Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harylmu

    őstag

    válasz kexksz #14003 üzenetére

    "ratertunk mi mire compile-ol bytecode szinten"

    Én se tudnám, nem is érdekel. Sőt, nekem nem is ettől lesz valaki senior. Furcsának tartom az ilyen kérdéseket, mint mikor .NET interjún megkérdezték tőlem, hogy mekkora lehet a stack max mérete. Fingom sincs, életbe nem fogok rekurzív függvényt írni business logikába, szóval szintén nem is érdekel. Meg JavaScript scope szopatós feladatot adtak (mint itt a #3 meg #4 de nem ilyen egyszerűeket, hanem 1000x bonyolultabbat). Több értelmét tartom az olyan interjúknak, ahol olyan problémákat vetnek fel, amivel nap mint nap találkozhatok a munka során. Például legutóbb olyan interjún voltam, ahol egy nagy híres (mondjuk hogy ilyen Uber/Facebook stílusú) cégnek táblára kellett felrajzolnom, hogy hogyan képzelem el az infrastruktúráját és hogyan valósítanék meg benne bizonyos feature-öket. Gyakorlatilag a teljes rendszer szemléletet vizsgáztatja (frontend/backend/sql/nosql/caching technológiák, kommunikációs protokollok stb), azt élveztem például. Slack-nek is tetszik az interjú folyamata, hasonlót tervezünk kialakítani nálunk is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák