Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • őstag

    válasz kali #32033 üzenetére

    Az régen volt. Saját építés. Kb. 120l-es mélynyomó 2x30mm motorral - de talán 2-3 hajtottam meg akkor is szilveszter volt - a magas 80cm tölcséres Vifa szövet dom, és a közép egy zárt sugárzó ami 100mm ellenére csak a középfrekvenciát látta, de azt nagyon. Ennek a tölcsére kb 1100mm magas és a végén a rózsa 6-700mm. Hihetetlen részletesen szólt. Csak hifi show-kon hallottam hasonlókat.
    Az erősítő is egyedi építésű kvazikompementer páros végfok volt. 4-5Hz-től, 150kHz- ig. 2db 1kW-os toroidokkal. Mind ez egy 2cm- es bakelit lapon. Minden szabadon, minden felé - nem akármilyen - vezetékek. Abban az időben napi szinten égettem el 1m cint. :D Volt róla kép is, de azóta annyi pc, meg telefon fordult meg nálam, hogy elveszett. Akkoriban még nem voltfelhő szolgáltatás, és a digitális technika is - stream bites DAC - még gyerekcipőben járt. Egyedül a bakelit lemezjátszóm van még meg. Thorens TD280MkII futómű, Ortofon MC 30 Super II tűvel. Egyszer még meg fogom szólaltatni, de ahhoz ki kell mennem dogozni pár évre.
    Amúgy terveztem már másik tölcséres hangsugárzó rendszert Visaton hangszórókkal, de az igazik ezek. :D

Új hozzászólás Aktív témák