Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cech19960320

    tag

    válasz szakika11 #24399 üzenetére

    Én is nemsokára leszek ilyen helyzetben, az én tervem a következő, bár én szerviztechnikus/szervizmérnök vonalon dolgozom:

    Április-május felé majd szólok a főnöknek, hogy szeretnék a szokásos éves fizufelülvizsgálat előtt erről beszélni vele.
    a 3. évemet taposom a cégnél, folyamatosan hangoztatják, hogy kifejezetten elégedettek velem.
    Proaktivitás pipa, a saját munkám megkönnyítése céljából csinálok olyan projektet is aminek a vége az ügyfelek elégedettségének növelése is lesz, a csapaton belül pedig elég előkelő helyre kerültem a ranglétrán, mivel sokszor komplikáltabb problémák is hozzám kerülnek a tapasztaltabb kollégák helyett, és sikeresen vannak megoldva.

    A fizu nem rossz jelenleg sem, kezdéskor megkaptam a piaci pályakezdő átlagot, átlagon felüli juttatási csomaggal és (pozícióhoz szükségesként) céges autóval, ami nálam nagy előny.
    Emelés eddig 2x volt, 10 és 12%. A kollégák tapasztalatai alapján ha jó dolgozol, ez akár a standard is lehet.
    Viszont úgy érzem, a jelenlegi tapasztalattal már többet érdemlek. Ezt erősíti az is, hogy 2 hasonló helyről is megkerestek, ahol egy előzetes telefonbeszélgetésbe belementem ugyan, de egyik sem volt szimpatikus annyira hogy elmenjek interjúra is. Viszont a beszélgetés során szóba hoztam a fizetést is, hogy ne húzzuk egymás idejét, és mindkét helyen azt mondta a HR-es(tudom, ez nem garancia persze), a jelenelginél nagyjából 40%-kal nagyobb fizuelvárásra, hogy sikeres interjú esetén nincs akadálya. Más kérdés, hogy a további beszélgetés az életkedvem is elvette, annyira lehangolónak tűnt a hely :D

    Mivel a jelenlegi munkahelyemet imádom, és nagyon jó a csapat, és a fizu most se rossz, nem tervezek lelépni, de ezt a 2 ajánlatot mindenképp felhasználnám, és a főnökből szeretném kifacsarni, hogy a következő 2-3 évben tuti 20% körüli emelés legyen, vagy most egy nagyobb és a későbbiekben újra 10-15 között :D
    Persze itt az ajánlatok felhasználását úgy értem, hogy jelzem, kerestek másik helyről, amire nemet mondtam, de ahhoz hogy a jövőben se bizonytalanítsanak el, az is kell, hogy megbecsülve és honorálva is érezzem magam hosszú távon is. Ha a piaci fizu megelőzné/eltávolodna az enyémtől az nem jó jel.

    Meglátjuk sikerül-e :D Remélem igen, főleg hogy jelenleg az igazgató is csípi a fejem, ami nála nem megszokott :D

    Apropó, valakinek megvan a Hays 2021-es gyűjtése? Érdekelne az Engineering oldal, mennyit változott a 2020-hoz képest :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák