Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr3eWar

    őstag

    Újra itt,

    Megvolt a skalpolás, hozta is az elvárt eredményt. Így lassan össze is szerelem a gépet.
    Akit zavar a sok kép az kérem görgessen tovább :)

    A tesztrendszer állapota:
    Nincsenek házhűtő ventilátorok, a ház oldal és előlapja nincs felhelyezve, a ház tetején az alaplapos doboz zárta el a levegőmozgás útját.

    Proci csupaszon, mielőtt CLU ment rá.

    A CPU hűtő egy Be Quiet Dark Rock 3, 1db Silent Wings 3 venitlátor van rajta, az minden teszt alatt 100%-on kb 2000 RPM-en ment, hogy nagyjából reális legyen az összehasonlítási alap. Hővezető paszta MX4

    Az első képnél még próbáltam minél lentebb menni a feszültséggel, illetve itt nem volt még berakva a VGA kártya, ami passzív módban jelenleg is 55 fokos (az összes többi tesztnél már jelen volt, nem hiszem, hogy sokat befolyásol, delid előtt egyébként sem ért szinte semmit a CPU hűtő, mert nem ment át rá a hő)

    Delid előtt, 4,7 Ghz, 1,18 Vcore, az eredmény néhány perc közbeni, Prime95 Small FFTs (kicsit később ezen a feszültségen le is állt pár worker)

    Delid előtt, 4,7 Ghz, 1,23 Vcore, az eredmény 1perces terhelés közbeni, Prime95 Small FFTs (Itt több perc után is stabil volt a prime, a hőmérésklet nem emelkedett tovább sokkal már nem mintha lett volna neki hova)

    Delid után, 4,7 Ghz , 1,2 Vcore, az eredmény 1 óra 20 perces terhelés közbeni, Prime95 Small FFTs (full stabil)

    Delid után, 4,7 Ghz, 1,215 Vcore (elfelejtettem visszaállítani 1,2-re a stabil Prime teszt) LinX

    Delid után, 5 Ghz, 1,37 Vcore (kevesebbel fagyott) LinX

    5 fölé nem sikerült menni, még 1,42V-al sem, tovább egyelőre nem próbálkoztam, majd későbbi BIOS-al lehet megnézem még. De nekem maradok a 4,7-nél az 1,2V-on számomra öröm-boldogság, a tesztelt hőmérsékletek nélkül, levegőn.

    Minden tesztnél engedélyezve volt a HT.

Új hozzászólás Aktív témák