Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #18662 üzenetére

    Vagy csak nem a munkaja az elete. Ettol meg nem lesz rossz ember.

    while (!sleep) sheep++;

  • vzozo

    senior tag

    válasz Mercutio_ #18662 üzenetére

    Hosszútávon az lesz, elengedés.
    Egyébként itt két némileg különböző szálról van szó.

    Továbblépni a ranglétrán igazából nem kötelező, csak ajánlott, és az időtáv lényeges. Én éppen tavaly húztam egy ilyen lapot a 19-re, már a tököm tele volt, hogy jött a HR meg a menedzserem, hogy akkor "career plan". Mondom WTF, éppencsak hogy team lead lettem, szeretnék elmélyülni benne, fejlődni, visszaadni a csapatnak. Ha most továbblépnék, az kinek lenne jó? Térjünk rá vissza 1-2 év múlva. Elfogadták.

    Mondjuk tényleg nem akarom örökké ezt csinálni, 5 év múva már biztosan nem, de most nagyon jól érzem magam. Szóval én ilyen karrierista vagyok, megértem, hogy nem mindenki az.

    Ugyanakkor a tudásomat szinten kell tartanom, mert ellenkező esetben csak visszafejlődnék, és habár rutinból sok mindent megugrok ennyi év után, de nem szabad oda jutni, hogy egyértelmű kérdésekre tudáshiány miatt ne legyek képes válaszolni, mert azzal magam alatt vágnám a fát... És ez igaz kell legyen mindenkire, akinek elavult a tudása, attól előbb-utóbb búcsút vesznek...

    Szerk: (#18663) emvy

    Vagy csak nem a munkaja az elete. Ettol meg nem lesz rossz ember.

    Azért itt szerintem kicsit átestél a ló túloldalára. :) Megfelelő szervezéssel és fegyelemmel munkaidőben is szinten lehetne tartani a tudást, nálunk erre van dedikált időkeret, formális belső tréningek, knowledge base, etc. Senki sem kéri, hogy otthon a családjától vegye el az időt erre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák