyszerű csak js-sel összehozni, pláne úgy, hogy mindent hardkódolni kell.
    egy-egy konkrét terméknek sok tulajdonsága van? van lehetőség php-t futtatni a tárhelyen?

    mert lehet hogy egyszerűbb lenne csinálni egy xml fájlt a termékekkel, tulajdonságaikkal, és ezt használni adatként, és úgy megírni a cuccost. nyilván ez akkor jó, ha van php lehetőség, mert abban a legegyszerűbb szerintem, és a végeredmény is sokkal átláthatóbb lenne, mert csak lenne egy sablon, és minden adat az xml-ből jönne be. (bár js-sel is meg lehet oldani egy XML feldolgozást gond nélkül, ha valakinek az áll közelebb a szívéhez.)
    ha minden le van kódolva statikusan, akkor iszonyú nagy fájlod lesz, meg mindegyik termékhez egyenként beírni az onclick eseményt, ami elég átláthatatlan kódot eredményez, és nehéz lesz adatot módosítani, vagy új elemet felvinni. (meg elég könnyű benézni egy-egy </div>-et, aztán utána mehet a bogozás, hogy hol csúszott el.)

    jelen helyzetben szerintem itt egyik profi emberke (én nem számítok annak szerintem) sem fog tudni segítséget adni, mert nem látják át hogy mi van most. sokat segítene ha fel tudnád tölteni a kódodat valami próbahelyre és dobnál egy linket ide.

    ha lesz időm holnap melóhelyen akkor csinálhatok valami alap php-s dolgot, ahogy én gondolnám, amit már csak illeszteni kellene a designhoz, de lehet hogy kitalálnak valami überszopást holnapra akkor ez bukta :)

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

  • cidalain

    veterán

    válasz Bonzo #4555 üzenetére

    akkor ezt elsőkörben úgy tudnám elképzelni, hogy több <div id="main-photo-slider" class="csw"> réteget csinálsz. (hívjuk most termékmegjelenítőnek)

    1 db olyat ami most van, a típusok kiválasztásakor. a benne lévő képek a különböző ajtófajtákat mutatják.
    és csinálsz még 1-1 ilyen slider réteget minden ajtótípushoz, amiben azonos ajtók képei vannak különböző színben. (nyilván az id-k nem lehetnek egyformák)

    A <div id="movers-row"> adott, gyakorlatilag ez a főmenü, és a <div id="movers-row2">-ből (legyen a neve színválasztó rész) is többet csinálsz, mindegyik ajtótípushoz, és a színek lesznek benne.

    Az ajtótípus kiválasztásakor (=főmenü), onclickre megjeleníted az ahhoz tartozó színválasztó boxot, és kicseréled a termékmegjelenítőt is egyúttal az ehhez tartózóra.

    gyakorlatilag a metódus ugyanaz, mint most. csak több megjelenítő div kell, és a kattintgatásokkor azt is kell nézni hogy melyik látszódjon. simán csak játszani kell a visible css értékkel.

    én így gondolnám ezt kivitelezni az adott keretek között.

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Új hozzászólás Aktív témák