Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz mgabi #7000 üzenetére

    Mondjuk ez egy szélsőséges példa (bár igaz). :)
    Az Asrock Z270 Pro4 voltaképpen egy B250 Pro 4 pcb-re rakott Z-s lap ami alap fokú tuningra jó csak. Ezen felül az Asrock a 200-as lapjait igen csak elengedte és bár javultak sokat bios szinten,de nyomába sem értek a 100-as lapjainak míg az Asus igen csak betalált a 100-200-as lapokba.
    Neki viszont Asus Tuf z370 Pro Gaming-je van ami azért komolyabb szerkezet/nem egy Pro4 szint és nem nagyon láttam,hogy droppolna rajta a fesz, stabilan tartja azt.
    Belenyúlt egy trébb prociba ez van az enyém sem bomba pedig hegyben állnak a K6-al a +5ghz-s eredmények.
    Ahogy elnéztem a fórumtárs adatlapját inkább egy G-Synces monitort kéne vennie és röhögne az összes órajelen onnantól. Mondom ezt úgy,hogy én is 34UC79G-t váltottam a mostani 34UC89G-re. 30-166fps-en belül minden vaj sima kb mindegy,hogy hány fps amig G-sync rangen belül vagyok.

  • schawo

    titán

    válasz mgabi #7000 üzenetére

    6700K@4,7Ghz, Asrock Z270 Pro4 lapban 1,42Vcore mellett volt stabil, mert állandóan beesett a fesz 1,35-ig, és kifagyott. VIII Ranger lapban, meg 1,325Vcore mellett betonstabil a proci. Ennyi a különbség egy jó lap, és a legolcsóbb (szar) között.

    Szerencsére ez a probléma még a legolcsóbb Z370 lapokat sem érinti :)

    Az olcsó lapokban is el lehet érni simán az 5,2GHz-et akár stabil 1,4V-tal, ha muszáj neki. Én még nem hallottam még himbilimbis Z370 lapról. Te melyik Z370 lapról hallottál, amelyik nem tud stabil feszt tartani nem user error beállítások mellett?

    Az lehet, hogy szar a VRM hűtése (ha nincs rajta lófax se), és elmelegszik. De ott se az jön elő, hogy megy 1,28V-on egyik lapban, a másikban meg 1,25-ön. Ott annyi történik, hogy az egyik lapban megy 1,28V-on, a másik lap meg terhelés alatt nem lát el 1,28V-ig, mert beüt a hővédelem.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák