Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hix3r

    csendes tag

    Sziasztok!

    Régi PanTel-es voltam, 24M/768k csomag volt nekünk, de ugye megvették, és Invitelhez kerültünk. Namost az elméleti ADSL2+ maximális sebesség a 24M ha jól tudom.
    Most hétfőn nem volt szolgáltatás, felhívtam őket, "ráálltak" a problémára, estére lett, de a ping 200-1000 körül mozgott és az internet szörnyűborzalmas volt.

    Kedden csináltam speed-test-et. Kalap trágya, 2M/8k volt a sebesség, megint hívtam őket, oké újraindították a szolgáltatást. A ping visszament, a sebesség teszt most 6.8M/420k körül van mindig.

    Ami idegesít, hogy eddig hetente meg meg mértem a sebességet és volt 12M/800k stb. sose volt mondjuk 24M persze, de 15M letöltés többször volt, a feltöltés meg most megfelelződött kb.
    Na hívott vmi szerelő, sajnos nem voltam itthon, családtag beszélt vele, aki azt kezdte magyarázni, hogy mivel T-Home hálózaton van a net, így 8M limit van a vonalon, mert csak annyit bír. Meg hogy sose lehet elérni a 24M-et. És módosítanunk kell szerződést.

    Hogy a büdös lótúróba mértem én 12-15M-es értékeket pár héttel ezelőtt akkor ezt szeretném megtudni. Mi ez a szöveg???
    Komolyan simán elhiszem, hogy csak fogták és beraktak vmi 8M korlátot a központban, mert a régi PanTel szerződésben a garantált sebesség 6M/512k de a feltöltésünk most még ezt se éri el...

    Sajnos érezhetően lassúbb a net. Kissé mérges vagyok, hogy laikus családtaggal beszéltek itthon, amikor elkérték a mobilszámom is amikor bejelentettem a hibát.

    Szóval ebből velószínűleg nem lesz sokminden, most éppen keresem, milyen szolgáltatást érhetek el itthon. Legjobb lenne valami optikai kábeles megoldás, ha van itt már. (BP. XIV. kerület)

    Az eddig hagyján, hogy a trágya modem (D-Link DSL-380T) ha volt egy letöltés 1M/sec sebesség felett akkor rendszeresen lefagyott, ki kellett menni, újraindítani, stb.

    Na mind1 azért írok ide, mert szeretném tudni, hátha van aki ilyen téren dolgozik, hogy lehetséges-e megoldani, hogy a régi sebesség visszajöjjön, legalábbis olyan 24M körüli, mert ezt a dumát, hogy 8M a limit nem fogom elhinni, ha mértem kétszer annyit is 1 héttel ezelőtt.

    "It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

  • Hix3r

    csendes tag

    válasz riki #5311 üzenetére

    köszönöm a választ!

    "It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

  • Hix3r

    csendes tag

    Sziasztok

    DSL-380T modemem van Invitel Zrt. a szolgáltató.
    Mostanában trágya lassú a sebességünk, ahhoz képest amit fizetünk, felhívtam őket, megadtak egy oldalt, mérjem le.
    Rendben, gondoltam csináljuk akkor jól.
    Külön Cat6-os kábellel összekötöttem a gépet és a modemet, mivel alapból routeren keresztül megy.
    Nincs net.
    Mi a franc, megnéztem a hálózati kapcsolatot, hát nem kapok IP címet, kitölti valami alap 169.254.234.135 mittommivel.

    Na mondom nézzük meg a modem beállításait. Átírom a kapcsolatban, IP 192.168.1.2, 255.255.255.0, 192.168.1.1 stb., beírom a böngészőbe, hogy 192.168.1.1 de egyszerűen nem tudok csatlakozni a modemhez.

    Csak úgy érem el a modem kezelőfelületét, ha nyomok egy RESET-et a modem hátoldaláné s beírom, hogy 192.168.1.1. De akkor meg megint be kell állítani mindent. Jó, VPI 8, VCI 35, Bridge Mode, No DHCP, SAVE and Reboot.

    A modemet megint nem tudom elérni, még ha beírok egy fix IP címet akkor se, IP-t nem kapok nincs.

    Na mondom, ez érdekes. Visszadugom a modemet a routerre, bumm 2 mp alatt kapok IP címet, megy a net. De csak a routeren keresztül.
    Hozzá kell tennem, hogy a routerben nincsen beállítva semmilyen felhasználó név vagy jelszó, semmi.
    Miért kap a router IP-t és egy bármely másik számítógép miért nem? Eddig 2 különböző számítógépen próbáltam ki. És miért nem tudom elérni a modemet, mégha beállítok fixIPt, akkor sem? (Olyat is kiír a windows, de csak 1 gépen, amikor rádugom közvetlen a modemre, hogy IP conflict, 192.168.1.2 is already used. Nade mi van? én vagyok az egyetlen kliens, modem, gép között 1 kábel semmi más nincs hálóba kötve, hol az IP conflict...)

    Kihagytam valami beállítást, vagy elromlott a modem? Routeren keresztül nem hivatalos a sebességmérés és mi már 2 hete 2,5 MBit-et kapunk a 8 helyett, reggel délben este. Amúgy meg még mindig 24 Mbit-es szerződésünk van velük, garantált 6 Mbit-el de én a 8 MBit-nek is örülnék már.

    Legelőször azt szeretném megoldani, hogy menjen az internet úgy, hogy egy gép van rádugva közvetlen a modemre, semmi router és legyen net. Legalábbis a T-Com sebesség mérés menjen az adsl@test / test cuccal.

    Előre is köszi az ötleteket.

    "It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

  • Hix3r

    csendes tag

    Hello!

    Érdekes problémába botlottam. Már korábban említettem, hogy szeptember ótá nálunk az invitel negatív csúcsot döntött és tartja is, folyamatosan romló szolgáltatással.
    Már 50x próbáltam lemérni a sebességet a http://helpdesk.invitel.hu/sebessegteszt oldalon leírtak szerint, de egyszerűen lehetetlen.

    Ami a probléma, hogy nálunk az internet a router MAC címe alapján automatikusan jön és ha átváltoztatom PPPOE-re a csatlakozási módot nincs kapcsolat még az eredetileg kapott felhasználónévvel és jelszóval SE. Az oldalon megadott adsl@test/test párossal is semmi.

    Ha közvetlen rádugom a gépemet az ADSL modemre, és próbálkozok ADSL kapcsolatot létrehozni, minden próbálkozást visszadob a rendszer ERROR 651 hibával. Ez a probléma megkerülhetetlen. Csak akkor megy az internet, ha a modemet rádugom a gépemre és átállítom a hálókártya MAC címét a routerére, automatikusan kapok IP-t és megy a net, de ezt az adsl@test/test cuccot sehogyan sem tudom megcsinálni.

    Ebből következik, hogy a sebességemet se tudom lemérni semmilyen módon amit elfogadna a szolgáltató. Közben a speedtest pedig folyamatosan esténként a garantált minimális felét mutatja.

    Ez így kényelmes nekik, de én nem tudom mit csinálhatnék ebben a helyzetben.

    "It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

Új hozzászólás Aktív témák